Спецціни на апарати

Лазерна епіляція: як процедура впливає на родимки

  • 07 серпня 2019
  • Переглядів: 59054

Лазерна епіляція і родимкиІснує міф, що лазерна епіляція та родимки – поняття абсолютно несумісні. Насправді усування зайвого волосся з застосуванням апаратів для лазерної епіляції при наявності родимих плям можливе, але з деякими винятками та обмеженнями. Давайте детально розберемо, в яких випадках можна і коли не можна робити дану процедуру, і як впливає лазерна епіляція на родимки.

Що таке невус (родимка)

Родимка – це скупчення клітин шкіри, які отримали назву меланоцитів. Ці клітини безколірні, але містять багато меланіну – пігменту, що надає шкірі темний колір. Родимки бувають червоні, коричневі, чорні та навіть фіолетові. Вони являють собою доброякісні новоутворення і не можуть вплинути на стан здоров’я. Але, внаслідок тих чи інших факторів, родимки часом можуть перетворюватись в злоякісні пухлини.

Чи можна робити лазерну епіляцію, якщо є родимки

Лазерна епіляція за наявності родимок проводиться лише на ділянках, де немає великого скупчення невусів (це наукова назва родимок). Якщо ж родимки розташовані точково на тілі в тих місцях, які будуть оброблятись, це не буде протипоказанням до проведення процедури, але невуси в такому разі необхідно ретельно «маскувати» від лазерного променя. Для цього спеціаліст, що проводить сеанс епіляції, обробляє родимку спеціальним білим олівцем або наносить на неї цинкову пасту. Внаслідок цього промінь лазера не діє на пігмент меланін. Якщо не прикривати родимки при проведенні процедури – є ризик опіку.

Чи може лазерна епіляція викликати рак

Родимки при лазернії епіляціїІснує думка, що видалення небажаного волосся з використанням лазерного обладнання сприяє розвитку злоякісних пухлин в там, де міститься невус. Насправді лазерне випромінювання не має нічого спільного з ультрафіолетом, який може викликати рак. Проведення епіляції лазером при наявності доброякісних родимок теоретично може привести до того, що вони перетворюються в злоякісні пухлини, але лише в тому разі, якщо майстер буде цілеспрямовано скеровувати промінь лазера на перехідний невус – таким чином сприяючи підвищенню швидкості його переходу в недоброякісний стан. Але навряд чи кваліфікований спеціаліст зробить таке. Також зауважимо, що при меланомі видалення волосся таким способом протипоказано. Висновок – перш ніж робити процедуру, потрібно проконсультуватись з лікарем.

Якщо ж людина здорова – призвести до небезпечних наслідків здатні лише лазерні промені, довжина хвилі котрих складає триста-чотириста нанометрів. А таке проміння не використовується при лазерній епіляції. Сучасні лазерні апарати, що застосовують при виконанні процедури, створюють промінь з довжиною хвилі від 800 до 900 нанометрів. Такий промінь негативно впливає на волосяну цибулину, руйнуючи її й сприяючи випадінню волосини, але не приносить шкоди шкірі. Промені сучасних лазерних апаратів не здатні порушити ДНК, що зазвичай є причиною розвитку ракових захворювань шкіри.

В яких випадках лазерна епіляція при родимках протипоказана

Якщо людина хворіє на онкологію – проводити процедуру не можна. Також, якщо родимка незвичайна, це привід проконсультуватись у лікаря, перш ніж робити епіляцію, щоб переконатись в тому, що вона доброякісна. Відрізнити злоякісне утворення від доброякісного може лише дерматоонколог. Як правило, невус має невеликий розмір і чітко окреслені межі, його поверхня однотонна. До спеціаліста варто звернутись, якщо:

Стара родимка стала швидко збільшуватись.

Обриси в родимки нерівні.

Форма невуса асиметрична.

Спостерігаються кровотечі, що з’являються НЕ внаслідок травмування.

Поверхня родимки потемніла.

Онкологи вважають, що ці ознаки – привід звертатися до лікаря, але при цьому не факт, що діагноз виявиться страшним. Навіть одночасна наявність всіх симптомів не говорить про те, що це рак. Але краще перестрахуватись, адже шкоди для родимок при лазерній епіляції буде лише в тому разі, якщо вони доброякісні.

Чи можна проводити лазерну епіляцію на родимках з волоссям

Часом трапляється, що на родимці проростає волосся. Це зазвичай відбувається на тих ділянках шкіри, де волосинки мають сильне коріння. Найбільш часто родимки з пророслими на них волосинками зустрічаються на підборідді або в районі верхньої губи. Якщо лазер потрапив на родимку при вірному проведенні процедури (родимка «замаскована» білим олівцем), і на ній немає волосся – нічого страшного не станеться. Але діяти на волосинку на родимці лазерним променем – не лише неефективно, але й небезпечно. Лазер реагує на пігмент – меланін, а його якраз дуже багато в родимих плямах. В результаті, в процесі епіляції волосинка може залишитись на місці, зате родимка може світлішати. Але це ще найлегший наслідок – в гіршому разі можливий опік.

Родимки після лазерної епіляції: симптоми, що насторожують

Як впливає лазерна епіляція на родимкиРодимки після лазерної епіляції можуть турбувати вас якимись змінами. Наприклад, вони можуть змінити колір. Але це не завжди привід для хвилювання.

Якщо при лазерній епіляції заділи родимку, і вона після цього змінила колір на світліший – все гаразд. Якщо до цього невус не змінював колір, і ви впевнені, що це трапилось саме внаслідок процедури – турбуватись не слід. Освітлення невуса є нормою.

Якщо ж родимка потемніла після лазерної епіляції, це вказує на коагуляцію пігменту в пігментній плямі – меланін в родимці руйнується. Але краще звернутись до дерматолога, щоб він ліквідував можливість розвитку злоякісного утворення на шкірі або опіку шкіри. Також консультація спеціаліста і здача аналізів на гістологію необхідні при інших динамічних змінах невуса після епіляції – почервоніння, зміни форми, появи больового відчуття. Радимо звернутись до лікаря і в тому випадку, коли після лазерної епіляції родимка збільшилась. Після огляду спеціаліст направить вас на додаткове обстеження, якщо запідозрить якісь проблеми.

Але будь-які зміни родимки після усунення волосся лазером не означають, що в пацієнта рак. Дія лазерного променя при використанні високої енергії (понад 30 Дж) може призвести до коагуляції меланіну (руйнування пігменту). Невус внаслідок цього відлущується, і на його місці нічого не залишається. Родимка просто видаляється лазером.

Лазерна епіляція – ефективна процедура, яка допомагає мільйонам жінок в усьому світі завжди виглядати жіночно і привабливо без небажаного волосся на тілі. Але здоров’я – це саме головне, тому перед проведенням процедури краще звернутись до лікаря і дізнатися напевне, чи можна робити лазерну епіляцію на родимках в кожному конкретному випадку. Також багато важить професіоналізм майстра. Недосвідчений спеціаліст може неправильно підібрати імпульс або взагалі не звернути уваги на родимку, тому рекомендується проводити таку процедуру в хорошій клініці, де працюють кваліфіковані лікарі-косметологи.

 
Популярні статті