Спецціни на апарати

Як видалити папіломи: самі ефективні методики


ЗМІСТ:

 1. Що таке папілома
 2. Чому з’являються папіломи
 3. Чим небезпечна папілома
 4. Як видалити папіломи: популярні методи
 5. Як краще видаляти папіломи


Папілома – наріст на шкірі у вигляді циліндра на ніжці, часто практично непомітний. У багатьох випадках він ніяк не проявляється, але при ослабленні імунітету та в спеку несподівано з'являється. Як правило, це спочатку одна папілома (так звана "мама"), котра потім плодить "діток", які обсипають різні ділянки тіла. Багато хто прагне просто не помічати цей дефект, але чи такий вже він нешкідливий? Чи потрібно видаляти папіломи? Ми докладно розповімо, що таке папіломи, і як з ними боротися, а також про найефективніші методики їх видалення.

Що таке папілома

як видаляти папіломи

Щоб зрозуміти, як боротися з папіломами на шкірі, потрібно розібратись, що це взагалі таке. Медична назва папіломи – вірус папіломи людини (ВПЛ). Це захворювання, яке передається статевим шляхом. Також заразитись цією хворобою можна контактно-побутовим способом (через пошкодження на шкірі при контакті з якимись предметами, котрих торкалась заражена людина).

Папіломи можна "впізнати" за формою пипка або шишки. Як правило, вони мають так звану "ніжку". Розташовуватися такі нарости можуть в хаотичному порядку на різних ділянках тіла – на руках, ступнях, шиї, ліктьових і колінних згинах, обличчі, губах, грудях. Розміри можуть бути різними – як зовсім маленькими, так і великими. Папілома має відтінки від світлого тілесного до темно-коричневого і червонуватого. Через це деякі люди помилково плутають їх з родимками.

По суті, папілома – це доброякісне новоутворення, яке може з'являтись не лише на шкірі, але й на слизових оболонках. Відмінність папілом від бородавок в тому, що вони м'якші, у них немає ороговілого шару, в той час як бородавки мають більш жорстку текстуру.

Один з різновидів папілом – так звана "загострена кондилома", що має витягнуту конічну форму і з'являється на статевих органах. При механічному впливі такі нарости сверблять, болять і навіть кровоточать. Визначити, папілома чи кондилома у пацієнта, може тільки лікар, який при необхідності призначає додаткові обстеження та аналізи.

Чому з’являються папіломи

Розберемось, чому з'являються папіломи і як їх лікувати. Найпоширеніші причини виникнення папіломи:

 • зміна гормонального фону (зокрема вагітність, аборт);
 • переохолодження;
 • встановлення внутрішньоматкової спіралі;
 • виснаження організму;
 • шкідливі звички (куріння, алкоголь).

Папіломи часто з'являються, зникають, а потім з'являються знову, оскільки вони є проявом вірусної інфекції. А отже, їх наявність визначає імунітет організму в даний період часу. Часто ВПЛ з'являється у людей, які мали незахищений статевий контакт з зараженою людиною, а також у жінок, які приймають гормональні протизаплідні таблетки.

Фактором "запуску" вірусу є будь-який стрес, перенесений організмом: банальна застуда, тривале приймання лікарських препаратів, переохолодження. Все це ослаблює імунну систему і робить її вразливою до папіломавірусу.

Заразитись дуже легко – достатньо бути в тісному контакті з зараженим, або жити разом з носієм папіломи, або просто побувати на громадському пляжі, скупатися в загальному басейні, відвідати сауну. До речі, цей вірус - "прихильник" спеки й підвищеної вологості.

Чим небезпечна папілома

як позбутися від папіломиДеякі види вірусу ВПЛ небезпечні тим, що можуть спровокувати розвиток раку шийки матки у жінок. Це стосується в першу чергу загостреної кондиломи, яка з'являється зазвичай на статевих органах. Через те, що вірусне захворювання проходить без симптомів, людина довго не звертається до лікаря. Тому жінкам важливо кожні півроку відвідувати гінеколога, а раз на рік здавати аналіз на цитологію, щоб можна було вчасно виявити передракові зміни, якщо такі є в шийці матки.

