Спецціни на апарати

IPL епіляція. Суть методики, показання та протипоказання

 • 02 березня 2018
 • Переглядів: 16900

ipl епіляція що цеIPL епіляція є інноваційною технологією видалення волосся практично з будь-якої ділянки тіла. Вона заснована на властивості широкосмугового світла проникати в шкірний покрив і справляти вибірковий вплив на оброблювану ділянку. При цьому точкою докладання служить пігмент волоса - меланін. В результаті світлової дії також стимулюється вироблення колагену в шкірі, завдяки чому підвищується її пружність.

IPL-епіляція належить до найбільш безпечних і безболісних методик видалення волосся. Це обумовлено короткочасним впливом світлового потоку на шкірний покрив і індивідуальним підбором потужності та тривалості опромінення з урахуванням фототипу шкіри і її чутливості.

Що являє собою IPL-епіляція?

Даний метод фотоепіляції заснований на використанні IPL-систем. В них джерелом світла служить лампа-спалах, яка генерує високоінтенсивне некогерентне світлове випромінювання з довжиною хвиль в діапазоні 500-1200 нм.

Під час процедури енергія світлової хвилі поглинається пігментом волосся меланіном. Саме він здатний поглинати пульсуюче світло. Після цього світлова енергія трансформується в теплову, відбувається нагрівання волосяної цибулини і руйнування судинної пипки, що живить волосся . В результаті IPL епіляція призводить до незворотного руйнування волосяного фолікула світлом. Видалення волосся при цьому відбувається не відразу, а протягом певного часового проміжку - приблизно 5-7 днів. Ділянка розташування волосяної цибулини поступово заповнюється сполучною тканиною.

Історія процедури

IPL-фотоепіляція вперше була запропонована шведським лікарем і інженером Морганом Густавссоном на з'їзді дерматологів, який щорічно проводиться в Стокгольмі. Через 5 років компанії Lumenis Ltd. був виданий патент на технологію, після чого почалося серійне виробництво апаратів для фотоепіляції. У 2000 році FDA (Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів) визнало IPL ефективною технологією видалення волосся. Через рік її почали застосовувати з метою фотоомолодження. Незабаром метод став використовуватися також для усунення пігментних і судинних плям.

Принцип роботи IPL

ipl лазерна епіляціяВ результаті поглинання світлової енергії в тканинах запускаються різні реакції, основне місце серед яких займає термічна. Після поглинання великої кількості енергії тканини нагріваються до такої температури, при якій починається їх руйнування, або термоліз. При ipl фотоепіляції даний процес запускається в результаті впливу енергії світла, тому він називається фототермолізом. Світло різної довжини хвилі по-різному поглинається тканинами в залежності від їх забарвлення, тому дієвість фотоепіляції багато в чому визначається наявністю в волоссі і фолікулах темного пігменту меланіну і правильним підбором параметрів світлових хвиль.

При ipl-епіляції використовують переважно хвилі такої довжини, яка оптимально поглинається меланіном і мінімально - іншими присутніми в шкірному покриві пігментами. Фототермоліз волосяної цибулини при найменшому пошкодженні інших тканин отримав назву селективного.

У тих випадках, коли під впливом селективного термолізу всі клітини волосяного фолікула, що відповідають за ріст волосся, гинуть, зростання волоса припиняється. Якщо фолікул просто пошкоджується, цикл росту волосся порушується, його товщина і ступінь пігментації скорочуються, але він продовжує зростати.

Вирішення проблеми селективності

Оскільки меланін міститься не тільки в волоссі і волосяних фолікулах, а й в шкірі, світлові хвилі поглинаються в тому числі шкірним покривом. Клітини, які містять меланін, розташовані до поверхні ближче, ніж фолікули, тому під впливом світла вони пошкоджуються в першу чергу.

Через подібний ефект методи епіляції максимально підходять при світлому відтінку шкіри і темному волоссі. Видалення світлого волосся на темній шкірі досить проблематично. Для деяких видів фотоепіляції даний фактор є протипоказанням.

Розробники нових ipl-систем працюють над створенням технологій для забезпечення захисту клітин шкіри при ефективному впливі на волосяний фолікул. Для цього застосовують різні методики охолодження, які до того ж знижують хворобливі відчуття під час процедури. Сучасні апарати дають можливість вибирати довжину хвилі, «форму» світлового імпульсу, «дрібнити» його, що підвищує дієвість опромінення волосяних фолікулів і мінімізує негативний вплив на шкіру.

IPL-епіляція і лазерна епіляція: в чому різниця?

І в тому, і в іншому випадку діючим фактором є енергія світлової хвилі. У початковий період розвитку фотоепіляції застосовувалося тільки лазерне випромінювання. Але через те що деякі властивості лазерного променя, такі як монохроматичність, когерентність, не грають суттєвої ролі при видаленні волосся, почалася розробка IPL-систем, які по суті стали більш доступним і дешевим варіантом фотоепіляції.

Основна різниця між лазерною та IPL-епіляцією:

лазерна епіляциія ipl, фотоЛазерне випромінювання є монохроматичним, тобто хвилі мають однакову довжину. Кут їх розбіжності також незначний. IPL-системи засновані на використанні поліхроматичного спектра світлового випромінювання. Спрямований вплив на конкретні пігменти досягається за допомогою фільтрів, які звужують спектр світла, що випускається.

Робота різних типів лазерів заснована на хвилях різної довжини. В IPL використовується широкий діапазон хвиль - від 500 до 1200 нм. Світлофільтри дозволяють виділити вужчий спектр, але отримання монохроматичного випромінювання неможливо. Тому по селективності IPL-системи значно поступаються апаратам для лазерної епіляції.

Засмагла темна шкіра - протипоказання для проведення IPL-епіляції. Згідно з відгуками фахівців, процедура виявляється абсолютно неефективною.

Лазерний промінь має малий кут розбіжності, завдяки чому значна кількість енергії проникає до глибоких шарів шкіри. В IPL-системах кут розбіжності набагато більший, тому потрібна більша кількість енергії, через що відбувається непотрібне прогрівання тканин.

Виробництво лазерних систем пов'язано з великими витратами, хоча надалі не буває необхідності в заміні дорогих витратних елементів. Що стосується IPL-систем, то їх виробництво дешевше, але лампи, що генерують світло, коштують досить дорого.

Велика кількість застосовуваних в косметології лазерів пов'язана з тим, що кожен з цих приладів призначається для вирішення певної проблеми. IPL-системи в цьому плані більш універсальні: в них використовується широкий спектр випромінювань, а застосування знімних фільтрів дозволяє отримати від одного пристрою світло з різними діапазонами довжини хвиль для вирішення досить широкого спектра косметологічних проблем.

Лазер дає світлову пляму діаметром до 1 см2. Невелика площа впливу зручна при обробці маленьких ділянок шкіри і нерівних поверхонь. При IPL-епіляції світлова пляма має діаметр від 2 до 20 см2, що значно прискорює процедуру видалення волосся і знижує її ціну.

Видалення позбавленого меланіну сивого волосся неможливо за допомогою IPL. Тому доводиться вдаватися до лазерної методики (з використанням ЕЛОС) або електроепіляції.

Що стосується болючості процедури, то в цьому плані обидва способи майже рівнозначні, хоча теоретично широкосмугова фотоепіляція повинна бути пов'язана з більш вираженим болем, оскільки шкірі передається значна кількість енергії, а за одиницю часу обробляється площа більшого розміру, до того ж селективність впливу менше. Для скорочення больових відчуттів в сучасних приладах використовується система локального охолодження.

Переваги методу

 • технологія епіляції iplВ результаті пройденого курсу досягається тривале або остаточне позбавлення від волосся.
 • У разі відновлення росту волосся воно стає набагато тоншим і світлішим.
 • Правильне виконання процедури гарантує її абсолютну безпеку.
 • IPL-системи дозволяють обробляти великі площі: ноги, спину.

Показання

Фотоепіляція проводиться при наявності небажаного волосся на обличчі, в пахвових западинах, на ногах, руках, в області бікіні. Її призначають також для видалення судинних зірочок, пігментних плям, а також для фотоомолодження. Процедура показана і чоловікам - наприклад, при підвищеному оволосінні грудей і спини.

