Спецціни на апарати

Дарсонваль: показання, користь та шкода процедури

Зміст:

 1. Принцип дії апарату Дарсонваля
 2. Дарсонваль в косметології
 3. Дарсонваль для обличчя: дія
 4. Дарсонваль для тіла
 5. Дарсонваль для обличчя і тіла: показання
 6. Кому протипоказана дарсонвалізація?
 7. Дарсонваль: користь для обличчя, тіла, волосся і шкіри голови
 8. Правила проведення процедури

Що таке Дарсонваль? Це фізіотерапевтичний апарат, розроблений французьким ученим Жаком Арсеном д'Арсонвалем. Говорячи про Дарсонваль, мають на увазі саме апарат Дарсонваля.

Терапевтичний і косметологічний ефект пристрою базуєьтся на впливі імпульсних високочастотних струмів на поверхню тіла. Пристрій застосовується в терапевтичному лікуванні ще з кінця XIX століття. Однак сучасні варіації апарату також знайшли широке застосування в наші дні. Зокрема процедура Дарсонваль застосовується в області естетичної медицини та дерматології, а також для домашнього догляду. А сам процес впливу пристрою на тіло отримав назву «дарсонвалізація».

Принцип дії апарату Дарсонваля

процедура дарсонвальТакий прилад має компактні розміри і легко поміщається в руку. За габаритами і формою нагадує дротову електричну зубну щітку. Пристрій працює від електричної мережі і комплектується різними насадками-електродами для точкового впливу на різні ділянки тіла.

Наприклад, насадка для волосся виконується в формі гребінця, а насадки для обличчя і тіла можуть мати грибовидну, пелюсткову форму, або виконуються у вигляді краплі.

Що стосується безпосереднього лікувального впливу, то пристрій передає на електрод імпульсні струми високої частоти. Далі електрод-насадку покроково притискають до окремих ділянок тіла. Вплив імпульсних струмів на поверхневі шари шкіри стимулює кровообіг, живлення тканин і клітинну регенерацію. Разом з цим тепловий вплив апарату утворює молекули озону, які сприяють знезараженню, підсушують і дезінфікують шкірні покриви.

Дарсонваль в косметології

Пристрій успішно використовується в косметології для вирішення різних естетичних, дерматологічних та вікових проблем шкіри. Розглянемо, які завдання допомагає вирішити дарсонвалізація тіла та обличчя в різному віці.

Дарсонваль для обличчя: дія

 • Боротьба з висипом вугрів і дерматитом. У підлітковому віці (як правило, починаючи з 12 років) процедуру проводять в процесі лікування чорних цяток і запалень на шкірі. Пристрій сприяє оновленню і відновленню шкіри, знімає запалення, і при систематичному застосуванні допомагає лікуванню акне, папул і пустул, комедонів відкритого й закритого типу. Також нормалізує роботу сальних залоз.
 • Зменшення рубців і слідів постакне. Це ще одна естетична проблема, яку допомагає вирішити дарсонвалізація в будь-якому віці. Процедура стимулює клітинну регенерацію та сприяє відновленню поверхневих шарів епідермісу і зменшенню темних плям і рубців на шкірі.
 • Профілактика зморшок і омолодження. Як правило, процедура проводиться після 20 років. Вплив імпульсних струмів не тільки стимулює регенеративні процеси в клітинах, але також посилює природне вироблення колагену і еластину. Завдяки цьому шкіра виглядає більш свіжою, дрібні й глибокі зморшки стають менш помітними. Тургор шкіри поліпшується, а овал обличчя стає більш вираженим.

Варто відзначити, що частіше за все пристрій застосовується в комплексі з іншими способами вирішення естетичних і дерматологічних проблем. Наприклад, для омолодження обличчя дарсонвалізація застосовується в комплексі з доглядом різними ліфтинг-засобами та процедурами.

Дарсонваль для тіла

Якщо говорити про косметологічне застосування, то найчастіше центри естетики і косметології використовують апарат для догляду за тілом у двох напрямках: для профілактики варикозу і розширення судин, а також для боротьби з целюлітом. У разі профілактики варикозу, імпульсні струми пристрою стимулюють тонус судин, тим самим запобігаючи розвитку хвороби.

Що стосується профілактики й лікування целюліту, то шляхом стимуляції обмінних процесів в клітинах зменшується прояв жирових відкладень.

Однак, це далеко не повний список напрямків догляду і лікування тіла, де застосовується апарат Дарсонваль. Перш ніж ми розповімо про це, розглянемо основні показання та протипоказання до дарсонвалізації.

Дарсонваль для обличчя і тіла: показання

 • Наявність вугрової висипки;
 • Шкірні та підшкірні запалення (комедони);
 • Розширені пори;
 • Жирна та проблемна шкіра;
 • Блідість і тьмяність шкіри обличчя;
 • Сліди постакне;
 • Наявність рубців і розтяжок на тілі;
 • Втрата тонусу й еластичності шкіри;
 • Мімічні та вікові зморшки;
 • Варикоз;
 • Целюліт і розтяжки;
 • Лупа, себорея на шкірі голови;
 • Випадання волосся;
 • Ламкість волосся, вій;
 • Наявність забоїв і гематом на тілі.

Кому протипоказана дарсонвалізація?

