Спецціни на апарати

Способи видалення гемангіоми у дітей і дорослих

 • 09 жовтня 2020
 • Переглядів: 7476


ЗМІСТ:

 1. Чим небезпечна гемангіома? Чи потрібно видаляти її?
 2. Як лікувати гемангіому на обличчі й тілі: переваги лазерного видалення
 3. Видалення гемангіоми лазером у дітей
 4. Протипоказання до лікування гемангіом лазером


Прихований дар, знак долі, сигнал з минулого життя – в народі побутує безліч незвичайних значень наявності «родимої плями». По-науковому ці «плями» називаються гемангіомами. Це доброякісні утворення на шкірі яскраво-червоного, синього або темно-червоного кольору. За своєю природою гемангіома на обличчі або тілі не що інше, як судинна аномалія – пучок кровоносних і лімфатичних судин на поверхні шкіри (або органу). Іноді видалення такого утворення – це не просто косметичне рішення, а найважливіший для подальшого здоров'я крок.

Гемангіоми бувають вродженими і дитячими. Вроджені утворення не збільшуються в розмірах після народження, а дитячі – розвиваються в перший рік життя і з віком можуть інволюціонувати і зовсім зникнути.

Чим небезпечна гемангіома? Чи потрібно видаляти її?

Так як гемангіома – судинне утворення, то в ній відбувається кровообіг, як і в інших судинах. Якщо гемангіому не видалити, крім естетичного дискомфорту, можуть виникнути вкрай неприємні і небезпечні наслідки:

гемангіома чи потрібно видаляти

 • Оскільки гемангіоми не приховані під шкірним покривом, вони можуть кровоточити. Особливо, якщо розташовані в місці, яке легко зачепити, подряпати. В результаті це може призвести до зараження судин або інфікування сусідніх тканин.
 • При великих гемангіомах може виникнути дефіцит тромбоцитів в крові, і розвинутися погане згортання крові.
 • Також з часом може розвиватися некроз або деформація тканин.
 • Може виникнути ризик розростання утворення на внутрішні органи.
 • Також в залежності від розташування гемангіоми існує ймовірність порушення зору, слуху, проблеми з диханням. Наприклад, якщо утворення розташовується близько до ока, вуха, носа.
 • Навіть повністю зниклі з часом дитячі (інфантильні) гемангіоми змінюють структуру шкіри.

Як вроджені, так і дитячі гемангіоми рекомендують видаляти, якщо є ризик розвитку побічних захворювань і порушень. Про способи видалення гемангіоми, а також про їх переваги та недоліки в порівнянні з лазерним лікуванням розповідаємо далі.

Як лікувати гемангіому на обличчі й тілі: переваги лазерного видалення

Чи потрібно видаляти гемангіому? Цим питанням задавалися вже в 1930-1950 рр. Тоді гемангіоми інтенсивно лікували за допомогою рентгенівського випромінювання. Цей спосіб видалення здавався лікарям і педіатрам тих часів досить ефективним, за винятком побічних ефектів опромінення. В результаті рентген припинили використовувати для таких цілей.

У 1960-х роках був відкритий гормональний спосіб лікування. Для цього використовували кортикостероїди, які зупиняли зростання освіти. По завершенню ін'єкційної терапії, гемангіоми видаляли хірургічно.

Як видалити гемангіому на обличчі сьогодні? З розвитком лазерних технологій, починаючи з 1989 року, для видалення судинних утворень почали активно використовувати імпульсні лазери. І в 21 столітті такий спосіб видалення гемангіоми вважається найефективнішим у порівнянні з іншими методиками лікування.

