Спецціни на апарати

Лазерна епіляція при вагітності: чи є небезпека?

 • 29 січня 2020
 • Переглядів: 14594

Зміст:

 1. Лазерна епіляція: особливості процедури
 2. Плюси лазерної епіляції при вагітності
 3. Лазерна епіляція для вагітних: обмеження
 4. Лазерна епіляція при вагітності: протипоказання


Лазерна епіляція при вагітностіВагітність – прекрасний час в житті кожної жінки, але воно накладає певні обмеження на стиль життя, до якого звикла майбутня мама. І, якщо раніше вона могла виконувати будь-які процедури по догляду за собою, не особливо замислюючись, то під час виношування дитини потрібно з обережністю ставитись до будь-яких маніпуляцій зі своїм тілом. Лазерна епіляція і вагітність – тема, яка цікавить багатьох майбутніх мам. Чи можна робити лазерну епіляцію при вагітності, чи не зашкодить це дитині, чи потрібно дотримуватися якихось правил проведення процедури? На всі ці питання ми дамо відповіді в цій статті.

Плюси лазерної епіляції при вагітності

Кожна жінка, яка колись виношувала дитину, знає, як складно вирішити проблему небажаного волосся в цей період життя. Чим більшим стає живіт – тим складніше зробити епіляцію традиційними методами – самостійно за допомогою голільного станку або воскових смужок. Інтимні місця під час вагітності стають дуже важкодоступними. З цієї точки зору лазерна епіляція при вагітності – оптимальний спосіб позбутися небажаного волосся. Отже, перерахуємо всі переваги цієї процедури для вагітних жінок:

 • Простота процедури. Майстер робить все сам, жінці не потрібно докладати ніяких зусиль.
 • Швидке виконання процедури. Вагітним жінкам важко перебувати в одному положенні тривалий час, а лазерна епіляція проводиться швидко.
 • Мінімальна болючість. В порівнянні з восковою депіляцією і шугарінгом, лазерна епіляція – найменш болісний спосіб позбутися небажаного волосся. Під час виношування дитини у жінок підвищений больовий поріг, а болючі відчуття є джерелом стресу, небажаного для мами і дитини.
 • Максимальна безпека. Знову-таки, шугарінг і депіляція з використанням воску викликають сильні болі, напругу, що може стати причиною тонусу матки. Лазерна епіляція набагато делікатніша.
 • Висока ефективність. Видалення волосся лазером дозволяє позбутися небажаного волосся на обличчі і тілі назавжди. Звичайно, не виключено, що через кілька років після курсу доведеться повторити процедури. Але навіть якщо жінка позбудеться від необхідності голитися або робити депіляцію на кілька років – це істотно полегшить їй життя.

Лазерна епіляція для вагітних: обмеження

Лазерна епіляція вагітнимЯк і будь-яка процедура із застосуванням спеціалізованого обладнання, епіляція лазером має свої мінуси. Але лазерна епіляція під час вагітності тягне за собою додаткові обмеження. Відзначимо, що лікарі на цей час не сходяться в одній думці, чи можна вагітним робити лазерну епіляцію. Але більшість фахівців все ж вважають, що краще утриматися від цієї процедури в період виношування дитини, тому що вплив лазерної епіляції на вагітність не до кінця вивчено.

Та якщо клієнтка зважилась на сеанс, важливо правильно підготуватися і виключити наявність протипоказань. Лазерна епіляція перед вагітністю також може мати негативні наслідки, якщо раніше жінка ніколи не робила таку процедуру. Після вагітності лазерну епіляцію можна робити без будь-яких побоювань, але все ж краще, щоб пройшов деякий час, щоб організм відновився.

Якщо вагітна хоче зробити епіляцію лазером, в першу чергу їй потрібно проконсультуватися зі своїм акушером-гінекологом. Якщо лікар дозволить зробити лазерну епіляцію при вагітності, важливо дотримуватися деяких правил:

 • Робити лазерне видалення волосся при вагітності краще тільки на руках, над губою і на гомілках. Що стосується інших зон, їх не варто піддавати випромінюванню.
 • Від епіляції бікіні майбутній мамі краще відмовитися, тому що поруч з цією областю розташовані важливі органи. Також категорично не рекомендується обробляти лазером область живота.
 • Не рекомендується робити епіляцію з застосуванням лазерного апарату на пізньому терміні вагітності, за кілька тижнів до пологів. Болючість процедури може привести матку в тонус, що може стати причиною передчасних пологів.
 • Лазерна епіляція небезпечна для вагітних, якщо у жінки на момент проведення процедури є які-небудь захворювання або пошкодження шкірних покривів в зоні обробки лазером.
 • Якщо клієнтка ніколи раніше не робила епіляцію з використанням діодного лазера або іншого лазерного обладнання, на період вагітності рекомендується відмовитися від даного методу. Чому не можна робити лазерну епіляцію при вагітності, якщо до цього пацієнтка не користувалася такою послугою? Це пов'язано з тим, що реакція організму в такий період може бути несподіваною, і не варто піддавати ризику дитину.
 • Даний метод не рекомендований клієнтам з чутливою шкірою та низьким больовим порогом.
 • Оптимальний період для лазерної епіляції при виношуванні дитини – другий триместр. Лазерна епіляція при ранній вагітності, як і в останні місяці вагітності може мати наслідки для мами і дитини, оскільки ці періоди найскладніші. Також в цей час жіночі гормони можуть впливати на болючість процедури.

Відповісти на питання, чим небезпечна лазерна епіляція під час вагітності, складно. Організм майбутньої мами непередбачуваний, і невідомо, як він відреагує на процедуру. Ще одна причина, чому лазерну епіляцію не можна робити вагітним, на думку деяких фахівців – це те, що курс може бути неефективним, що пов'язано з гормональною перебудовою. Також гормони можуть вплинути таким чином, що волосся почне рости сильніше, з'явиться пігментація. При цьому подібний результат неможливо спрогнозувати.

Лазерна епіляція при вагітності: протипоказання

Лазерна епіляція у вагітнихІснують суворі протипоказання щодо лазерної епіляції при вагітності. Серед них:

 • Атопічний дерматит.
 • Герпес.
 • Наявність інфекцій.
 • Цукровий діабет.
 • Злоякісні новоутворення.
 • Захворювання щитовидки.
 • Варикозне розширення вен.

Також не рекомендується проводити процедуру майбутнім мамам, які схильні до алергії.

Робити чи ні лазерну епіляцію на початку вагітності або на більш пізньому терміні – кожна жінка вирішує сама, але потрібно обов'язково консультуватися з лікарем-гінекологом. Також дуже важливо врахувати всі протипоказання й обмеження. При відвідуванні салону або спеціалізованої клініки майбутня мама обов'язково повинна довести до відома майстра про свою вагітність, навіть якщо термін дуже маленький. Лікар врахує це, щоб уникнути неприємних наслідків і зробити процедуру максимально комфортною та ефективною. Важливо, щоб майстер склав відповідний графік епіляції для вагітної.

 
Популярні статті