Спецціни на апарати

Який лазер краще: діодний чи олександритовий?

  • 29 грудня 2021
  • Переглядів: 932

ЗМІСТ:

  1. Олександритовий та діодний лазер: принцип дії
  2. Головні відмінності пристроїв
  3. Який лазер ефективніший: діодний чи олександритовий

Олександритовий та діодний лазери добре відомі косметологам, а також користуються великою популярністю серед спеціалістів різних напрямків.

А ось клієнти косметологій часто мають обмежену інформацію. І коли справа доходить до чергової процедури, то виникає питання, який лазер краще: діодний чи олександритовий?

Олександритовий та діодний лазер: принцип дії

діодний чи олександритовий лазер

Олександритовий лазер з'явився набагато раніше, ніж діодний. Таку назву він отримав через природний камінь, на основі властивостей якого і заснований принцип роботи пристрою. Прилад використовують насамперед для епіляції.

Дія пристрою полягає в особливості пігментних клітин поглинати лазерне випромінювання. Клітини, що містять пігмент, при нагріванні гинуть, при цьому інші клітини не уражаються. Таким чином відбувається видалення пігментних плям.

Діодний лазер створили набагато пізніше, у середині 90-х років минулого століття. Він став популярним у косметології буквально 5-10 років тому. Робота цього приладу також ґрунтується на руйнуванні клітин, що містять пігмент. Прилад виконує роботу за рахунок напівпровідникових елементів - діодних пластин, здатних перетворювати електричний струм на світлову енергію.

Обидва з цих променів діють на волосся подібним чином. Промінь лазера нагріває об'єкт до 70 градусів. Від такої температури канали на волосині запаюються, він перестає отримувати поживні речовини – і згодом відмирає.

Принцип дії діодного та олександритового лазерів той самий. Промінь проникає вглиб шкірного покриву і руйнує фолікул, який містить меланін – пігмент, який накопичує енергію лазера. Волосся, не отримуючи поживних речовин, випадає.

Перш ніж визначитися з уподобаннями та вибрати олександритовий лазер чи діодний, необхідно розібратися з характерними особливостями.

Головні відмінності пристроїв

який лазер краще для епіляції діодний або олександритовий

Кожен із лазерів має робочі характеристики та здатний виконувати різні функції.

Олександритовий лазер

Його найчастіше використовують для видалення темного волосся на світлій шкірі. За шкалою Фітцпатріка це перші три фототипи. Прилад виробляє хвилі довжиною від 725 до 755 нанометрів. Потужність його роботи досягає 2 кВт, що робить епіляцію безболісною. Для роботи зі смаглявою або темною шкірою цей апарат не застосовують, оскільки можуть виникнути опіки або інші побічні ефекти. Епіляцію цим лазером виконують безконтактно. Шкіра при цьому охолоджується потоком холодного повітря. Під час процедури випромінювання знищує не лише фолікул, а й весь волосяний стовпець.

Діодний лазер вважають універсальним, оскільки його застосовують для роботи з усіма фототипами шкіри. Довжина хвилі, яку створює цей апарат, від 800 до 1030 нанометрів. Завдяки більшій проникальній здатності, таке випромінювання дістає найглибші фолікули. Епіляція виконується контактним способом, а для охолодження потрібно нанесення спеціального гелю. Випромінювання руйнує волосяний фолікул. Загиблі цибулини випадають протягом десяти днів.

Порівняльна характеристика

Який лазер краще для епіляції: діодний чи олександритовий?

Розібратися з властивостями лазерів допоможе зведена таблиця параметрів.

Параметри лазера
Олександритовий
Діодний
Довжина променю
725-775 нм
800-1030 нм
Вплив
волосся та волосяний фолікул
волосяний фолікул
Глибина проникнення
2 мм
4 мм і більше
Діаметр опромінення
від 12 до 18 мм
від 10 до 15 мм
Охолодження
струмінь повітрявбудоване охолодження в маніпулі пристрою, при необхідності нанесення гелю
Наявність волосся2-3 мм
1-2 мм
Колір волоссяруде й темнеруде й темне
Тип шкіри
світла
всі відтінки, також смаглява
Чутливість впливу
мінімальна
мінімальна
Швидкість впливу
20-30 хвилин
10-15 хвилин
Ефект
волоски обвуглюються і відразу відпадають, корінь випадає через годинуволоски випадають протягом 10 днів
Час відновлення2-3 дні
2-3 дні
Курс
5-8 сеансів
7-10 сеансів
Інтервал між процедурами
1-1.5 місяці
1-1.5 місяці
Побічні прояви
мінімальні 
мінімальні

Який лазер ефективніший: діодний чи олександритовий

Кожен із цих апаратів має широку сферу застосування. У косметології олександритовий лазер:

  • використовують для епіляції, а також для видалення ластовиння, родимок та інших пігментних плям;
  • застосовується для корекції невеликих дефектів судин, а також лікування деяких шкірних хвороб.
  • видаляє татуювання темних відтінків.

Діодний лазер має ширший спектр застосування. Його використовують не лише в косметології, але й для інших медичних цілей.

За допомогою діодного лазера видаляють волосся з будь-якою пігментацією, лікують вугровий висип, омолоджують шкіру, усувають різні патології судинної системи, а також борються з невеликою пігментацією.

Крім того, апарати з діодними хвилями застосовують стоматологи для стерилізації зубних каналів та відбілювання зубної емалі. Завдяки коагулятивним властивостям цей промінь використовується у деяких хірургічних операціях.

Говорити про те, діодний чи олександритовий лазер краще, не зовсім правильно. Свого часу олександритовий мав величезну популярність і вважався проривом у косметології. З появою діодного лазера пріоритети змінилися. Завдяки більшому спектру дії, діодний лазер почав витісняти свого попередника. Однак поки що в сучасній косметології та медицині широко використовуються обидва прилади.

 
Популярні статті