 • Жінкам в період вагітності;
 • Дітям до 6 років;
 • Людям, у яких виявлені новоутворення доброякісної або злоякісної природи;
 • Людям з гіпертонією;
 • Всім, хто має порушення згортання крові або тромбофлебіт;
 • Людям, що страждають від серцево-судинних захворювань;
 • При наявності кардіостимулятора
 • Людям з епілепсією;
 • Людям з туберкульозом;
 • При наявності індивідуальних протипоказань до процедури (перед процедурою важливо порадитися з лікарем).

Дарсонваль: користь для обличчя, тіла, волосся і шкіри голови

Тепер докладніше розглянемо області застосування пристрою, залежно від впливу на різні частини тіла.

Дарсонвалізація обличчя

Як ми вже говорили раніше, Дарсонваль для обличчя використовується з метою лікування різних дерматологічних проблем, а також для омолодження шкіри. Зокрема, Дарсонваль успішно застосовується для лікування прищів та інших різновидів акне.

Залежно від типу процедури для зональної обробки шкіри застосовуються різні насадки-електроди (грибовидна, листоподібна, крапельна, маленька кругла), а також регулюється потужність пристрою. Лікування шкірних захворювань апаратом виконується як в дорослому, так і в підлітковому віці.

Що стосується омолодження, то вікових обмежень для процедури немає. Є тільки протипоказання за станом здоров'я. Про це ми згадували раніше.

Дарсонваль для волосся й шкіри голови

користь дарсонваляОдин з важливих напрямків застосування пристрою - лікування шкіри голови і волосся. Річ у тому, що вплив імпульсних струмів сприяє не лише регенерації шкіри, а й стимулює ріст волосся, а також допомагає в лікуванні такої дерматологічної проблеми, як себорея.

Пристрій сприяє регулюванню роботи сальних залоз (головної причини розвитку себореї). Для цього на апарат встановлюється насадка-гребінець. Внаслідок цього шкіра голови обробляється точковими рухами. Точно так само, як це відбувається при розчісуванні волосся від коренів.

Дарсонвалізація тіла

Профілактика варикозу, лікування і профілактика целюліту, а також поліпшення пружності шкіри - це основні напрямки застосування пристрою для тіла в області косметології.

Прилад використовується для комплексного або локального впливу на ділянки тіла. Налаштовується індивідуально і застосовується згідно з розробленими інструкціями і методологіями впливу на шкіру. Як і у випадку з доглядом за шкірою обличчя, апарат для догляду за тілом може використовуватися паралельно з іншими способами та засобами боротьби з варикозом та целюлітом.

Слід зазначити, що в сфері медицини пристрої також можуть застосовуватися для лікування болю в спині при сидячому способі життя, офісній роботі. Також Дарсонваль може призначатися для лікування артриту, мігрені. У деяких випадках пристрій використовується для лікування гаймориту, зняття набряклості і при невралгії лицьового нерва.

Однак, варто розуміти, що застосування апарату з метою лікування безпечно тільки за рекомендацією і під контролем професійного лікаря. Самолікування може сильно нашкодити, якщо мова йде не про косметологічної проблеми, або коли у пацієнта є протипоказання до застосування пристрою

Правила проведення процедури

Дарсонвалізація допустима не раніше ніж з 6 років для вирішення різних проблем. Найчастіше на процедуру записуються, починаючи з 12-річного віку і старше.

Особливості виконання дарсонвалізації

 • Перед проведенням процедури бажано проконсультуватися з лікарем-терапевтом, особливо якщо пацієнт може мати протипоказання. А також пройти попередню консультацію у косметолога, який призначить індивідуальний курс дарсонвалізації.
 • Процедура може проводитися як контактним, так і безконтактним способом. Це означає, що електрод може як торкатися оброблюваної ділянки тіла, так і розташовуватися на відстані 1 см і більше від поверхні шкіри;
 • Тривалість процедури буде залежати від обсягів області впливу;
 • Щоб досягти бажаного ефекту від дарсонвалізації, потрібно не менше 10 сеансів. Кількість необхідних сеансів рекомендує лікар, виходячи з індивідуальних показань пацієнта і його побажань та очікувань щодо процедури.

Покроково процедура дарсонвалізації відбувається так:

 1. Шкіра пацієнта, яка буде піддана впливу приладу, обробляється антисептиком.
 2. Також антисептичним розчином обробляється електрод пристрою, а потім підключається до апарата.
 3. Залежно від оброблюваної ділянки, дарсонвалізація може проводитися в положенні лежачи або сидячи.
 4. Покроково лікар діє електродом на шкіру обличчя, тіла або голови, слідуючи масажним лініям.
 5. За рахунок виділених молекул озону поверхня шкіри знезаражується.
 6. Після процедури (через 3-20 хвилин), шкіру обробляють лосьйоном.

На завершення відзначимо, що користь Дарсонваля для шкіри обличчя й тіла буде очевидна через один або кілька курсів, який включає від 10 сеансів. Все залежить від індивідуальних показань і побажань пацієнта. Якщо ви зважилися на дарсонвалізацію, рекомендуємо скористатися професійною допомогою, тому що самолікування в кращому випадку може виявитися неефективним, а в гіршому - нашкодити здоров'ю.

 
Популярні статті