Роздум про лазери у сучасній медицині та косметології
- 06 июня 2018 18:46:58
- Отзывов: 0
- Просмотров: 5857
-
Сучасний етап розвитку суспільства можна образно назвати “лазерною епохою”. Лазери у тій чи іншій мірі застосовуються практично у всіх сферах діяльності людини.
Не могло обійти стороною використання лазерів і медицину. Бо проблеми медицини стоять беззаперечно на першому місці серед будь-яких інших проблем людства, і для їхнього вирішення передові методи повинні впроваджуватися якомога швидше.
Медичні лазерні технології набувають широкого застосування через їхню точність, безкровність, низький рівень побічних ефектів, прогнозованість результату застосування та інші корисні характеристики. І з медицини застосування лазерів переходить до косметології.
Що ще корисного дає застосування лазерів у медицині та косметології?
Лазерна терапія - метод лікування, що базується на застосуванні світлової енергії лазерного випромінювання з лікувальною метою.
Сотні досліджень повністю розкривають механізми дії низькоінтенсивного лазерного випромінювання на різному рівні, що дозволяє ефективно і безпечно застосовувати лазерне світло у лікуванні і профілактиці багатьох захворювань.
Лазерні медичні технології є багатоплановими, комплекснісними, різноманітніними.
Лазерна терапія повинна створювати вплив лазерного випромінювання на різні частини тіла: шкіру, кістки, м'язи, жирові тканини, сухожилля, внутрішні органи та інші. При цьому кожна з цих частин має складну будову. І всі тканини тіла мають свої властивості, як оптичні, так і теплофізичні, що відрізняються від властивостей інших біологічних тканин. Тому повинен змінюватися і характер впливу на них лазерного випромінювання.
Відповідно, в кожному випадку необхідно вибирати індивідуальні параметри режиму опромінення: довжину хвилі, тривалість імпульсу, потужність, частоту проходження імпульсів. І лазерні технології дають можливість встановлення параметрів проведення процедур у широких межах. Велика різноманітність властивостей біологічних тканин і широкі можливості лазерів створюють навіть можливість специфічного впливу, наприклад, черезшкірний вплив на патологічні тканини (опромінення підшкірних тканин без пошкодження шкіри).
Цікаво, що для здійснення терапевтичної дії на певну частину тіла лазерний вплив може бути направлений зовсім на інший об'єкт. Тут показовою є лазерна терапія, при якій опромінення певних точок або проекції органів на шкірі людини, стопі або долоні, області хребта створює терапевтичну дію на внутрішні органи, досить віддалені від області впливу, а також на весь організм в цілому.
Крім того, оскільки організм являє собою єдине ціле, результат впливу може тривати дуже довго після закінчення впливу. Після лазерної терапії реакція організму триває протягом днів, тижнів і навіть місяців. Такі можливості лазерної терапії роблять її дуже цікавою для дослідження і розробки нових технологій.