Навіть якщо у людини не загострена кондилома, в будь-якому випадку папіломи говорять про незадовільний стан організму. Дрібні нарости сигналізують про те, що варто звернутись до лікаря та виключити наявність гінекологічних захворювань, проблем з нирками, коліту. А після обстежень обов'язково потрібно видаляти папілому, оскільки вона є доброякісним новоутворенням, яке може згодом перерости в злоякісне. Крім того, папіломи виглядають непривабливо, це естетичний дефект. Але як правильно видаляти папіломи, щоб не було жодних ускладнень? Про це розповімо далі.

Як видалити папіломи: популярні методи

Помітивши в себе папіломи, ми відразу починаємо шукати інформацію в інтернеті про те, як видалити папілому. Є чимало домашніх методів, але вони можуть бути не лише малоефективними, але й небезпечними та травматичними. Краще звернутись до фахівця!

Як видаляти папіломи не можна в жодному разі:

 • Відривати.
 • Перев’язувати ниткою.
 • Проколювати голкою.

Ці дії тільки спровокують вірус на "захоплення" інших територій, і він "переселиться" на інші ділянки тіла. Але як позбутись від папіломи, щоб вона не з'явилася знову?

Якщо у вас папілома, як її лікувати вам підкаже лікар, зважаючи на тип наросту. Але ми все ж розглянемо найпопулярніші та найефективніші методики видалення папілом:

як боротися з папіломами

 • Вирізання хірургічним скальпелем. Це найпростіший спосіб, але досить болючий. Сьогодні є більш дбайливі методики, які не залишають слідів.
 • Припікання рідким азотом. Папіломи просто заморожуються, і життєдіяльність їх клітин припиняється.
 • Електрокоагуляція. В цьому разі наріст усувається з допомогою електричного струму. Перед тим як видаляють папіломи на тілі цим методом, пацієнту роблять мінімальну місцеву анестезію.
 • Радіохвильова хірургія. Метод безконтактний, ваду видаляють, діючи на неї радіохвилями. При такому методі теж застосовується місцева анестезія.
 • Лазерне видалення. Вважається найефективнішим і найбезпечнішим методом боротьби з папіломами. Лазерний промінь проникає на потрібну глибину, закорковує судину, яка живить наріст, в результаті новоутворення відмирає й відпадає. Як правило, папілома відпадає за кілька днів.

Як краще видаляти папіломи

Як краще видаляти папіломи, підкаже лікар, який буде бачити вашу папілому й зможе визначити її тип. Але зараз найчастіше рекомендують лазерне видалення, оскільки воно має масу переваг:

 • Безконтактність процедури – немає фізичного контакту між шкірою та інструментом, при цьому промінь лазера додатково здійснює бактерицидну дію.
 • Відсутність крові та болючих відчуттів.
 • Відсутність таких побічних ефектів як опіки, рубці, гіперпігментація після проведення процедури.
 • Можливість за один раз видалити відразу декілька папілом.

Перед призначенням процедури лікар-косметолог інформує пацієнта про те, як видаляють папіломи неодимовим лазером, і з'ясовує, чи є в нього якісь протипоказання. Якщо все гаразд, сеанс займає не більше 15 хвилин. Видалення лазером відбувається без слідів і різних ускладнень. Паралельно лікар призначає пацієнту препарати для підвищення імунітету.

Ми сподіваємось, що допомогли вам розібратись, що таке папілома, і як її лікувати. Головне – не займатися самолікуванням, щоб не отримати неприємних наслідків у вигляді опіків або травм, а також не піддавати сумніву, що видаляти папіломи потрібно обов'язково всім.

 
Популярні статті