Спецціни на апарати

Фотоомолодження обличчя: що це за процедура?

ЗМІСТ:

 1. Що таке фотоомолодження: за та проти процедури
 2. Види фотоомолодження та їх особливості
 3. Фотоомолодження: скільки потрібно процедур і коли видно результат
 4. Коли та наскільки часто можна робити фотоомолодження
 5. Фотоомолодження: протипоказання та можливі ускладнення
 6. Реабілітація після фотоомолодження: рекомендації та поради

З віком стан шкірного покриву змінюється. Щоб уповільнити та мінімізувати прояв вікових змін, косметологи розробили безліч робочих методик омолодження. Одним з найбільш популярних способів вважається омолодження за допомогою фототерапії.

Що таке фотоомолодження: за та проти процедури

процедура фотоомолодженняФотоомолодження – це інноваційний апаратний спосіб усунення вікових змін. Він ґрунтується на інтенсивному імпульсному впливі не тільки на шкіру обличчя, але й на інші частини тіла.

Під час сеансу відбувається вплив на ділянки шкіри широкосмуговим імпульсним світлом. В основу даної методики покладено особливість взаємодії світлових променів з різними проявами пігментації. Світлі ділянки шкіри краще відбивають світлові пучки, а темні ділянки, навпаки, їх притягують. При такому впливі відбувається руйнування меланіну в тканинах, а на поверхні шкіри зникають ластовиння, пігментація та куперозні утворення.

Також процедура сприяє відновленню пружності та еластичності шкіри. При нагріванні світлом епідермісу колаген і еластин починають вироблятися інтенсивніше, а вони і є будівельним матеріалом для підшкірних тканин. Завдяки цьому посилюється обмін речовин, прискорюється оновлення клітин та нормалізується робота залоз. Внаслідок цього покращується тургор шкіри, зменшуються зморшки, розгладжуються рубці та звужуються пори. Візуально шкіра виглядає більш підтягнутою, набуває здорового матового відтінку. Риси обличчя стають більш вираженими та чіткими.

Процедура фотоомолодження справляє також антибактеріальний ефект на шкіру. Під дією світлового випромінювання зникають вугри, а роздратування та запалення проходять значно швидше.

Ця методика не викликає больових відчуттів. Після її проведення можливе невелике почервоніння шкіри, яке минає протягом двох годин.

Переваги фотоомолодження:

 • Під час сеансу не ушкоджується цілісність шкіри.
 • Відновлення шкірного покриву займає мінімум часу.
 • Такий тип впливу оновлює природні процеси шкіри.
 • Після виконання не потрібна реабілітація.
 • Процедура проходить безболісно.
 • Така методика не викликає ускладнень та побічних реакцій.
 • Ефект зберігається тривалий час.

До недоліків відносять індивідуальну непереносність та протипоказання до фотоомолодження. Про них ми напишемо згодом. Часто сюди відносять і деякі вікові зміни організму.

Види фотоомолодження та їх особливості

Залежно від технології та як результат використовуваного апарату, у косметології існує кілька видів фотоомолодження.

BBL

Це абревіатура від словосполучення Broad Band Light – перекладається як широкосмугове світло. Ця методика заснована на роботі широкосмугових світлових фільтрів. Апарат BBL справляє м'яку дію на шкіру. За допомогою пристрою можна обробляти навіть маленькі ділянки шкірного покриву. Подібний вплив не викликає обсяжних подразнень і не потребує тривалої реабілітації. Невелике почервоніння минає протягом двох годин. Цю процедуру можна виконувати незалежно від погодних умов.

За допомогою BBL-методики можна покращити стан шкіри, розгладити зморшки, усунути пігментні плями та сітку з дрібних судин, усунути акне та дрібні рубці на шкірі, а також позбутися новоутворень доброякісного характеру.

IPL

Одна з інноваційних технологій, яка базується на використанні потоку світлових променів різної довжини, винятком є лише ультрафіолетові хвилі. Вона називається IPL або інтенсивне імпульсне світло. Саме за допомогою світла під час процедури впливають на сполуки атомів, які своєю чергою поглинають світло, а його енергію розподіляють по епідермісу. Це активізує вироблення колагену, а також прискорює утворення нових клітин.

За допомогою процедури можна також підвищити тонус шкіри, покращити її колір, усунути вугри, пігментацію, ластовиння та судинну сітку.

Під час сеансу пацієнт відчуває тепло та слабке поколювання. Цілісність шкірного покриву не порушується. А блідо-рожевий відтінок, що виник на шкірі, зникає дуже швидко. Процедуру краще проводити в період з невеликою сонячною активністю, а саме в осінні, зимові та весняні місяці.

Фотоомолодження лазером

фотоомолодження обличчяЛазерне випромінювання, проникаючи під шкіру, руйнує відмерлі клітини та стимулює утворення нових. Працюючи з неодимовим лазером, можна регулювати рівень проникнення від 1 мм до 8 мм. Цей спосіб дає змогу усувати дефекти на невеликих ділянках.

Одночасно виконується шліфування зовнішнього шару, що стимулює оновлення шкірного покриву. В результаті шкіра стає більш пружною та розгладжуються зморшки.

Перед процедурою при необхідності ділянку обробляють знеболювальним кремом, щоб уникнути неприємних відчуттів.

Лазерне фотоомолодження роблять в зимову пору року, тому що в цей період немає великої ймовірності потрапити під сонячне проміння.

Елос

Методика омолодження обличчя, шиї, зони декольте з допомогою змішування типів обробки шкірного покриву. Почергова дія променями світла та електричними розрядами високої частоти сприяє руйнуванню відпрацьованого колагену та формуванню нових клітин. В результаті шкіра стає більш пружною і візуально виглядає молодшою, а розширені пори звужуються. Ця методика повністю безболісна.

