Способи видалення гемангіоми у дітей і дорослих

 • 09 жовтня 2020
 • Переглядів: 4463


ЗМІСТ:

 1. Чим небезпечна гемангіома? Чи потрібно видаляти її?
 2. Як лікувати гемангіому на обличчі й тілі: переваги лазерного видалення
 3. Видалення гемангіоми лазером у дітей
 4. Протипоказання до лікування гемангіом лазером


Прихований дар, знак долі, сигнал з минулого життя – в народі побутує безліч незвичайних значень наявності «родимої плями». По-науковому ці «плями» називаються гемангіомами. Це доброякісні утворення на шкірі яскраво-червоного, синього або темно-червоного кольору. За своєю природою гемангіома на обличчі або тілі не що інше, як судинна аномалія – пучок кровоносних і лімфатичних судин на поверхні шкіри (або органу). Іноді видалення такого утворення – це не просто косметичне рішення, а найважливіший для подальшого здоров'я крок.

Гемангіоми бувають вродженими і дитячими. Вроджені утворення не збільшуються в розмірах після народження, а дитячі – розвиваються в перший рік життя і з віком можуть інволюціонувати і зовсім зникнути.

Чим небезпечна гемангіома? Чи потрібно видаляти її?

Так як гемангіома – судинне утворення, то в ній відбувається кровообіг, як і в інших судинах. Якщо гемангіому не видалити, крім естетичного дискомфорту, можуть виникнути вкрай неприємні і небезпечні наслідки:

гемангіома чи потрібно видаляти

 • Оскільки гемангіоми не приховані під шкірним покривом, вони можуть кровоточити. Особливо, якщо розташовані в місці, яке легко зачепити, подряпати. В результаті це може призвести до зараження судин або інфікування сусідніх тканин.
 • При великих гемангіомах може виникнути дефіцит тромбоцитів в крові, і розвинутися погане згортання крові.
 • Також з часом може розвиватися некроз або деформація тканин.
 • Може виникнути ризик розростання утворення на внутрішні органи.
 • Також в залежності від розташування гемангіоми існує ймовірність порушення зору, слуху, проблеми з диханням. Наприклад, якщо утворення розташовується близько до ока, вуха, носа.
 • Навіть повністю зниклі з часом дитячі (інфантильні) гемангіоми змінюють структуру шкіри.

Як вроджені, так і дитячі гемангіоми рекомендують видаляти, якщо є ризик розвитку побічних захворювань і порушень. Про способи видалення гемангіоми, а також про їх переваги та недоліки в порівнянні з лазерним лікуванням розповідаємо далі.

Як лікувати гемангіому на обличчі й тілі: переваги лазерного видалення

Чи потрібно видаляти гемангіому? Цим питанням задавалися вже в 1930-1950 рр. Тоді гемангіоми інтенсивно лікували за допомогою рентгенівського випромінювання. Цей спосіб видалення здавався лікарям і педіатрам тих часів досить ефективним, за винятком побічних ефектів опромінення. В результаті рентген припинили використовувати для таких цілей.

У 1960-х роках був відкритий гормональний спосіб лікування. Для цього використовували кортикостероїди, які зупиняли зростання освіти. По завершенню ін'єкційної терапії, гемангіоми видаляли хірургічно.

Як видалити гемангіому на обличчі сьогодні? З розвитком лазерних технологій, починаючи з 1989 року, для видалення судинних утворень почали активно використовувати імпульсні лазери. І в 21 столітті такий спосіб видалення гемангіоми вважається найефективнішим у порівнянні з іншими методиками лікування.

