Спецціни на апарати

Застосування високочастотного коагулятора для лікування судин і доброякісних новоутворень шкіри.

 • 02 березня 2018
 • Переглядів: 4356

Головна перевага високочастотного коагулятора - це миттєве зникнення судинних уражень. Застосування технології обґрунтовано в будь-який час року, на будь-якій шкірі, протипоказань по сезонності використання немає.

Показання до застосування:

 • видалення дрібних і більших (до 2 мм) судинних уражень шкіри обличчя і тіла;
 • позбавлення від видимих проявів близько розташованих до поверхні шкіри кровоносних судин;
 • усунення доброякісних новоутворень шкіри (папілом, гемангіом, бородавок).

Принцип дії високочастотного коагулятора

Ультракороткі хвилі з частотою 30 кГц подаються через стерильний електрод-голку, що забезпечує цілеспрямований точковий вплив на потрібну ділянку. Струм високої частоти термічно руйнує дрібні судини, які при цьому відразу зникають. Дрібні судини коагулюють неінвазивно, шляхом торкання голкою-електродом до поверхні судини; на гемангіомах і більших судинних сітках голка трохи проколює шкіру для ефективного запаювання судини зсередини. На місці проходження голки залишається мікроскоринка, яка зникає протягом 10 днів. Ніяких синців або рубців після проведення процедури не буває.

Під час процедури пацієнт відчуває легке гаряче поколювання. Застосування анестезії недоцільно, бо під впливом анестетика пропадає судинний малюнок. Курс складається з 1-3 процедур з інтервалом в 1 місяць, з подальшим контролем 1 раз в рік.

На місці коагуляції судин утворюється вогнище гіперемії, яка проходить протягом години. Після процедури наноситься спрей Пантенол, що знімає температурні реакції шкіри. З другого дня можна використовувати гель Фузідерм або мазь Фузімет до повного загоєння.

Профілактика повторної появи судинних сіточок і куперозу

Обмеження алкоголю і кави, відмова від куріння;

Зміцнення судинної стінки (приймання аскорутину, протирання обличчя кубиками льоду);

Виключити пілінги і скраби, що травмують шкіру, грубі рушники;

Стежити за шкірою під час перебування на сонці, постійно користуватися сонцезахисними кремами з високим ступенем захисту від UVA і UVB;

Обмежити відвідування саун, кріотерапію;

Стежити за змінами ваги в будь-яку сторону, не носити взуття на високих підборах;

Стежити за перепадами тиску.

Крім судинних сіточок, високочастотний коагулятор прекрасно справляється з такими новоутвореннями шкіри, як гемангіома, папілома, бородавка, невус.

Різні доброякісні новоутворення шкіри, особливо при розташуванні на видимих ділянках шкіри, є не тільки естетичним дефектом, але з часом можуть призвести до значних змін у стані здоров'я:

 • патологічного розростання зі збільшенням в розмірах;
 • проростання в нижні шари шкіри;
 • виразки;
 • приєднання вторинної інфекції (грибкової або мікробної флори);
 • малігнізації (злоякісного переродження).

Сьогоднішні існують різні методи видалення новоутворень шкіри (кріодеструкція, електрокоагуляція, радіохірургія, видалення лазером або хірургічне видалення), які підбираються індивідуально і залежать від особливостей новоутворення. Однак використання цих методів веде за собою ризик утворення шраму або рубця, що є косметичним недоліком, особливо при локалізації на обличчі і шиї. Використання високочастотного коагулятора дозволяє ефективно видаляти папіломи, гемангіоми, невуси, бородавки без ризику рубцювання і появи шрамів.

Догляд за раною після коагуляції доброякісного новоутворення

Голка коагулятора зрізає папіломи з поверхні шкіри і згодом на цьому місці утворюються тоненькі скоринки, які з часом відпадають самі.

Неприпустимо самостійне видалення кірочок або тканини папіломи, якщо не відбулося їх моментальне відторгнення – це може привести до утворення рубців і / або пігментних плям. Тому важливим фактором вважається правильний догляд за ранкою після видалення цих косметичних дефектів.

Скоринки, які утворюються після проведення процедури, відпадають самостійно після загоєння ранки в середньому через 8-10 днів. Скоринку і область навколо неї необхідно 3 рази на день обробляти слабким розчином марганцівки (5% розчином перманганату калію) або іншого антисептика (розчин фурациліну, хлоргексидин) - це не тільки профілактика вторинного інфікування, а й можливість уникнути появи рубця. Також в цей час не можна наносити на це місце різні косметичні засоби і уникати потрапляння води (будь-яка волога сприяє розкисанню скоринки, що створює сприятливі умови для розмноження патогенної флори та інфікування ранки). Хороші результати дає використання порошку Банеоцин - антибіотик в порошку перешкоджає утворення вологої поверхні рани і має протимікробні властивості, що сприяє швидкому загоєнню пошкоджених місць.

Протипоказання до видалення судин і новоутворень шкіри високочастотним коагулятором:

 • Декомпенсований цукровий діабет;
 • Вагітність, лактація;
 • Приймання медикаментів з фотосенсибілізаційним ефектом;
 • Недавня засмага;
 • Онкологія шкіри;
 • Захворювання крові;
 • Наявність простого герпесу в зоні впливу;
 • Автоімунні захворювання;
 • Схильність до келоїдних і гіпертрофічних рубців;
 • Епілепсія.

Профілактика утворення рубців, пігментних плям і рецидивів папілом

Після відпадання кірочок на місці ранки з'являється ніжна рожева шкіра, яку потрібно захищати від травм і потрапляння сонячних променів - це може спричинити виникнення опіків і пігментних плям. Тому після природного відторгнення скоринок шкіру необхідно обережно змащувати сонцезахисними кремами з високим ступенем захисту або заклеювати бактерицидним пластиром на час перебування на сонці (це не залежить від пори року).

Для профілактики утворення пігментних плям на місці видаленої папіломи - необхідно уникати відвідування солярію і/або впливу ультрафіолетових променів.

Поки молодий епітелій на місці видалення папіломи не зміцніє і не стане мати колір навколишніх тканин, не можна користуватися декоративною косметикою і тональними кремами (навіть якщо оперована ділянка знаходиться на обличчі). Також не можна обробляти шкіру скрабами, спиртовими лосьйонами, подразливими мазями і піддавати дії різних хімічно активних речовин, що містять кислоти, хлор або луг.

З обережністю потрібно проводити різні гігієнічні процедури: не терти пемзою або мочалкою, уникати відвідування саун і лазень протягом двох місяців після проведення процедури.

Після видалення папілом в період одужання для підвищення відновлювальної здатності шкіри, її еластичності й стійкості до зовнішніх негативних впливів пацієнтам рекомендується приймання вітамінів А і Е («Аевіт» по 1 капсулі 1 раз на добу, масляні розчини токоферолу ацетату (10 мг), вітамін А (2300 МО щодня) або вітамінно-мінеральні комплекси).

Для профілактики вторинної інфекції і рецидиву папілом рекомендуються процедури і препарати, спрямовані на зміцнення і підвищення імунітету - здоровий сон, загартовування, аскорбінова кислота, рослинні адаптогени (настоянки ехінацеї, женьшеню, елеутерококу).

 
Популярні статті