Спецціни на апарати

Атравматична чистка обличчя: що це, плюси та мінуси процедури

ЗМІСТ:

 1. У чому ж полягають особливості атравматичної чистки?
 2. Показання для виконання процедури
 3. Протипоказання
 4. Очікуваний результат
 5. Коли й наскільки часто можна робити процедуру
 6. Плюси та мінуси чищення обличчя
 7. Протокол процедури атравматичного чищення

Обличчя людини завжди відкрите, отже шкіра на ньому є найбільш незахищеною ділянкою. Постійна зміна температури повітря, вітер, інтенсивність ультрафіолетового випромінювання, а також інші фактори – все це впливає на стан найуразливішої ділянки людського тіла. Тому за шкірним покровом обличчя необхідний ретельніший догляд.

Атравматичне чищення шкіри обличчя вважається найбільш зажаданою процедурою догляду за шкірою в сучасній косметології. Методика розрахована на дбайливе очищення ороговілого шару шкіри без механічної обробки. Вона являє собою комплекс процедур з очищення, зволоження, живлення та відновлення шкірного покриву.

Оскільки цей метод виконується без апаратної обробки та спеціальних пристроїв, то має певні переваги перед механічною обробкою та мануальним способом очищення шкіри обличчя.

У чому ж полягають особливості атравматичної чистки?

атравматичне чищення шкіри обличчя
 • Вона підходить дорослим людям будь-якого віку.
 • Методика немає абсолютних протипоказань.
 • Виконується без травмування та порушення цілісності шкірного покриву.
 • Не потребує використання інструментів.
 • Не викликає болючих відчуттів.
 • Для процедури використовуються гіпоалергенні препарати.
 • Підходить для всіх типів шкіри;
 • Не провокує появу набряків та почервоніння шкірного покриву.

Показання для виконання процедури

Для виконання будь-якої косметичної процедури потрібен прояв певних відхилень від норми. Атравматичне чищення обличчя найбільш необхідне, якщо Ви помітили одну з таких ознак:

 • шкіра на обличчі стала слабкою та млявою;
 • зовнішній шар шкіри має нерівномірний колір чи надмірний блиск;
 • пори на обличчі дещо розширені;
 • сальні залози закорковані та запалені;
 • з'явилися чорні цятки;
 • на шкірному покриві розрізняється нерівномірний рельєф;
 • мімічні зморшки стали помітнішими.

Хоча для атравматичного чищення немає абсолютних обмежень, але все ж таки перед його виконанням потрібно звернутися за консультацією до косметолога. Тільки фахівець може правильно виконати процедуру з огляду на індивідуальні особливості кожної людини.

Протипоказання

 • ушкодження шкіри;
 • герпес;
 • запальні процеси на шкірі;
 • екзема;
 • індивідуальна непереносність препаратів.

Очікуваний результат

Ефект від процедури помітно майже відразу. Як це проявляється?

 1. Значно покращується стан шкірного покриву. Шкіра виглядає відпочилою і набуває здорового відтінку.
 2. Усувається надмірний блиск шкіри. Сальні залози очищаються від надлишків жиру. Шкіра набуває матового відтінку.
 3. Вирівнюється текстура епідермісу. Минає вугровий висип та чорні цятки.

Коли й наскільки часто можна робити процедуру

Атравматичне чищення обличчя – це делікатна процедура серед інших видів очищення шкіри. Її можна застосовувати, коли протипоказано очищення апаратним способом або існує особисте неприйняття обробки шкіри вручну.

Такий вид пілінгу шкірного покриву буде корисним для кожного пацієнта, оскільки підходить для всіх типів шкіри.

Метод атравматичного очищення шкіри не має вікових обмежень. Він буде досить ефективним як для догляду за проблемною шкірою підлітків, так і за шкірою людей зрілого віку. Цей спосіб догляду за станом шкіри також буде корисним жінкам у період вагітності та годування груддю.

Для виконання цієї процедури немає обмеження за погодними умовами, а отже її можна робити будь-якої пори року. Навіть у літній період можна проводити таке очищення, оскільки після процедури шкірі не потрібне відновлення, а ультрафіолетові промені для неї не мають підвищеної небезпеки після нанесення SPF-захисту.

