Спецціни на апарати

Практичне використання селективного фототермолізу в лазерній епіляції

  • 02 березня 2018
  • Переглядів: 3350

використання селективного фототермолізу в лазерній епіляції Використання селективного фототермолізу для лазерної епіляції вперше було продемонстровано в 1996 році з цільовим нагріванням меланіну в фолікулярній одиниці рубіновим лазером на 694 нм. Оскільки теорія заснована на переважному поглинанні світла на певних довжинах хвиль меланіном, також використовувалися інші довжини хвиль з бажаними кривими поглинання меланіну, включаючи діод, Александрит і Nd: YAG. Відповідно до теорії селективного фототермолізу параметри обробки, які стали стандартними, спрямовані на високу пікову щільність і коротку тривалість імпульсу, щоб максимізувати ефективність і селективність. У той час як більш високі щільності енергії приводять до кращого видалення волосся, використання високого флюенсу пов'язано з більшим болем і підвищеним ризиком небажаних явищ, перш за все термічними опіками, пухирями, пігментними змінами і рубцями. Однак нижчі флюенси лазера також індукують пошкодження в фолікулярній структурі волоса. З огляду на необхідність збалансувати ефективність з безпекою і переносністю, підходи, що знижують рівень флюенсу, але зберігаються в межах ефективного діапазону лікування, можуть забезпечити клінічну користь.

Крім флюенсу, важливу роль для досягнення якісної епіляції грають тривалість імпульсу і розмір плями. Тривалість імпульсу налаштовується так, щоб максимізувати нагрівання мішені відносно оточуючих структур, як це запропоновано теорією селективного фототермолізу. Розмір плями вибирається за кількома критеріями: щоб відповідати розміру зони обробки, щоб мінімізувати час обробки і досягти змінної глибини.

З огляду на ці фактори, оптимальний нагрів волосяного фолікула на рівні глибокої дерми може бути досягнутий шляхом зміни не тільки флюенсу і тривалості імпульсу, але і шляхом коригування розміру плями. Відомо, що невеликі розміри плям вимагають вищих флюенсів для ефективного нагрівання дермальних мішеней. Дослідження показали, що більші розміри плям ефективніші для лазерної епіляції. Вплив розміру плями на глибину проникнення лазера пояснюється, принаймні, частково феноменом дермального розсіювання. На малюнку показана різниця в глибині проникнення в шкіру малого і великого розміру плями.

В результаті, коли розмір плями збільшується, світло проникає глибше. Отже, більший розмір плями дозволяє більш ефективно нагрівати, і навпаки, глибше нагрівання може бути досягнуто при менших флюенсах при роботі з лазерами з великим розміром плями.

Практичне використання селективного фототермолізу в лазерній епіляціїЦя теорія є основою для використання великого розміру плями для видалення волосся з низьким рівнем флюенсу. Зокрема, використання великого розміру плями повинно забезпечувати ефективне зростання температури на глибині волосяного фолікула з меншими флюенсами. Світлодіодний лазер LightSheer 800 нм (Lumenis Ltd.), який був представлений в 1998 році, нещодавно був розширений в моделі Duet, щоб включити другий, більший «високошвидкісний» (HS) наконечник 23×35 мм, який працює на флюенсах до 12 Дж/см². Наконечник працює, втягуючи шкіру в позолочену камеру за допомогою вакууму. Лазерне світло потім випускається з діодів у верхній частині увігнутого наконечника, і будь-яке відбите світло, яке досягає позолочених бічних стінок камери наконечника, перенаправляється на шкіру.

Щоб оцінити ефективність видалення волосся великим наконечником HS (високошвидкісний), було проведено дослідження якості епіляції традиційним наконечником 9 × 9 мм до наконечника розміром 23 × 35 мм. Чотирнадцять учасників пройшли по п'ять процедур кожен, в яких паралельні процедури проводилися з пахвовою западиною. У кожній обробці одна сторона послідовно піддавалася обробці наконечником ET 9 × 9 мм при традиційному високому рівні налаштування, в той час як друга сторона оброблялася наконечником HS розміром 23 × 35 мм.

Після п'яти сеансів не було виявлено відмінностей між пахвовими западинами, обробленими ET- і HS.

Можна запитати, чому пристрої з інтенсивним імпульсним світлом (IPL), які також мають великі розміри плям, не виявляють такої ж ефективності при низьких флюенсах. Правдоподібним поясненням є те, що в IPL енергія розподіляється по широкому спектру світла, і через це на довжинах хвиль, критичних для видалення волосся, недостатньо енергії, щоб забезпечити достатній нагрів на рівні фолікула. Крім того, світло в IPL є некогерентним, і великий розмір плями не може подолати розсіювання в шкірі.

 
Популярні статті