Спецціни на апарати

Депіляція та епіляція. Відмінності та особливості

 • 30 березня 2020
 • Переглядів: 6052

Зміст:

 1. У чому різниця між депіляцією і епіляцією
 2. Різновиди процедур депіляції
 3. Різновиди процедур епіляції

Депіляція та епіляція — дві категорії процедур, за допомогою яких можна позбутися небажаного волосся. Але не всі знають, чим відрізняється епіляція від депіляції, але ж ці дві методики мають відмінності не лише в особливостях процесу видалення волосинок, але й в результаті. Ми розповімо, у чому різниця між епіляцією та депіляцією, і про особливості кожної з процедур.

У чому різниця між депіляцією і епіляцією

Отже, розглянемо визначення кожної з методик:

 • Депіляція. Метод видалення небажаного волосся, за якого видаляються лише стрижні волосинок. Тобто ні фолікули, ні поживне середовище, необхідне для появи нового волосся, нікуди не діваються. Таким чином, через певний час волосинки з'являються знов. Є різні способи депіляції, більшість з них підходить для застосування в домашніх умовах.
 • Епіляція. Метод видалення небажаного волосся, за якого руйнуються волосяні цибулини. При цьому відбувається відтік поживних речовин, які сприяють появі нових фолікулів. Через якийсь час лунка, в якій раніше була волосинка, затягується. Таким чином, шкіра стає ідеально гладенькою на довгий час або назавжди. Даний метод передбачає використання спеціального косметологічного обладнання і підходить лише для використання в салонах кваліфікованими фахівцями.

Якщо ви ще не до кінця зрозуміли, чим відрізняється депіляція від епіляції, вам допоможе розібратися огляд різних видів процедур.

Різновиди процедур депіляції

Існують різні процедури депіляції. Серед них:

 • Гоління станком.
 • Воскова депіляція.
 • Депіляція спеціальним кремом.
 • Шугарінг.
 • Депіляція електроепілятором.

Кожен з цих способів має свої плюси та мінуси. Розглянемо більш детально кожен з них.

Гоління станком

Мабуть, це найпопулярніша процедура позбавлення зайвого волосся на тілі. Її плюси в тому, що гоління станком доступне, потребує мінімум часу. При цьому не потрібно здійснювати якусь спеціальну підготовку до процедури та йти до салону. За допомогою звичайного станка для гоління можна позбутися небажаного волосся на будь-якій ділянці тіла, в тому числі у важкодоступних зонах.

Мінус в тому, що такий метод забезпечує результат всього на декілька днів, а потім потрібно повторювати процедуру. Достатньо великий ризик порізатися, також у багатьох жінок виникає подразнення шкіри при голінні. Крім того, після такої процедури з'являється жорстка щетина, волосинки стають густішими.

Воскова депіляція

Даний спосіб депіляції передбачає використання розтопленого воску. Є спеціальні воскові смужки, які зручні для застосування в домашніх умовах. Також віск може наноситися на шкіру за ростом волосся лопаткою.

Після нанесення до воску прикладається смужка, різким рухом її зривають у протилежному від росту волосинок напрямку.

Є декілька різновидів воску для депіляції:

 • Гарячий
 • Холодний (це і є готові смужки).
 • Плівковий (використовується для таких зон як бікіні, дільниця над верхньої губою).
 • Гранульований.

Воскова депіляція, або ваксинг, забезпечує гладкість шкіри на термін до 1 місяця. При цьому процедура віднімає порівняно небагато часу — близько півгодини, але все залежить від зони, що обробляється. При регулярному проведенні ваксингу волосинки стають тоншими і ростуть не так швидко.

Серед мінусів процедури — болісні відчуття, ризик опіку при використанні гарячого воску, протипоказання для людей з алергією, родимками.

Крем для депіляції

Існують спеціальні креми, в їх складі — активні компоненти, що руйнують білкові сполуки у волосині. Такий метод депіляції доступний, забирає мінімум часу, не викликає ніяких болісних відчуттів. Однак подібна процедура малоефективна — часто не виходить прибрати за один раз всі волосини, при цьому вже через кілька днів волосся з'являється на тілі знову. Також варто зазначити, що, оскільки це хімічний метод, може постраждати шкіра. У деяких жінок виникає алергія на компоненти крему.

Шугарінг

Метод депіляції, що передбачає застосування спеціальної теплої цукрової пасти. Густа маса наноситься на шкіру товстим шаром, а потім різко відривається проти росту волосся (за аналогією з ваксингом). В цьому випадку волосинки мають бути добре відрослими, щоб процедура була ефективною.

