Спецціни на апарати

Які процедури можна і не можна робити літом, щоб не нашкодити собі?

  • 19 червня 2018
  • Переглядів: 4355

У літню пору року кожна жінка хоче мати гарне тіло та фігуру. Адже ті вади, які восени чи узимку можна сховати під одягом, легкими та прозорими літніми нарядами - не приховаєш. І якщо відображення в дзеркалі не влаштовує, то самооцінка знижується, а ноги самі біжать в салон краси, щоб швидко покращити стан шкіри і зробити форми привабливішими, та  щасливо посміхатись собі у дзеркалі.

Але для догляду за шкірою та тілом і проведення косметологічних процедур в літній період існують певні правила. Багато процедур є забороненими літом, а деякі, навпаки, є бажаними і необхідними у спекотну погоду.

Що ж бажано враховувати улітку при догляді за шкірою та при відвідуванні салону краси, щоб не нашкодити собі, а отримати найбільше користі?

Давайте переглянемо поради косметолога, чого потребує жіноча шкіра і від чого краще відмовитися.  

догляд за шкірою влітку

1. Незалежно від пори року косметологічні чи то лікарські процедури повинні підбиратись кваліфікованим спеціалістом за показаннями та типом шкіри пацієнта. Самодіяльність у підборі та виконанні процедур, навіть з використанням дуже якісних та безпечних препаратів, але без урахування тих чи інших особливостей шкіри, може давати неочікуваний негативний результат.  

2. Влітку потрібно виконувати процедури, які напрвлені на наступне. 

Регулярне і більш якісне очищення. Це основний і дуже важливий етап у догляді. У літню пору року від високої температури повітря виділення шкірного сала посилюється і пил з повітря швидше та міцніше налипає на шкіру, глибше проникає у пори. Тому вмиватися і  очищувати шкіру потрібно частіше. Засоби для вмивання і очищення мають бути якісними та підібраними за типом шкіри, щоб вони не пошкоджували гідро-ліпідну мантію та не пересушували шкіру. Дешеві засоби для догляду за шкірою від невідомих виробників можуть містити у собі речовини, які негативно впливають на шкіру. Тому при підборі засобів краще дослухатися до порад кваліфікованого косметолога чи лікаря-дерматолога.

Частіше зволоження. У спекотний день організм активно втрачає вологу, що впливає на стан шкіри (епідермісу). Тому вологу потрібно відновлювати різними способами: пити воду, робити маски. Улітку бажано використовувати спеціальний денний крем чи гель, які мають легку текстуру, щоб пори шкіри обличчя не забивалися. Якісні засоби для зволоження та захисту створюють захисну плівку, яка утримує воду в клітинах і не дає шкірі забруднюватись. 

Посилений захист. В обов'язковому порядку необхідно застосовувати спеціальні сонцезахисні креми. Ультрафіолет завдає великої шкоди незахищеним ділянкам шкіри. Плівка, яку створює сонцезахисний засіб, обмежує негативний вплив сонця. Вибір захисного крему залежить від індивідуальної чутливості та особливостей шкіри.

Слід пам’ятати, що креми з SPF-фільтрами потрібно наносити за 15-20 хвилин до виходу з дому, та повторно наносити їх декілька разів протягом дня на пляжі чи гуляючи на відкритому сонці.

Враховуючи погіршення екології та зміни клімату у останні роки, вкрай не рекомендується знаходитися протягом тривалого часу під палючими променями з 12 до 15 годин з відкритою шкірою. Бажано у цей період використовувати сонцезахисні окуляри, капелюхи, парео або легкі сорочки чи туніки.

Ще слід додати, що сонцезахисні креми бажано купувати від відомих виробників, які гарантують сонцезахисні властивості своїх засобів. Бо дешевий "сонцезахисний" крем може виявитися простим кремом і не забезпечить заявлений рівень захисту, а тому шкіра отримає такий небезпечний рівень опромінення, на який ви не розраховували.

