Спецціни на апарати

Целюліт: причини виникнення, лікування, методи боротьби

 • 02 березня 2018
 • Переглядів: 57694
боротьба з целюлітом

ЗМІСТ:


Целюліт - це локальне збільшення жирових клітин і порушення мікроциркуляції в жировій тканині. Ці клітини перестають виділяти продукти своєї життєдіяльності, зате з подвоєною силою накопичують жир і всмоктують все, що завгодно - рідину, токсини, відходи та іншу гидоту. І з ними відбувається те ж саме, що в таких випадках відбувається з людьми - клітини товстіють. В результаті вони, перетягнуті сполучною тканиною, що розрослася, починають випирати назовні тими самими огидними горбиками. Як ви розумієте, таке може статися не тільки при надлишку жирової тканини, але і з найменшою її кількістю. Причому не завжди горезвісна «апельсинова кірка» сусідить з повнотою, хоча у жінок з надмірною вагою вона виражена сильніше і помітніше, ніж у худих.

Найчастіше целюлітом уражаються сідниці, стегна і живіт, також він може зустрічатися на плечах, колінах, литках, шиї. Целюліт починає розвиватися ще в підлітковому віці, його прояви у віці 20-35 років є вже у 75% жінок, а після 35 років - більш ніж у 90%, при цьому у половини з них целюліт досягає такої стадії, що стає серйозною естетичною проблемою.

Косметичним недоліком целюліт був оголошений тільки в кінці XX століття. До цього художники ретельно виписували всі ямки та горбики на тілах оголених красунь. Пишність форм і м'якість жіночого тіла вважалися еталоном краси. У кінофільмах 60-70 років минулого століття ми бачимо актрис з явними ознаками целюліту, які не соромилися зніматися в бікіні. Але в той самий час індустрія моди змінила свої стандарти, зробила ідеалом жіночності дівчинку-підлітка з нерозвиненими формами. І так виходить, що на сьогодні мати целюліт не тільки "не модно", а й майже непристойно.

За статистикою у жінок целюліт зустрічається в 80-95% випадків, а у чоловіків - практично ніколи. Можливо вся річ у тому, що одна з причин виникнення целюліту - дія жіночих статевих гормонів - естрогенів. У чоловіків їх вкрай мало.

Виділяють чотири стадії целюліту.
 1. На першій стадії целюліт неможливо побачити. Жінці зазвичай здається, що вона трохи погладшала або скоріше припухла, що пов'язано із застоєм рідини в лімфатичних судинах, але шкіра при цьому, як і раніше, рівна і гладка.
 2. На другій стадії розвитку целюліту венозна система вже не справляється з тією кількістю рідини, що необхідно виводити з організму. У зв'язку з цим зростає тиск всередині тканин. Рідина накопичується і здавлює вени, перекриваючи тим самим останню можливість для відтоку. Жирові відкладення стають щільними. Як тільки кисень перестає надходити, починає розвиватися сполучна тканина у вигляді сіточки, схожої на стільники.
 3. целюліт причини виникнення та лікуванняНа третій стадії «стільники» поширюються лише на кілька клітинок. На перший погляд, шкіра здається нормальною, але, якщо зібрати її в складку, легко побачити горезвісну «апельсинову кірку». Щоб вірно визначити цю стадію розвитку целюліту, можна провести так званий тепловий тест. Для цього потрібно скласти руки навхрест і тильною стороною долонь перевірити температуру шкіри (для цього тесту необхідний помічник). У місцях сильно запущеного целюліту температура завжди трохи нижча. Ще один спосіб діагностики - симптом щипка. Для цього необхідно м'яко, повільно, але сильно затиснути шкіру двома пальцями, трохи потримати і різко відпустити. Якщо не виникає болючих відчуттів, значить, симптом щипка негативний, тобто нервові закінчення збережені і ще не все втрачено.
 4. На четвертій стадії целюліт вже видно без додаткових маніпуляцій, і це створює жінці відчутний дискомфорт, іноді не тільки психологічний, а й фізичний. На целюлітних ділянках шкіра холодна і має синюшний відтінок. Симптом щипка позитивний, а значить, зачеплені нервові закінчення і такий целюліт вже викликає біль.

Основні причини розвитку целюліту:
 • гормональний дисбаланс, перш за все, дисфункція яєчників, що супроводжується підвищенням вмісту в крові естрогенів;
 • захворювання щитовидної залози та інші ендокринні порушення;
 • порушення білкового обміну, зокрема зниження вмісту в крові білка альбуміну;
 • спадковий фактор;
 • порушення правильного режиму харчування;
 • гіподинамія, тобто малорухливе життя;
 • хронічний стрес;
 • хронічна втома;
 • куріння

Проблему целюліту можна визначити, як схильність жирової тканини утримувати рідину. В результаті виникає набряк, що здавлює сусідні ділянки сполучної тканини, яка у відповідь виробляє щільні волокна колагену, ізолюючи грудки жиру і перешкоджаючи кровообігу. При цьому поступово в підшкірної тканини утворюються характерні горбки. Іноді через поганий кровообіг вони запалюються і стають болючими, дану проблему можна вирішити за допомогою апаратів для видалення судин.

сучасні методи боротьби з целюлітомВзагалі всю жирову масу організму людини заведено ділити на три шари, які відрізняються один від одного місцеперебуванням і особливостями обміну речовин. Прийнято вважати, що кількість адипоцитів (жирових клітин) у дорослої людини досить постійна. Значить, збільшення кількості жиру пов'язано не зі збільшенням кількості жирових клітин, а зі збільшенням їх обсягу. Діаметр адипоцитів здатний зростати в 30-40 разів в залежності від ступеня ожиріння та особливостей жирової тканини.

Перший шар - самий поверхневий, міститься між шкірою і м'язовою фасцією - тонкою плівкою, що покриває м'язи. Саме від цього шару, в основному, залежать обриси і пропорції фігури людини, тобто саме він «відповідає» за повноту. Перший шар розташований на всій поверхні тіла, і власне він і уражається целюлітом.

Другий шар жирової маси - глибший, розташований під м'язовою фасцією. Його обсяг більш-менш постійний і не змінюється при загальному схудненні організму.

Третій жировий шар - внутрішній (вісцеральний) - розташований усередині черевної порожнини. Гіпертрофія - надмірне збільшення цього шару - більш характерна для чоловіків і виражається у вигляді великих животів.

У лікуванні целюліту косметологи застосовують такі методи:
 • LPG-масаж - дозволяє усувати прояви целюліту на будь-якій його стадії. Процедура активізує обмін речовин, зокрема - процес ліполізу (розкладання жиру) і виведення продуктів його розпаду з підшкірно-жирової клітковини. В результаті шкіра стає щільнішою і гладшою, а контури тіла - чіткішими.
 • Мезотерапія - метод, що забезпечує доставлення необхідних вітамінів, мікроелементів, ліків безпосередньо в зону, уражену целюлітом. Цим методом можуть вводитися різні групи препаратів: ліки, що впливають на тонус кровоносних і лімфатичних судин, що підсилюють процеси ліполізу (розщеплення жиру) в клітинах, що руйнують щільну сполучну тканину, яка формує стінки целюлітних вузлів та ін.
 • Обгортання стимулюють кровообіг і забезпечують ефективний лімфодренаж целюлітних областей, підвищують тонус шкіри.
 • RF-ліфтинг дозволяє відновити пружність волокон колагену і, відповідно, шкіри, а RF-ліполіз - зробити жировий прошарок тоншим, активізувати крово- і лімфообіг. RF-терапія забезпечує ефект «ліфтингу» шкіри, підвищує тонус м'язів.
 • Гідромасаж, що виконується за допомогою професійного обладнання, може бути не тільки дуже приємною spa-процедурою, але і ефективним методом лікування шкіри і підшкірно-жирової клітковини.
 • Мануальний масаж особливо ефективний на першій і другій стадіях целюліту. Він дозволяє поліпшити кровообіг, нормалізувати обмін речовин в підшкірно-жировій клітковині, повернути шкірі пружність.

До «домашніх» методів боротьби з целюлітом в першу чергу відносяться заходи щодо його профілактики:

Правильне харчування - один з основоположних моментів як у профілактиці целюліту, так і в закріпленні результатів лікування.

Водні процедури. Добрим профілактичним заходом, що тренує судини шкіри і допомагає підтримувати нормальний обмін речовин в клітинах шкіри, є регулярне прийняття контрастного душу. Тонізують і ефективно очищають шкіру, сприяють виведенню шкідливих речовин сауна і «російська» баня. Певною мірою запобігти розвитку целюліту допомагають і гідромасажні ванни.

Зовнішні засоби. Існує безліч засобів для зовнішнього застосування, призначених для боротьби з целюлітом. На жаль, ті активні компоненти, які в них містяться і покликані впливати на патологічні механізми розвитку целюліту, не проникають не те що в підшкірно-жирову клітковину, але навіть в глибокі шари шкіри. Тому максимум, на що можна розраховувати при їх застосуванні - зволоження і деяке поліпшення тонусу шкіри. Проте, застосовувати їх варто. Бажано - вранці і ввечері, після душу. Такі їх компоненти, як бурі морські водорості, екстракт кінського каштана, гінкго білоба будуть корисні. Але більш корисні масажні рухи, за допомогою яких ви їх втираєте.

целюліт методи лікування Самомасаж. Звичайно, за допомогою самомасажу не можна досягти таких результатів, як за допомогою масажу професійного або LPG. Зате його можна робити щодня, як «вручну», так і з застосуванням різних масажерів. При проведенні самомасажу обов'язково враховуйте напрям рухів, вони повинні збігатися з рухом лімфи по лімфатичних судинах - на кінцівках це «від пальців до тулуба». Якщо рухи виконувати в зворотному напрямку, набряклість, застійні явища в тканинах і, відповідно, зовнішні прояви целюліту можуть посилитися.

Взуття. Сприяє розвитку целюліту, варикозного розширення вен і багатьох інших патологій постійне носіння взуття на високих підборах. Намагайтеся носити високий каблук лише за крайньої потреби, частіше ходіть босоніж - в цьому випадку м'язи «допомагають» судинам кінцівок переганяти кров і лімфу, очищати клітини від шкідливих речовин і забезпечувати їх киснем.

Одяг. Тісна спідня білизна зі штучних тканин, обтислі джинси та інший одяг, що дуже щільно прилягає до тіла і не дає йому «дихати», також створюють умови для виникнення целюліту, захворювань судин і периферичних нервів.

Куріння завдає істотної шкоди всім системам організму. Негативно впливаючи на роботу судин і поставляючи в організм сотні шкідливих хімічних сполук, куріння є однією з безпосередніх причин, що сприяють розвитку целюліту.

 

Апарат радіочастотного ліфтингу Body Slim
Апарат радіочастотного ліфтингу Body Slim

Апарат радіочастотного ліфтингу і кавітації Body Slim - модель апаратів корекції фігури, що належить до бізнес-класу в серії апаратів. При досить потужному програмному і функціональному оснащенні, ц..
Подробнее..

116 800 грн.

Багатофункціональний апарат Happy-Light Trio Plus
Багатофункціональний апарат Happy-Light Trio Plus

Багатофункціональний апарат Happy-Light Trio Plus - комплексний апарат, в якому поєднуються технології неодимового лазера, ELOS і RF-ліфтинг. Безкомпромісна якість професійного обладнання та сучасни..
Подробнее..

310 250 грн.

Популярні статті