Результат може триматися місяць, при регулярному проведенні процедур шугарінгу волосинки стають більш тонкими. Але даний спосіб передбачає дуже болісні відчуття, а процес займає багато часу (для досягнення результату може знадобитися обробка однієї й тієї ж ділянки по декілька разів). Також є ризик вростання волосків.

Застосування електроепілятора

Існує декілька видів електричних епіляторів — спеціальних приборів для видалення зайвого волосся на тілі:

 • дискові;
 • ниткові;
 • водні. 

У всіх електроепіляторів один принцип роботи: волосинки захоплюються, скручуються і вириваються. При цьому фолікули прилад не зачіпає.

Але чому епілятори називаються епіляторами, якщо їх застосування відносять до методів депіляції? Цьому є пояснення: свою назву електричні епілятори отримали лише в маркетингових цілях. В дійсності вони не мають тих характеристик, які необхідні для епіляції — не руйнують волосяні цибулини і не перешкоджають швидкій появі нових волосків.

При цьому у електроепілятора є безсумнівні плюси: результат може зберігатися до 1 місяця, волосинки починають рости повільніше і стають більш тонкими, він простий у використанні в домашніх умовах. Але процедура гоління болісна, шкіра може червоніти та лущитися, волоски часто вростають.

Різновиди процедур епіляції

Отже, ми розібралися з видами депіляції, щоб вам було простіше зрозуміти відмінності депіляції та епіляції. Тепер розглянемо різновиди процедур епіляції.

Почнемо з того, що епіляція — це салонна процедура, її неможливо проводити у домашніх умовах. При цьому необхідно, щоб маніпуляції виконував кваліфікований фахівець, із застосуванням якісного обладнання. У кожного пацієнта свої індивідуальні особливості, їх потрібно враховувати та встановлювати потужність апарату відповідно до цих особливостей.

Епіляція вважається найефективнішим на сьогодні методом видалення зайвих волосків. Фолікули руйнуються, нові з'являються лише через декілька років або через ще довший час. При цьому в більшості випадків болісність процедур мінімальна. Недоліки епіляції — те, що для досягнення бажаного результату необхідний повний курс процедур, і порівняна дороговизна такої послуги у салоні. Зате ефект буде тішити довго.

Найпопулярніші види епіляції:

 • Електроепіляція.
 • Лазерна епіляція.
 • ЕЛОС-епіляція.

Електроепіляція

Даний метод епіляції передбачає вплив електричного току на фолікул. Обладнання подає розряд, що потрапляє у волосяну цибулину через тонку голку. Фолікул нагрівається, за рахунок чого відбувається руйнування тієї його частини, що відповідає за ріст волосся.

Електроепіляція — це високоефективна методика, яка дає змогу позбутися небажаного волосся на термін від півроку та більше. Вже після першої процедури шкіра стає гладенькою на десять-двадцять відсотків. Процедура підходить для всіх ділянок шкіри.

Разом з тим електроепіляція — болісна процедура, що потребує чималих витрат часу. Процедура може тривати до декількох годин. Також електроепіляція — дороговартісна та травматична.

Лазерна епіляція

Передбачає застосування діодного лазера, рідше — александритового. Діодний лазерний апарат більш безпечний, оскільки діє лише на фолікули, не зачіпаючи шкіру. Меланін (пігмент волосини) поглинає світлову енергію, що випромінює лазер, і нагрівається. За рахунок цього руйнується волосяна цибулина. В підсумку стрижень волосини відпадає, а поверхня шкіри стає гладенькою.

Лазерна епіляція викликає мінімальні болісні відчуття та забезпечує стійкий тривалий результат (на кілька років та більше). При цьому одна процедура займає мінімум часу. Епіляція лазером потребує проведення повного курсу процедур та обходиться недешево, але результат того вартий. Також слід враховувати, що така методика малоефективна для сивих, світлих та пушкових волосин, а при використанні на засмаглій шкірі є ризик опіку.

ЕЛОС епіляція

Відносно нова технологія на нашому ринку, що поєднує в собі вплив світлової та електричної енергій. В результаті процедури стає можливим видалити волосинки практично безболісно та на тривалий термін. ЕЛОС апарат не пошкоджує шкіру, ефективно діючи на фолікули, може використовуватися на засмаглій шкірі та підходить для всіх типів волосся. Відносний недолік процедури — її висока вартість.

Сподіваємося, ми допомогли вам розібратися, в чому відмінність епіляції від депіляції. Підводячи підсумки, можна сказати, що відповідь на питання яка різниця між депіляцією та епіляцією в основному криється в тривалості ефекту цих процедур. Якщо депіляція дає змогу позбутися небажаного волосся на мінімальний термін, то епіляція — на декілька років, а в деяких випадках і назавжди. Також епіляція — це можливість забути про проблему вростання волосся.

 
Популярні статті