Чому лазерне видалення гемангіоми ефективніше, ніж:

 • Судинна хірургія. Суть хірургічного видалення гемангіоми полягає в висіченні скальпелем поверхневого утворення і зшиванні тканин. У порівнянні з лазерним лікуванням хірургічний метод більш інвазивний, він вимагає анестезії, пошкоджує шкіру і залишає шрами. Як правило, така методика не використовується для видалення аномалій на обличчі і відкритих ділянках шкіри. На відміну від хірургічного лікування гемангіома після видалення лазером не залишає рубців і шрамів.
 • Емболізація. Ця методика зводиться до закорковування судин. Для цього в судини гемангіоми вводять особливу речовину, яка закорковує їх. Внаслідок цього кров припиняє циркулювати в новоутворенні, а судини стають з часом сполучною тканиною. Такий спосіб відмінно себе зарекомендував при лікуванні гемангіоми печінки, однак для видалення утворень на обличчі він не застосовується. Річ у тому, що емболізація судин на обличчі може привести до непоправних наслідків. Після видалення гемангіоми купіруюча речовина може потрапити в судини головного мозку або привести до загибелі здорових клітин. Саме тому, лазерне лікування – найкращий спосіб видалення гемангіом на обличчі.
 • Медикаментозне лікування спрямоване на зупинку росту утворення, але не на його видалення. Спосіб може базуватись на введенні ін'єкцій гормонів-глюкокортикоїдів або прийманні лікувальних препаратів, які звужують судини. Лазерне видалення часто застосовується в комплексі з медикаментозним лікуванням. В результаті це дозволяє зробити непомітною гемангіому після лазера.
 • Кріодеструкція або кріотерапія. Цей спосіб видалення гемангіом заснований на точковому заморожуванні утворення за допомогою рідкого азоту. Як і хірургічний спосіб видалення, кріодеструкція залишає шрами, тому не використовується на обличчі і відкритих ділянках тіла. У таких випадках альтернатива кріотерапії – лікування гемангіоми лазером.

Видалення гемангіоми лазером у дітей

Лазерне лікування гемангіом у дітей – найкраща з нині наявних методик видалення судинних утворень.

Як видаляють гемангіому у дітей лазером:

як лікувати гемангиому на обличчі

Процедура зводиться до впливу лазерного променю на утворення. Лазерний промінь точно діє на судину і запаює її шляхом нагрівання еритроцитів. В результаті судини в утворенні більше не живляться кров’ю і з часом зникають. Гемангіома після лазера перетворюється в сполучну тканину.

Також лазерне лікування:

 • Не вимагає знеболювання;
 • Не ушкоджує шкіру і навколишні тканини;
 • Не залишає опіків і рубців;
 • Безпечно для лікування гемангіом з перших місяців життя малюка.

Щоб усунути гемангіому лазером, важливо використовувати лазери з необхідною довжиною хвилі.

Протипоказання до лікування гемангіом лазером

 • цукровий діабет;
 • інфекційні захворювання;
 • серцево-судинні захворювання в гострій формі;
 • висипання в області гемангіоми;
 • запалення на шкірі;
 • автоімунні ураження шкіри;
 • наявність злоякісних новоутворень;
 • підвищена чутливість до сонячних променів;
 • порушення згортання крові;
 • вагітність і період лактації.

На закінчення слід зазначити, що успіх техніки лазерного видалення залежить не тільки від професіоналізму лікаря, але й від якості та ефективності використовуваного лазера. Перед тим, як прибрати гемангіому на обличчі або тілі, звертайте увагу на апаратне оснащення медичного закладу. Адже сучасне професійне обладнання – запорука найкращих естетичних результатів при мінімальному впливі.

 

Діодний лазер для лікування судин Star Vein
Діодний лазер для лікування судин Star Vein

Діодний лазер для лікування судин Star Vein - новинка в сфері лікування судинних дефектів. За допомогою цього чудового апарату з довжиною хвилі 980 нм косметолог зможе розширити діапазон надаваних кл..
Подробнее..

98 050 грн.

Діодний лазер Star Vein max
Діодний лазер Star Vein max

Діодний лазер Star Vein max - малюк з великими можливостями. Діодний лазер Star Vein max при своїх компактних формах дуже мало поступається в можливостях старшим моделям діодних лазерів при виконанні..
Подробнее..

103 350 грн.

Високочастотний апарат Doctor vein new
Високочастотний апарат Doctor vein new

Високочастотний апарат Doctor Vein new - чудовий коагулятор. Апарат Doctor Vein new забезпечує високу якість проведення процедур, а також легкість і комфорт в роботі косметолога завдяки наявності зр..
Подробнее..

45 050 грн.

Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.
 
 
Інші статті
 • Сортування за: