Спецціни на апарати

Як позбутися грибка на нігті: ефективність лікування грибка нігтів лазером

ЗМІСТ:

 1. Як проявляється грибок нігтів на ногах і руках
 2. Хто в групі ризику:
 3. Симптоматично грибкова інфекція нігтя виглядає так:
 4. Лікування лазером оніхомікозу нігтів: обладнання та принцип дії
 5. Переваги лазерного лікування оніхомікозу нігтів
 6. Особливості процедури


Про що говорять ваші нігті? Якщо вони здорові - чудово. А ось запалення шкіри навколо нігтя, неприємний запах, руйнування пластини - все це ознаки оніхомікозу. Якщо ви шукаєте спосіб позбутися грибка на нігті, існує ефективне рішення - лікування лазером.

Грибкове захворювання нігтів або оніхомікоз - хвороба, викликана поразкою пластини нігтів одним з грибків-дерматофітів. Вони вражають саме неживі тканини - піднігтьове ложе, матрикс або пластинку нігтя, руйнуючи тканини. Візуально захворювання можна сплутати з деформаціями нігтя, тому для діагностики порушення проводять лабораторний аналіз. Після діагностики хвороби вдаються до лікування.

Варто зазначити, що лікування грибкових захворювань - процедура непроста, незважаючи на те, що першопричина порушення відома. Через локалізації грибків в неживих тканинах біологічна провідність лікарських засобів в тканини обмежується. Однак лікування грибка нігтя лазером дозволяє впоратися з цими труднощами.

Як проявляється грибок нігтів на ногах і руках

Залежно від локалізації хвороби, ураження нігтя може бути з боків, у верхній частині, біля заднього нігтьового валика, а також по всій видимій частині нігтьової пластини.

Хто в групі ризику:

як позбутися від грибка на нігті

 • люди з мікозом стоп.
 • Люди середнього та похилого віку, у яких спостерігається ангіопатія і порушення живлення нігтів.
 • Чоловіки, саме вони за статистикою частіше заражаються грибком нігтів, ніж жінки.
 • Люди, які контактують з хворими на оніхомікоз. Наприклад, якщо у когось в сім'ї є така хвороба.
 • Діабетики.
 • Люди, що страждають на венозну недостатність.
 • Люди, які проходять опромінення або хіміотерапію при лікуванні онкологічних захворювань.
 • Ті, хто носить тісне взуття.
 • Люди, які нехтують гігієною.

Лікування грибка нігтів лазером дозволяє усунути першопричину хвороби - видалити грибок і запобігти виникненню рецидиву, а також позбутися від наступних симптомів порушення.

Симптоматично грибкова інфекція нігтя виглядає так:

 • Нігтьова пластина втрачає свій колір і блиск, стає шорсткою;
 • Ніготь біліє або жовтіє;
 • Шкіра навколо нігтя може запалюватися;
 • Біль та свербіж в області нігтя;
 • Ніготь стає крихким, розшаровується;
 • Структура пластини потовщується і деформується;
 • З'являється неприємний запах.

При виявленні подібних симптомів необхідно звернутися до дерматолога, який призначить аналіз для визначення наявності оніхомікозу. Для цього береться зішкріб на грибок нігтів і проводиться мікроскопія. При підтвердженні захворювання рекомендується лазерне видалення грибка нігтів. Єдиний нюанс - лазерна процедура протипоказана в період вагітності і годування, а також при наявності інфекцій і запалень в гострій формі.

Лікування лазером оніхомікозу нігтів: обладнання та принцип дії

Для видалення грибка використовуються неодимові лазери. Такі пристрої мають певну довжину хвилі променя - 1064 нм (регулюється), яка впливає на ксантомегнін. Це хромофор в грибах. При нагріванні цього виду хромофорів руйнуються білкові молекули та спори, і, як результат, гриби гинуть.

Завдяки такому ефекту неодимовий лазер для лікування нігтів успішно застосовується в косметології й терапії для видалення грибкових інфекцій.

Переваги лазерного лікування оніхомікозу нігтів

лазерне лікування грибка нігтів

 • Безболісна неінвазивна процедура.
 • Сумісність з медикаментозним лікуванням грибкових інфекцій для досягнення оптимальних результатів.
 • Лазерний промінь впливає виключно на грибок в тканинах і нігтьовій пластині, не пошкоджуючи здорову шкіру.
 • Мінімальний реабілітаційний період.
 • Сеанс триває до 15-20 хвилин, що дуже зручно, адже лікування можна проводити в найближчому медичному центрі, наприклад, перед роботою, після роботи, під час обіду.
 • Підходить людям, яким протипоказаний прийом протигрибкових препаратів, наприклад, при хворобах печінки і серцевій недостатності.
 • Сприятливий спосіб лікування, без потреби змінювати спосіб і якість життя.
 • Мінімум домашнього догляду після процедури. Лазерна терапія проти грибка нігтів чудово підходить людям, які з якоїсь причини не можуть (або не хочуть) дотримуватися системності.
 • Метод не викликає звикання або резидентності. Тобто грибок не може виробити «імунітет» до лазера, завдяки чому забезпечується висока ефективність лікування.

Особливості процедури

Лазеротерапія грибкових захворювань нігтів відбувається за декілька сеансів, як правило, для досягнення ефекту може знадобитися 3-8 відвідувань лікаря. Умовно процес лікування лазером можна розділити на три етапи:

 1. Підготовка. Під підготовкою до процедури мається на увазі здача аналізів і лабораторне підтвердження наявності грибка нігтя. За день до процедури необхідно очистити нігтьову пластину від лаку для нігтів (якщо є покриття), а також добре відпарити шкіру.
 2. Лікування. Може зайняти до 8 сеансів лазерної терапії, з інтервалом не менше 7-10 днів. У процесі терапії неодимовим лазером на уражену область промінь довжиною 1064 нм проникає в клітини і тепловим впливом руйнує хромофор грибів, і тим самим призводить до усунення інфекції.
 3. Догляд після лікування. Коли лазерна терапія нігтьового грибка завершується, починається домашній догляд. Цей етап включає обробку області протигрибковими засобами, щоденну гігієну взуття спеціальними спреями, а також видалення деформованої нігтьової пластини в міру зростання. Це необхідно робити як між сеансами, так і після завершення лазерної терапії. Тривалість домашнього лікування засобами встановлює особистий лікар. Через півроку після лікування варто піти до лікаря на контрольний огляд.

На закінчення відзначимо, що ефект від процедури стає помітно через кілька місяців після останнього сеансу. В середньому, в залежності від особливостей організму і швидкості росту нігтів, пластина нігтя оновлюється за 3-4 місяці, а з її оновленням минають і сліди захворювання.

 
Популярні статті