Перед початком елос фотоомолодження наносять охолоджувальний гель, який запобігає нагріванню тканин. Пацієнт відчуває приємне тепло та легке поколювання. Під час процедури не порушується цілісність зовнішнього шару шкіри, тому після сеансу не потрібен час на відновлення. Елос-омолодження застосовують для профілактики старіння та для посилення клітинної регенерації зрілої шкіри. Також цим способом усуваються ластовиння, пігментні плями й купероз на шкірі.

Фотоомолодження: скільки потрібно процедур і коли видно результат

Для визначення оптимальної кількості процедур необхідно знати, яких проявів на шкірному покриві можна позбутися за допомогою цієї методики.

Показання для фототерапії

 • вугровий висип;
 • розширені пори;
 • шкіра з надмірною секрецією сальних залоз;
 • ластовиння;
 • пігментація;
 • судинні сітки;
 • мімічні зморшки;
 • вікові зміни.

Послідовність виконання

 1. Попереднє очищення шкіри.
 2. Нанесення на шкіру пацієнта крему, який захищає тканини від перегрівання.
 3. Пацієнт одягає спеціальні захисні затемнені окуляри.
 4. Спеціаліст покроково виконує апаратний вплив на ділянки шкіри, поступово обробляючи кожну ділянку.
 5. Косметолог наносить на оброблені ділянки крем для швидкого відновлення шкірного покриву.

Що дає фотоомолодження

фотоомолодження принцип діїЗа допомогою цієї методики можна за короткий час усунути вікові зміни шкіри. Перед призначенням процедури спеціаліст визначає вид впливу, інтенсивність процедури, необхідну довжину хвилі. Вибір відбувається індивідуально, з урахуванням віку, стану шкіри та здоров'я людини.

Сама процедура триває близько 10 хвилин. Результат буде помітно після першого сеансу. Для максимального ефекту потрібно кілька процедур з інтервалом від двох до чотирьох тижнів. Кількість процедур та інтервали призначаються індивідуально.

Наприклад, для усунення вугрової висипки потрібно дві-три процедури. Ефект від процедури помітно тривалий час. Він залежить від початкового стану шкіри, інтенсивності впливу та правильного догляду і може тривати від півроку до чотирьох років. Максимальна частота виконання – 1-3 процедури протягом року.

Коли та наскільки часто можна робити фотоомолодження

 • Робити фотоомолодження до 16 років абсолютно протипоказано. Адже будь-яке втручання під час гормональної перебудови організму може спровокувати серйозні захворювання.
 • Від 17 до 25 років можливе виконання фототерапії. Хоча будь-які неприємні прояви на шкірі мають тимчасовий характер, краще відкласти процедуру до більш зрілого віку.
 • Навіть з 25 до тридцяти років вдаватися до апаратного омолодження немає потреби.
 • Найкращим часом для фотоомолодження вважається від 35 до 60 років. Звісно, підхід має бути індивідуальним.

Результат залежить від вихідного стану шкіри, інтенсивності впливу, правильного догляду та може тривати від півроку до чотирьох років.

Верхня рекомендована межа також існує. У людей після 56 років деякі дефекти на шкірі з'являються внаслідок природних незворотних процесів. Отже, ефект від фототерапії у людей похилого віку буде лише незначним.

Фотоомолодження: протипоказання та можливі ускладнення

Медичні протипоказання:

 • шкірні захворювання;
 • очні хвороби;
 • захворювання ендокринної системи;
 • індивідуальна непереносність світлових хвиль;
 • гострий перебіг хвороб;
 • захворювання крові;
 • цукровий діабет;
 • гіпертонічна хвороба;
 • застосування кардіостимулятора або протезів із металу;
 • доброякісні та злоякісні новоутворення;
 • епілепсія;
 • вагітність та період грудного вигодовування.

Можливі ускладнення

Ускладнення можуть бути пов'язані з порушенням допустимих вікових меж для застосування цієї процедури.

Наприклад, фотоомолодження протипоказане до 16 років. Будь-який вплив на шкіру в період статевого дозрівання може спровокувати алергію та інші ускладнення та захворювання.

Реабілітація після фотоомолодження: рекомендації та поради

Після процедури для повного відновлення шкірного покриву знадобиться деякий час. Декілька днів на шкірі може зберігатися незначне почервоніння. Для швидкого відновлення та закріплення хорошого результату необхідно дотримуватися кількох правил:

 • Протягом кількох днів не приймайте ванну, утримуйтеся від занять спортом та плавання у водоймах та басейні.
 • Уникайте потрапляння ультрафіолетових променів. Відмовтеся на кілька тижнів від відвідування пляжу та солярію. Виходячи на вулицю, нанесіть на шкіру протисонцевий крем.
 • Утримуйтеся від самозасмаги.
 • При утворенні скоринки зволожуйте шкіру кремом.
 • Утримуйтеся від декоративної косметики від трьох до п'яти днів.
 • Два тижні не користуйтеся скрабами та пілінгами.

Дотримуючись нескладних рекомендацій по догляду за шкірою після сеансу фотоомолодження, ви зможете досягти хорошого результату та продовжити ефект від процедури на максимально тривалий період.

На закінчення зазначимо, що фотоомолодження обличчя – ефективний спосіб боротьби з віковими змінами, не вдаючись до хірургічних маніпуляцій та ін'єкцій. Ефект від процедури залежатиме не тільки від індивідуальних рекомендацій та роботи косметолога, але й від обладнання, що застосовується в косметологічному центрі.

 
Популярні статті