Спецціни на апарати

Діодний лазер: особливості, плюси і мінуси апарату

 • 01 жовтня 2019
 • Переглядів: 60083

Яка дівчина не мріє про ідеально гладеньку шкіру, без волосинок, що дратують? Сучасні лазерні технології дозволяють досягти бажаного ефекту, особливою популярністю користується діодний лазер. Він використовується в косметології вже порядку сорока років і зарекомендував чудову репутацію. Розберемось, як діє діодний лазер, які його головні переваги, кому можна й кому не можна робити епіляцію з використанням даного апарата.

Принцип дії апарату

Діодний лазер перевагиДіодний лазер — це обладнання, яке підходить для всіх типів волосся, але краще всього справляється з темними волосками. Річ у тому, що волосся людини містить пігмент меланін, він поглинає лазерне випромінювання. В результаті волосся та волосяні цибулини перегріваються, після чого відмирають. При регулярному виконанні процедури кількість небажаних волосинок помітно зменшується.

Принцип дії діодного лазера передбачає вплив на волосся в стадії активного росту. Тобто те, яке в момент проведення процедури "спить", не зникне. Саме тому необхідно виконати не один сеанс, а цілий курс епіляції. При цьому можна не турбуватись про шкоду для шкіри — апарат працює максимально обережно. Що стосується кількості сеансів, то це індивідуально.

Руйнуючи волосяну цибулинку, діодний лазер не пошкоджує шкіру. Причому в місці видалення волосинок шкіра стає ідеально гладенькою й більш підтягнутою. Не варто боятись опіків — діодний лазер їх не лишає, тому що обладнання має спеціальний сапфіровий наконечник, що забезпечує захист шкіри. Больові відчуття присутні, але вони мінімальні, вони знижуються завдяки сапфіровому наконечнику, що інтенсивно охолоджується.

Найчастіше довжина хвилі діодного апарата складає 808 нанометрів. Це означає, що він діє на достатньо глибокі шари шкіри. Такий апарат підходить для використання на темній шкірі без ризику виникнення опіків. Також він достатньо ефективний при дії на тонкі волоски. Епіляцію з застосуванням діодного лазера можна радити чоловікам — апарат чудово справляється з темними волосками і дозволяє швидко прибрати волосся з таких об’ємних зон як груди, спина.

Переваги й недоліки діодного лазера

Є плюси й мінуси діодного лазера, але плюсів більше, а мінуси не настільки суттєві. Переваги діодного лазера наступні:

 • Можливість видалити все небажане волосся у вибраній зоні.
 • В багатьох випадках спостерігається одночасне омолодження шкіри в зоні, що обробляється.
 • Мінімальна кількість сеансів, необхідна для повного видалення волосинок (від 6 сеансів).
 • Щадний вплив на шкіру (після епіляції не залишиться опік або почервоніння, якщо пацієнт не буде засмагати протягом 2 тижнів після процедури).
 • Недовга тривалість процедури (зазвичай до 60 хвилин, залежно від зони, яка оброблюється).

Мінусів у процедури не так багато. Перший — це те, що якщо у пацієнтки світле волосся на тілі, їй знадобиться провести більше сеансів. Другий — відносно висока вартість, але з урахуванням того, що волосся повністю видаляється на тривалий період часу, ціна себе цілком виправдовує. До мінусів можна додати й болючі відчуття, особливо це стосується зони бікіні й обличчя. Але всі мають різний больовий поріг, тому деякі пацієнтки не відчувають дискомфорту, плюс для зниження больової чутливості використовується спеціальний гель.

Діодний лазер: показання й протипоказання

Принцип дії діодного лазераЯк і при проведенні будь-якої іншої апаратної процедури, існують показання й протипоказання до діодного лазера. До показань відносяться:

 • Наявність небажаного волосся в важкодоступних зонах тіла, де складно видалити волосся іншими методами.
 • Активний ріст волосинок.
 • Роздратування й висипання на шкірі при використанні станка для гоління, депіляції й інших методів видалення волосся.
 • Регулярне виникнення врослих волосинок.
 • Жорсткі волоски, для видалення яких неефективні інші методи епіляції.

Протипоказання щодо діодного лазера наступні:

 • Велика кількість родимок на ділянці, яку планується обробляти лазером.
 • Вагітність.
 • Період лактації.
 • Грибкова інфекція.
 • Механічне пошкодження шкіри на ділянці, яку планується обробляти лазером.
 • Проведення антибактеріальної терапії.
 • Алергічні реакції.
 • Онкологічні захворювання.
 • Герпес.
 • Варикоз.
 • Епілепсія.

Також використання діодного лазера може не призвести до бажаного ефекту, якщо в пацієнта є захворювання щитоподібної залози або має місце гормональний збій.

Діодний лазер: як підготуватися до епіляції

Діодний лазер противопоказанняПеред будь-якою лазерною процедурою необхідна підготовка, і епіляція з діодним апаратом — не виняток. Це пов’язано з особливостями того, як працює діодний лазер. По-перше, потрібно, щоб волоски на момент проведення процедури мали довжину не більше 2-3 міліметрів, а в ідеалі — 1 міліметра. В іншому разі промінь лазера може не "добратися" до волосяних цибулин. Тому за кілька днів до процедури рекомендується голити волосинки. Не можна робити це менше як за 24 години, тому що може виникнути роздратування шкіри, і тоді обробляти її лазерним променем небажано.

Не рекомендується в день сеансу митися з милом чи гелем для душу, тому що миючі засоби утворюють плівку на поверхні тіла, і лазерному променю тяжко через неї дістати до фолікулів. Не можна засмагати — як на пляжі, так і в солярії, за 2 тижні до процедури, оскільки в засмаглій шкірі багато меланіну, а цей пігмент і є "мішенню" для лазерного променя. Також бажано відвідати перед епіляцією дерматолога, щоб він оцінив стан шкіри.

Чого не можна робити після епіляції

Після проведення епіляції з застосуванням діодного лазерного апарата слід дотримуватись таких правил:

 • Не засмагати на пляжі та в солярії протягом 3 тижнів після процедури і взагалі уникати дії ультрафіолету на цей період.
 • Не використовувати скраби та пілінги з абразивними частинками, оскільки вони можуть пошкодити чутливу після лазерної обробки шкіру.
 • Уникати сильних фізичних навантажень.
 • Якщо шкіра в обробленій лазером зоні почервоніла, її варто зволожити дитячим кремом.

Перед проведенням лазерної епіляції косметолог консультує пацієнта, взнає про наявність у нього протипоказань до процедури, визначає, скільки потрібно процедур з діодним лазером з урахуванням особливостей волосся та шкіри.

Висновки

Переваги діодного лазера незаперечні — це висока ефективність, безпека й те, що для результату потрібно мінімум процедур. Але, як і будь-яке косметологічне обладнання, він має свої мінуси — болючість епіляції, відносно висока вартість. Щоб процедура з застосуванням такого апарата принесла бажаний результат і не викликала неприємних наслідків, потрібно завчасно виявити наявність протипоказань щодо діодного лазера у клієнта. Також важливо, щоб пацієнт правильно підготувався до сеансу і дотримувався певних правил після епіляції.

 
Популярні статті