Чому лазерне видалення гемангіоми ефективніше, ніж:

 • Судинна хірургія. Суть хірургічного видалення гемангіоми полягає в висіченні скальпелем поверхневого утворення і зшиванні тканин. У порівнянні з лазерним лікуванням хірургічний метод більш інвазивний, він вимагає анестезії, пошкоджує шкіру і залишає шрами. Як правило, така методика не використовується для видалення аномалій на обличчі і відкритих ділянках шкіри. На відміну від хірургічного лікування гемангіома після видалення лазером не залишає рубців і шрамів.
 • Емболізація. Ця методика зводиться до закорковування судин. Для цього в судини гемангіоми вводять особливу речовину, яка закорковує їх. Внаслідок цього кров припиняє циркулювати в новоутворенні, а судини стають з часом сполучною тканиною. Такий спосіб відмінно себе зарекомендував при лікуванні гемангіоми печінки, однак для видалення утворень на обличчі він не застосовується. Річ у тому, що емболізація судин на обличчі може привести до непоправних наслідків. Після видалення гемангіоми купіруюча речовина може потрапити в судини головного мозку або привести до загибелі здорових клітин. Саме тому, лазерне лікування – найкращий спосіб видалення гемангіом на обличчі.
 • Медикаментозне лікування спрямоване на зупинку росту утворення, але не на його видалення. Спосіб може базуватись на введенні ін'єкцій гормонів-глюкокортикоїдів або прийманні лікувальних препаратів, які звужують судини. Лазерне видалення часто застосовується в комплексі з медикаментозним лікуванням. В результаті це дозволяє зробити непомітною гемангіому після лазера.
 • Кріодеструкція або кріотерапія. Цей спосіб видалення гемангіом заснований на точковому заморожуванні утворення за допомогою рідкого азоту. Як і хірургічний спосіб видалення, кріодеструкція залишає шрами, тому не використовується на обличчі і відкритих ділянках тіла. У таких випадках альтернатива кріотерапії – лікування гемангіоми лазером.

Видалення гемангіоми лазером у дітей

Лазерне лікування гемангіом у дітей – найкраща з нині наявних методик видалення судинних утворень.

Як видаляють гемангіому у дітей лазером:

як лікувати гемангиому на обличчі

Процедура зводиться до впливу лазерного променю на утворення. Лазерний промінь точно діє на судину і запаює її шляхом нагрівання еритроцитів. В результаті судини в утворенні більше не живляться кров’ю і з часом зникають. Гемангіома після лазера перетворюється в сполучну тканину.

Також лазерне лікування:

 • Не вимагає знеболювання;
 • Не ушкоджує шкіру і навколишні тканини;
 • Не залишає опіків і рубців;
 • Безпечно для лікування гемангіом з перших місяців життя малюка.

Щоб усунути гемангіому лазером, важливо використовувати лазери з необхідною довжиною хвилі.

Протипоказання до лікування гемангіом лазером

 • цукровий діабет;
 • інфекційні захворювання;
 • серцево-судинні захворювання в гострій формі;
 • висипання в області гемангіоми;
 • запалення на шкірі;
 • автоімунні ураження шкіри;
 • наявність злоякісних новоутворень;
 • підвищена чутливість до сонячних променів;
 • порушення згортання крові;
 • вагітність і період лактації.

На закінчення слід зазначити, що успіх техніки лазерного видалення залежить не тільки від професіоналізму лікаря, але й від якості та ефективності використовуваного лазера. Перед тим, як прибрати гемангіому на обличчі або тілі, звертайте увагу на апаратне оснащення медичного закладу. Адже сучасне професійне обладнання – запорука найкращих естетичних результатів при мінімальному впливі.

 

Діодний лазер для лікування судин Star Vein
Діодний лазер для лікування судин Star Vein

Діодний лазер для лікування судин Star Vein - новинка в сфері лікування судинних дефектів. За допомогою цього чудового апарату з довжиною хвилі 980 нм косметолог зможе розширити діапазон надаваних кл..
Подробнее..

135 050 грн.

Діодний лазер Star Vein max (надкороткий імпульс)
Діодний лазер Star Vein max (надкороткий імпульс)

Діодний лазер Star Vein max - малюк з великими можливостями. Діодний лазер Star Vein max при своїх компактних формах дуже мало поступається в можливостях старшим моделям діодних лазерів при виконанні..
Подробнее..

142 350 грн.

Високочастотний апарат Doctor vein new
Високочастотний апарат Doctor vein new

Високочастотний апарат Doctor Vein new - чудовий коагулятор. Апарат Doctor Vein new забезпечує високу якість проведення процедур, а також легкість і комфорт в роботі косметолога завдяки наявності зр..
Подробнее..

62 050 грн.

Популярні статті