Спецціни на апарати

Якими бувають фототипи шкіри?

ЗМІСТ:

  1. Які типи існують
  2. Для чого потрібно знати свій фототип

Фототип - це генетична пігментація людської шкіри залежно від сили опору сонячному промінню. Особливості реакції шкірного покриву на сонячне випромінювання пов'язані з природними факторами й тривалістю існування окремих груп людей в певних природних умовах. Така особливість шкірного покриву передається у спадок і залишається незмінною.

фототипи шкіри

Найбільш поширеними й загальновідомими є фототипи шкіри за Фітцпатріком. Американський вчений Томас Фітцпатрік, що займався дерматологією, розробив в 1975 році шкалу фототипів шкіри людини. Він визначив особливості взаємодії шкірного покриву з ультрафіолетовими променями й виділив відмітні ознаки людей з різних континентів і етнічних груп.

Спочатку типи за Фітцпатріком розмежовувалися кольором шкіри й очей. Згодом, спілкуючись з пацієнтами, лікар розширив характеристики фототипів і додав реакцію на сонце шкірного покриву. Класифікацію фототипів шкіри за Фітцпатріком широко застосовують у своїй практиці сучасні дерматологи й косметологи. Наприклад, у сфері косметології фототип впливає на вибір щільності енергії лазера під час лазерної епіляції.

Які типи існують

1. Скандинавський або кельтський

До нього належать люди з дуже світлою і ніжною шкірою, а також рудим або світлим кольором волосся. Очі у них блакитні або зелені. Їх шкіра часто покрита ластовинням. Люди з такою шкірою дуже чутливі до ультрафіолетового випромінювання. За кілька хвилин під палючим сонцем без належного захисту на шкірі з’являється опік. Через ці особливості рівномірна засмага для людей з таким фототипом не характерна.

2. Світлошкірий європейський, нордичний або арійський

Люди з нордичним фототипом мають світлу шкіру. Їх волосся, як правило, світло-русявого кольору, а також світло-каштанового та каштанового відтінку. Колір очей також без винятку світлий: сірий, зелений або блакитний. Наявність веснянок можлива, але вони слабо виражені. Їх шкірний покрив обгоряє під сонцем. Рівномірна гарна засмага для такого фототипу також рідкість, через чутливість шкіри до УФ. Хоча слід від засмаги на шкірі залишається.

3. Середньоєвропейський

До цього фототипу шкіри за шкалою Фітцпатріка належать люди зі смаглявим відтінком шкіри й темно-русявим або каштановим волоссям. Як правило, зі світло-карими очима. На їх шкірі не буває веснянок. Люди з таким фототипом легко загоряють, але при тривалому впливі сонця й ультрафіолету можуть отримати опіки. Засмага лягає рівно і гарно.

4. Південноєвропейський або середземноморський

визначення фототипу шкіри

Оливковий колір шкіри без веснянок і темно-коричневе, а також чорне волосся - це про людей з середземноморським фототипом. У них також карі або чорні очі. Вони легко загоряють і не піддаються опікам завдяки особливостям пігментації. Засмага тримається тривалий час.

5. Середньосхідний або індонезійський

До цього фототипу шкіри належать люди зі смаглявою або темно-коричневою шкірою, очима темного кольору і чорним волоссям. Вони легко переносять тривалий вплив сонячних променів і не згоряють під сонцем. Засмага тримається довго і відмінно виглядає. Хоча наявність засмаги мало помітна через природну пігментацію шкірного покриву.

6. Афроамериканський

Фототип темношкірих людей з чорним кольором волосся і темними очима. Внаслідок пігментації навіть в різних відтінках колір шкіри не змінює тон під впливом прямого сонячного світла. Така шкіра має особливий внутрішній захист від ультрафіолету. З цієї причини, наприклад, у людей з афроамериканським фототипом немає схильності до фотостаріння (появи ознак старіння шкіри через сонячний вплив, що руйнує структури шкіри).

Для чого потрібно знати свій фототип

Шкіра людини - це захисна оболонка всього організму. Щодня вона піддається впливу природних факторів. Сонячне світло, як джерело ультрафіолетового випромінювання, прискорює старіння шкіри, а також може бути причиною появи онкологічних хвороб. Щоб уповільнити вікові зміни й запобігти появі хвороб, необхідно знати свій тип шкіри за шкалою Фітцпатріка.

Визначення фототипу допоможе організувати правильний догляд за шкірою. Через те що ультрафіолетове світло широко застосовується в медицині й косметології, то правильно підібрані процедури допоможуть захистити шкірний покрив від ультрафіолету. Наприклад, від кольоротипу шкіри залежить вибір лазера при проведенні епіляції.

Шкірний покрив кожної людини відрізняється кількістю пігментації й по різному реагує на сонячне світло. Знаючи свій кольоротип шкіри за Фітцпатріком, можна уповільнити старіння і запобігти появі хвороб.

 
Популярні статті