Стійкого ефекту від атравматичного чищення обличчя можна досягти регулярним виконанням процедури. Її найкраще робити один раз на місяць.

Плюси та мінуси чищення обличчя

Перед тим, як робити процедуру косметичного очищення обличчя, необхідно знати всі «плюси» та «мінуси» методики.

Головні переваги процедури

 • не потребує тривалої підготовки;
 • виконується без парового розпарювання;
 • не потрібна тривала реабілітація;
 • час виконання від 20 до 40 хвилин.

Недолік

Невеликий недолік процедура все-таки має: тривалість процедури може збільшуватися при сильному забрудненні шкіри до півтори години.

Протокол процедури атравматичного чищення

1. Очищення шкіри обличчя

Залежно від типу шкіри на цьому етапі застосовуються різні засоби:

 • Наприклад, пацієнтам із жирною шкірою підготовче очищення виконується за допомогою спеціального гелю. Засіб спінюється косметологом у долонях, а потім наноситься на шкіру масажними рухами. Після цього гель, що залишився, слід змити водою.
 • Пацієнтам із сухою та чутливою шкірою роблять комплексне очищення. Для цього наносять емульсію на суху шкіру обличчя та роблять масаж. Потім масаж продовжують змоченими руками. Емульсію, що залишилася, також слід видалити після завершення обробки всіх ділянок обличчя.

2. Пілінг-гоммаж

На обличчя пацієнта наносять крем для пілінгу досить щільним шаром. В цьому випадку важливо не покривати зони губ, повік, області із запаленнями та куперозом. Після того, як крем трохи підсохне, його видаляють за допомогою спонжу, а частинки, що залишилися, змиваються водою.

3. Дезінфекція та розігрів

Обличчя пацієнта обробляють лосьйоном, також його наносять на поверхню повік і губ, навіть якщо пілінг-крем на них не наносився.

4. Основний пілінг та розм'якшення пір

атравматична глибока чистка обличчя

Пацієнту на шкіру обличчя наносять ензимний пілінг, виконуючи масажні рухи. Речовину на шкірі витримують десять хвилин, після чого її залишки видаляються. Далі масажними рухами наносять ще один вид пілінгу для розм'якшення пір. В цьому разі зачіпається все обличчя, зокрема і повіки. Його витримують 15 хвилин, а потім змивають. Далі шкіра обробляється заспокійливим розчином. Після невеликого масажу очікують всмоктування рідини близько 15 хвилин. Розчин змивати не потрібно, після вбирання можна переходити до наступного етапу.

5. Ферментативне очищення

На шкіру пацієнта наносять крем для пілінгу, а зверху обличчя накривають вологою серветкою. Витримують 15 хвилин. Після цього крем видаляють у напрямку від центру й очищають обличчя водою.

6. Тонізація-маска-тонізація

Обличчя пацієнта змочують тонізуючим лосьйоном. Речовина не потребує змивання. Після цього на обличчя наносять заспокійливу післяпілінгову маску. Обличчя покривається непрозорим шаром, крім місць із запаленнями. Час дії маски 20 хвилин. Після цього маску змивають, а обличчя пацієнта протирають ватним тампоном, змоченим спеціальним лосьйоном.

7. Зволоження та захист

На шкіру обличчя пацієнта наносять зволожувальний крем. На цьому етапі потрібен час для вбирання крему.

8. Контроль блиску

За допомогою ватного диска шкіру пацієнта обробляють пудрою подвійної дії. З її допомогою усувають жирний блиск та вирівнюють тон шкірного покриву.

9. Підсушування та усунення запалення

За допомогою ватної палички на запалені ділянки наносять лосьйон з підсушувальним ефектом. При необхідності його розтушовують.

Атравматична чистка обличчя – це швидкий та зручний косметичний спосіб догляду за шкірою. Ваше обличчя стане ідеальним, якщо регулярно підкріплювати домашні процедури виконанням цієї універсальної методики.

Навіть якщо шкіра на обличчі виглядає цілком здоровою, то все одно слід вдатися до такої послуги, адже методика дозволяє дбайливо видалити ороговілий шар шкіри та зробити обличчя свіжішим та відпочилим.

 
Популярні статті