IPL-епіляцію призначають і за медичними показаннями. Основні з них:

 • гіпертрихоз - інтенсивний ріст волосся на тілі;
 • гірсутизм - оволосіння у жінок за чоловічим типом внаслідок надмірного вмісту в організмі чоловічих гормонів;
 • підвищена чутливість шкіри, що призводить до частого подразнення обличчя після гоління.

Протипоказання

Спільними протипоказаннями до проведення будь-якого типу фотоепіляції є:

 • гіпертонічна хвороба;
 • ішемічна хвороба серця;
 • системні патології;
 • онкологічні захворювання;
 • цукровий діабет (декомпенсовані стадії);
 • схильність до келоїдних рубців;
 • інфекційні захворювання;
 • гарячкові стани;
 • гемофілія та інші хвороби, що супроводжуються порушенням згортання крові;
 • фотодерматози (хвороби шкіри, що призводять до підвищення чутливості до впливу сонячного світла);
 • приймання стероїдів, ізотретиноїна, фотосенсибілізаційних засобів (гормональних контрацептивів, тетрацикліну, ретиноїдів, фторхінолонів);
 • алергічна реакція на сонячне світло, порфірія, ВКВ;
 • епілепсія, схильність до судом;
 • психічні захворювання;
 • наявність в тілі електронних пристроїв: інсулінової помпи, кардіостимулятора;
 • вагітність і період годування грудьми (внаслідок зміни гормонального фону ефективність фотоепіляції знижується).
 • При підвищеній функції щитовидної залози і синдромі полікістозних яєчників до проведення IPL-епіляції необхідна попередня нормалізація гормонального фону.

Протипоказаннями місцевого характеру є:

 • інфекційні та запальні захворювання шкіри;
 • наявність варикозного ураження судин на оброблюваній ділянці;
 • перманентний макіяж;
 • татуювання;
 • недавнє застосування автозасмаги або свіжа засмага;
 • наявність в шкірі «золотих ниток»;
 • місцеве застосування медичних препаратів з фотосенсибілізаційними властивостями (зокрема, мова йде про ефірні олії);
 • наявність новоутворень або невусів на шкірі.

Вплив світлових хвиль надзвичайно небезпечний як на плоскі, так і на випуклі родимки (невуси). Він може стати причиною опіків і навіть злоякісного переродження утворення. Проведення епіляції можливо тільки після видалення невуса. До цього єдиним способом позбавлення від виростаючого з нього волосся є підстригання.

Особливості перед фотоепіляцією

За 15-20 днів до запланованої процедури не рекомендується засмагання і використання автозасмаги. Вплив інтенсивного світлового опромінення на засмаглу шкіру призводить до опіків.

ipl епіляція перевагиЗа 2-4 тижні волосся можна видаляти тільки за допомогою гоління. Інші способи депіляції неприпустимі, оскільки процедура буває ефективною тільки при наявності в фолікулі волосини - в іншому випадку поглинання світлової енергії не відбувається.

Оптимальна довжина волосся, що епілюється, становить 1-2 мм. Косметолог неодмінно повинен бачити місце їх росту, однак при більшій довжині волосся під час епіляції згорає або плавиться, тим самим викликаючи опіки.

Необхідність і терміни гоління оброблюваної ділянки попередньо обговорюються з лікарем, оскільки в деяких випадках волосся видаляють безпосередньо перед сеансом за допомогою тримера.

На що варто звернути увагу після процедури

Як правило, протягом декількох годин після сеансу зберігаються відчуття, як при сонячному опіку. Для їх усунення можна використовувати ранозагоювальні та протизапальні засоби. Дуже ефективним є спрей Пантенол.

У початковий період можливий так званий помилковий ріст волосся, коли загибле волосся виштовхуються з фолікула. Воно самостійно випадає протягом 10-15 днів.

Перші три дні рекомендується обмежити водні процедури, відмовитися від відвідування басейну, лазні та сауни.

Приблизно 5-7 днів на обробленій ділянці краще не користуватися косметикою.

20-25 днів не можна засмагати. При вимушеному перебуванні під сонцем на шкіру необхідно наносити сонцезахисні засоби з високим рівнем захисту від ультрафіолету.

Протягом курсу IPL-епіляції не слід застосовувати інші способи видалення волосся, крім гоління.

Доглядайте за собою і будьте красиві!

 
Популярні статті