Збільшене живлення. Збалансований і різноманітний раціон харчування додатково стимулює організм в літню пору. Вживання великої кількості овочів і фруктів, багатих вітамінами та антиоксидантами, є запорукою внутрішнього здоров'я тіла та гарного завнішнього вигляду. Але не слід забувати про додатковий домашній та салонний догляд за шкірою - використовуйте маски, сироватки та проводьте процедури, які інтенсивно збагачують шкіру вітамінами та мінералами саме у період більш сильної дії негативних факторів - підвищеної температури, зменшеної вологості, посиленого ультрафіолетового випромінювання, інтенсивного запилення та іншого.

З косметологічних процедур можна проводити біоревіталізацію, мезотерапію, але слід пам’ятати, що після ін’єкційних процедур заборонено засмагати протягом 14 днів. Це дозволяє швидше відновлювати пошкоджені ділянки, та зберегти шкіру здоровою.

Тепер давайте розглянемо, від яких же процедур краще відмовитися, або при їхньому проведенні яких правил необхідно дотримуватися?

Це травмуючі процедури і процедури з додатковим опроміненням шкіри.

Ефект травмуючих процедур чи процедур з опроміненням шкіри у поєднанні з посиленим улітку негативним впливом ультрафіолетового випромінення сонця може призвести до гіперпігментації шкіри, стати поштовхом до неочікуваного розвитку ракових клітин, стимулювати передчасне старіння шкіри. Потрібно чітко розуміти, що будь-яка тимчасова "краса" не варта довгострокової втрати здоров'я чи надбання тяжкої хвороби.

Тому у літній період рекомендовано відмовитися від наступних процедур.

Хімічні пілінги та усі процедури, які травмують епідерміс чи повністю знімають його верхній шар. Такі агресивні процедури можуть стати причиною гіперпігментації у літній період. Тому бажано їх відкласти на більш прохолодні пори року, а якщо вже з якихось причин процедура була проведена, то потрібно ретельно оберігати оброблені ділянки тіла від сонячного випромінювання.

Видалення доброякісних новоутворень. Прибирання родимок і папілом однозначно передбачає пошкодження епідермісу. Після подібного втручання на відкритих ділянках шкіри заборонено перебувати на сонці протягом місяця, щоб уникнути небажаного переродження клітин на пошкодженій ділянці у злоякісні. Але якщо видалення все ж відбулося з якихось невідкладних причин, то потрібно ретельно захищати шкіру. Наприклад, якщо відбулося видалення папіломи чи родимки на повіці, то потрібно постійно прикривати повіку сонцезахисними окулярами.

Усунення рубців. Зрозуміло, що така операція є травматичною для шкіри. Тому вона може виконуватися з невідкладних причин улітку виключно за умови, що пацієнт проведе літо, уникаючи прямих сонячних променів. І якщо дуже хочеться після процедури "легенько" позагоряти, то потрібно чітко розуміти, що ризик негативних наслідків від засмаги може значно перевищити вигоди. І краще перетерпіти "естетичні" негаразди - мати бліду шкіру і побути "гидким каченям" одне літо, ніж бути засмаглим, але з глибокою пігментацією шкіри на місці рубця, яку потім складно видалити. 

Лазерна епіляція. Хоча лазерна епіляція не пошкоджує шкіру і є уцілому безпечною, але вона має обмеження у літній період. Процедура може проводиться на чистій шкірі без засмаги, так як підвищений вміст меланіну в засмаглій шкірі може знизити якість результатів процедури, або спровокувати опіки.  А після процедури, через підвищену чутливість шкіри після обробки, необхідно відмовитися від відвідування пляжу протягом місяця.

Додатково до вищесказаного хочеться додати наступне.

Літом не рекомендовано протирати шкіру спиртовмісними розчинами, травмувати скрабами, проводити процедуру мікродермабразії.

Декоративну косметику у літній період удень рекомендується вживати мінімально, і бажано, щоб вона була мінеральною, або з натуральної сировини, щоб не забивала пори та дозволяла шкірі дихати.

 
Популярні статті