Спецціни на апарати

Як лікувати розацеа? Ознаки, симптоми, причини розацеа

Захворювання розацеа називають також «рожевими вуграми». Для розацеа характерні почервоніння, капілярна сітка й червоний висип в області чола, щік і носа.

Згадайте актрису Рене Зеллвегер з її знаменитими рум'яними щоками, 42-го президента США Білла Клінтона з почервоніннями й рубцюватою шкірою в області носа і щік або принца Чарльза з густою судинною сіткою на носі і щоках. Всі ці відомі люди хворіють розацеа.

Що таке розацеа і як її розпізнати?

як позбутися від розацеа назавждиРозацеа – це захворювання шкіри обличчя, яке виникає у людей після 30 років і прогресує з віком. Вона виникає раптово і, на перший погляд, безпричинно. Все починається з почервоніння чола, носа і щік. Також в області почервоніння з часом з'являються дрібні судини, а потім виникає печіння і висипання подібні до вугрової висипки. Перш ніж ми розповімо, як лікувати розацеа на обличчі, розглянемо форми і симптоми захворювання.

Основні симптоми розацеа в залежності від форми захворювання

Еритематозно-телеангіоектатична

 • Почервоніння шкіри на крилах носа і щоках;
 • Поява еритеми – почервоніння шкіри, яке виникає через надмірний приплив крові до капілярів; важливо відзначити, що на відміну від куперозу, при розацеа на обличчі проявляється не лише судинна сітка, але й шкіра стає трохи горбистою і опухлою;
 • Виникнення телеангіоектазії, для якої характерно розширення дрібних судин.

Папуло-пустулезна

 • Поява еритеми на крилах носа і щоках;
 • Запалення шкіри в області почервоніння і постійний червоний висип (папули, пустули), який періодично загострюється;

Фіматозна

 • Поява почервоніння в області крил носа, чола;
 • Виникнення рінофіми – розростання шкіри носа і чола, поява горбків на шкірі.

Очна

 • Почервоніння шкіри під очима і на повіках;
 • Поява судинної сітки в області очей – не тільки на шкірі під очима, а й іноді на очному яблуці.

Чому виникає хвороба і як лікувати розацеа

Є кілька причин появи цього захворювання шкіри обличчя. Розацеа може бути як спадковим захворюванням, так і хворобою, викликаною низкою зовнішніх чинників. Тому перед тим, як усунути розацеа на обличчі, лікарю важливо виявити першопричини порушення. Тільки після цього лікар може скласти комплексний план боротьби з червоними вуграми, використовуючи як терапевтичні методи, так і апаратне лікування розацеа.

Основні причини виникнення розацеа:

 1. Перебування на сонці і в лазні, через що судини в області обличчя різко розширюються.
 2. Часті стреси.
 3. Кліщі, які живуть на шкірі, а саме Demodex folliculorum і Demodex brevis.
 4. Хвороби шлунково-кишкового тракту.
 5. Ослаблення імунітету.
 6. Підвищення рівня гормону естрогену.
 7. Наявність кишкової бактерії Helicobacter pylori, яка також може викликати виразку шлунка.

Згідно зі статистикою розацеа найчастіше страждають люди зі світлою шкірою, світлим волоссям і світлим кольором очей. А, наприклад, таке ускладнення розацеа, як рінофіма, частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок.

Як швидко вилікувати розацеа на обличчі?

Причин виникнення розацеа багато. А тому й лікування цього хронічного захворювання проводиться в декількох напрямках. Залежно від показників пацієнта, його лікуванням можуть займатися ендокринолог і косметолог. Вони розробляють комплексний план лікування, який спрямований не тільки на швидкість, а й на якість лікування. Перед тим, як вилікувати розацеа назавжди, необхідно пройти певний шлях.

Як правило, комплексне лікування розацеа включає:як вилікувати розацеа

 1. Правильний догляд за шкірою обличчя. Це базові заходи, які необхідно вжити при лікуванні розацеа. Ретельна гігієна обличчя, використання правильних косметичних засобів – все це приписують лікарі. Також рекомендації по догляду можуть включати використання щоденного крему з SPF-захистом і виключають кислотні пілінги, засоби для догляду зі спиртом в складі. Однак, чи можна вилікувати розацеа назавжди за допомогою засобів для догляду? На жаль ні, адже важливо боротися не з наслідками, а з причиною порушення. Тому важливо діяти комплексно.
 2. Терапевтичне лікування. У комплексі з домашнім доглядом застосовуються антисептичні та антибактеріальні препарати, а також засоби на основі азелаїнової кислоти, які спрямовані на боротьбу з причинами і наслідками акне.
 3. Медикаментозне лікування. Перед тим, як лікувати розацеа апаратним способом, в залежності від показань пацієнта, може призначатися лікування медикаментами. Особливо це стосується пацієнтів, у яких захворювання шкіри обличчя виникло в результаті гормонального збою, і пацієнтів із запущеним захворюванням.
 4. Апаратне лікування. У комплексі з терапевтичними методами при лікуванні розацеа також застосовується лазерна терапія.

Переваги апаратного лікування

Лазерне лікування розацеа зводиться до видалення судинної сітки на обличчі, крилах носа, лобі, щоках, а також до усунення постакне рубців.

 • лікування розацеа лазером результативно, як на початковій стадії, так і при запущеному захворюванні; тривалість апаратного лікування залежить від необхідної кількості сеансів;
 • лазер дозволяє прибрати почервоніння і судини на поверхні шкіри;
 • процедура відбувається безболісно з мінімальною реабілітацією;
 • ефект від лазерного лікування триває кілька років (адже важливо пам'ятати, що захворювання має хронічний характер).

Якщо ви шукаєте спосіб, як позбутися від розацеа назавжди, то слід зазначити, що ця хвороба хронічна і залежить від багатьох факторів. Однак комплексне апаратне і терапевтичне лікування дозволяє вилікувати розацеа на тривалий час і надалі контролювати захворювання, зменшуючи його прояви.

 
Популярні статті