Спецціни на апарати

Гіпергідроз: як позбутися пітливості пахв та інших частин тіла?

ЗМІСТ:

 1. Чому виникає підвищена пітливість
 2. Чи можна позбутися пітливості і якого ефекту можна досягти
 3. Декілька способів, як позбутися від потіючих пахв і не тільки
 4. Порушення роботи організму, що супроводжуються гіпергідрозом
 5. Домашні процедури
 6. Рецепти народної медицини
 7. Косметологічні процедури

Потовиділення – це природний фізіологічний процес людського організму. Через потові залози наше тіло виводить зайву рідину, а також шкідливі токсини та шлаки. При підвищеній пітливості разом із надлишками вологи організм втрачає корисні мікроелементи.

Гіпергідроз – це і є надмірне потіння. У процесі інтенсивного потовиділення з тіла разом із потом виходять необхідні для життєдіяльності солі. Візуально гіпергідроз проявляється інтенсивнішим потовиділенням на різних ділянках тіла. Найчастіше підвищена пітливість може виявлятися на лобі, шиї, руках, пахвах і ногах. Навіть на одязі можуть з'являтися плями від поту. Але як позбавитися від потіючих пахв, якщо це завдає дискомфорту? Щоб відповісти на це питання, нумо розберемося, чому гіпергідроз виникає.

Чому виникає підвищена пітливість

Як правило, потовиділення є нормальною реакцією обміну речовин на фізичні навантаження. В таких випадках після інтенсивних тренувань чи важкої роботи на шкірі з'являються краплинки поту. Також підвищене потовиділення може бути викликане високою температурою повітря довкілля чи приміщення.

Нерідко підвищена пітливість може бути наслідком перебігу хвороби. Після одужання це минає. Такий гіпергідроз у медицині називають вторинним.

Порушення роботи організму, що супроводжуються гіпергідрозом

як позбутися пітливості пахв

 • Дисбаланс обміну речовин.
 • Захворювання серцево-судинної системи: ішемічна хвороба серця, гіпертонія.
 • Відхилення в роботі нервової системи: хвороба Паркінсона, вегето-судинна дистонія, фобії та панічні атаки.
 • Збої ендокринної системи: цукровий діабет, клімактеричний період, зміна роботи щитоподібної залози.
 • Інфекційні хвороби: СНІД, туберкульоз, сепсис, гельмінтоз, бруцельоз.
 • Період вагітності та грудного вигодовування.
 • Ниркові хвороби у стадії загострення.
 • Генетична схильність людини.
 • Алергічна реакція на медичні препарати.

Чи можна позбутися пітливості і якого ефекту можна досягти

При правильному підході до вирішення даної ситуації можна запобігти надмірній появі поту або зменшити його виділення при гіпергідрозі. Потові виділення стануть менш вираженими, а плями поту не проступатимуть крізь одяг.

Декілька способів, як позбутися від потіючих пахв і не тільки

Проблему підвищеної пітливості можна вирішувати як самостійно, так і у спеціальних клініках. Безперечно, перед тим, як приступити до будь-яких лікувальних заходів, необхідно виявити причину гіпергідрозу. Тому насамперед потрібно звернутися до фахівців. Тільки після обстеження вам допоможуть підібрати потрібне лікування.

Домашні процедури

Домашні методи, зазвичай, не вимагають великих матеріальних витрат, хоча відіграють важливу роль профілактики появи поту. Існує кілька простих рекомендацій для повсякденного використання. Дотримуйтесь їх щодня, і для вас перестане існувати проблема, як позбутися гіпергідрозу.

Правильне харчування

Харчові продукти мають бути різноманітними. З їжею слід приймати достатню кількість білків, вуглеводів та вітамінів. До того ж важливо насичувати організм необхідною нормою мікроелементів, таких як калій, фосфор, залізо.

Деякі продукти сприяють посиленню потіння. Тому, якщо ви шукаєте спосіб, як позбутися підвищеної пітливості пахв, їх вживання необхідно виключити зі свого меню. До них відносяться пряні, гострі та солоні продукти. Також слід відмовитися від алкогольних напоїв та кави.

Водні процедури

Запах від поту можна відчути лише за кілька годин. Тому митися потрібно двічі на день. Гаряча вода сприяє розширенню пір і більшій пітливості. Найбільш сприятливим у боротьбі з появою поту є застосування контрастного душу.

Вибір правильного одягу

Одяг краще вибирати з натуральних тканин. Синтетичні матеріали погано пропускають повітря та сприяють надмірному потовиділенню.

Косметичні засоби

Для боротьби з пітливістю застосовують антиперспіранти та дезодоранти. До складу антиперспірантів входять солі цинку та алюмінію, які тимчасово закорковують потові залози. Дезодоранти за допомогою спеціальних речовин знищують бактерії, і навіть знижують запалення шкірного покриву.

Рецепти народної медицини

Для обличчя

Декілька нескладних порад допоможуть забути про сильне потіння обличчя.

Протирайте обличчя пару разів на день кубиками льоду з відвару ромашки, міцним холодним чаєм або холодним молоком. Після такої процедури ваша шкіра не матиме жирного блиску і виглядатиме свіжою.

Далі мова піде про те, як позбутися пітливості рук, ніг і пахв.

Для рук

Змочуйте руки сольовим розчином. Для приготування розчину у склянці води розчиніть чайну ложку солі. Після змочування руки не витирайте, а дайте висохнути волозі природним способом.

Для пахв

 • Протирайте пахви 1-2% розчином саліцилового спирту або трав'яними спиртовими настоянками.
 • Витріть пахви звичайною вологою серветкою, а потім протріть скибочкою лимона. Цей спосіб допоможе почуватися впевненіше на найважливішому заході.

Для ніг

 • Щоб ваші ноги не потіли та завжди мали ідеальний запах. виконуйте прості дієві рекомендації.
 • На кілька хвилин на день опускайте ноги у теплий сольовий розчин. Такі ванни зменшують пітливість рук і ніг. А питання, як позбутися пітливості, більше не буде вам актуальним.
 • Також позбутися гіпергідрозу допоможуть ванни з відварами кори дуба, ромашки, слабкого розчину марганцю. Для приготування відварів потрібно кип'ятити квітки медичної ромашки 20 хвилин, потім настоятися. Те саме необхідно зробити з корою дуба.

Косметологічні процедури

Підвищену пітливість допоможуть усунути правильно підібрані косметологічні способи.

Застосування ліпосакції

Ліпосакція – це хірургічний спосіб видалення підшкірних жирових відкладень. Операція виконується на певній ділянці тіла. Зайвий жировий прошарок у такий спосіб усувають на животі, стегнах або сідницях. Зазначимо, що процедура не усуває загальної причини збільшення обсягів жирових тканин.

Застосування неодимового лазера

як позбутися гіпергідрозу

Ця апаратна процедура сприяє зниженню пітливості на 90%. За допомогою неодимового лазера впливають на потові залози. Лікуванню піддаються лише проблемні пори. Лазер при гіпергідрозі допомагає позбутися пітливості без застосування ін'єкційної терапії.

Введення ботоксу

Для боротьби з гіпергідрозом використовують препарати на основі ботулотоксину. Ботокс вводять ін'єкційним способом. Він порушує нервово-м'язову передачу і, як наслідок, пітливість не настає. Завдяки тонкій голці процедура безболісна та користується великою популярністю, оскільки її ефект зберігається близько півроку. Якщо ви шукаєте косметологічний спосіб, як позбутися пітливості пахв, введення ботулотоксину – один із варіантів. Ефект зберігається до 8 місяців.

Уколи з ксеоміном

Підшкірне введення ксеоміну порівнюють із фізіотерапевтичною процедурою, яка допомагає боротися з пітливістю. Проводити її рекомендують за високого ступеня пітливості. Спосіб не викликає болючих відчуттів, хоча вимагає більшого часу для виконання. Реабілітація триває кілька днів. У цей час відчувається м'язова слабкість.

Ін'єкції диспорту

Диспорт – це медичний препарат, який притуплює нервово-м'язові імпульси. Препарат виготовлений з урахуванням ботулотоксину. Цю речовину застосовують для лікування центральної нервової системи, уповільнення процесів старіння та боротьби з пітливістю.

На закінчення відзначимо, що гіпергідроз - це невелике відхилення в роботі системи виділення організму. Його прояв ви можете попередити як в домашніх умовах, так і провести лікувальні процедури в косметологічних закладах. У будь-якому випадку за консультацією необхідно звернутися до професійного дерматокосметолога або косметолога. Лікар підбере відповідний спосіб і призначить курс лікування, виходячи із ситуації пацієнта, а також його побажань та переваг.

 
Популярні статті