Спецціни на апарати

Роздум про лазери у сучасній медицині та косметології

  • 14 лютого 2021
  • Переглядів: 18590

Сучасний етап розвитку суспільства можна образно назвати “лазерною епохою”. Лазери у тій чи іншій мірі застосовуються практично у всіх сферах діяльності людини.

Не могло обійти стороною використання лазерів і медицину. Бо проблеми медицини стоять беззаперечно на першому місці серед будь-яких інших проблем людства, і для їхнього вирішення передові методи повинні впроваджуватися якомога швидше.

Медичні лазерні технології набувають широкого застосування через їхню точність, безкровність, низький рівень побічних ефектів, прогнозованість результату застосування та інші корисні характеристики. І з медицини застосування лазерів переходить до косметології.

Що ще корисного дає застосування лазерів у медицині та косметології?

Лазерна терапія - метод лікування, що базується на застосуванні світлової енергії лазерного випромінювання з лікувальною метою.

Сотні досліджень повністю розкривають механізми дії низькоінтенсивного лазерного випромінювання на різному рівні, що дозволяє ефективно і безпечно застосовувати лазерне світло у лікуванні і профілактиці багатьох захворювань.

Лазерні медичні технології є багатоплановими, комплекснісними, різноманітніними.

Лазерна терапія повинна створювати вплив лазерного випромінювання на різні частини тіла: шкіру, кістки, м'язи, жирові тканини, сухожилля, внутрішні органи та інші. При цьому кожна з цих частин має складну будову. І всі тканини тіла мають свої властивості, як оптичні, так і теплофізичні, що відрізняються від властивостей інших біологічних тканин. Тому повинен змінюватися  і характер впливу на них лазерного випромінювання.

Відповідно, в кожному випадку необхідно вибирати індивідуальні параметри режиму опромінення: довжину хвилі, тривалість імпульсу, потужність, частоту проходження імпульсів. І лазерні технології дають можливість встановлення параметрів проведення процедур у широких межах. Велика різноманітність властивостей біологічних тканин і широкі можливості лазерів створюють навіть можливість специфічного впливу, наприклад, черезшкірний вплив на патологічні тканини (опромінення підшкірних тканин без пошкодження шкіри).

Терапевтичний ефект лазерів

Цікаво, що для здійснення терапевтичної дії на певну частину тіла лазерний вплив може бути направлений зовсім на інший об'єкт. Тут показовою є лазерна терапія, при якій опромінення певних точок або проекції органів на шкірі людини, стопі або долоні, області хребта створює терапевтичну дію  на внутрішні органи, досить віддалені від області впливу, а також на весь організм в цілому.

Крім того, оскільки організм являє собою єдине ціле, результат впливу може тривати дуже довго після закінчення впливу. Після лазерної терапії реакція організму триває протягом днів, тижнів і навіть місяців. Такі можливості лазерної терапії роблять її дуже цікавою для дослідження і розробки нових технологій.

Лазерна терапія володіє унікальними можливостями лікувального впливу на тканини людського організму, бо значно підвищує ефективність медикаментозного лікування, покращуючи сприйнятливість лікарських препаратів. Це дозволяє досягнути більш вираженого терапевтичного ефекту при меншому дозуванні лікарських препаратів, і, тим самим, знизити можливість побічних дій.

Апарати лазерної терапії дозволяють організму відновлювати втрачені або ослаблені функції абсолютно фізіологічно, і що найголовніше, при використанні даних апаратів немає побічних дій, що дає можливість для їх застосування не тільки в спеціалізованих медичних установах, а й у косметологічних клініках.

Сучасні лазерні методики стають все більш ефективними і одночасно більш щадними, тому вже не вимагають тривалих термінів реабілітації в умовах лікарняного стаціонару. Яскравий приклад таких методик - сучасна неінвазивна лазерна реабілітація. 

Широке застосування отримали лазери у дерматології та косметології. З їх допомогою проводяться такі процедури, як лазерна епіляція, видалення судин, боротьба з гіперпігментацією, видалення доброякісних новоутворень шкіри, лазерне омолодження, шліфування рубців, видалення татуювань.

Принцип дії лазерів в косметології

дія лазерів в косметологіїОсновний принцип застосування лазерів в косметології полягає в тому, що лазерний промінь впливає тільки на той об'єкт або речовину, що поглинає його. У шкірі світло поглинається особливими речовинами (групами атомів) - хромофорами. Хромофор є мішенню для лазерного випромінення. Кожен хромофор поглинає енергію лазерного променя в певному діапазоні довжин хвиль променів, наприклад, для помаранчевого і зеленого спектру - це гемоглобін крові, для червоного спектру - меланін волосся. При поглинанні лазерного випромінювання відбувається перетворення енергії лазерного променя в тепло на тій ділянці шкіри, яка містить хромофор. При достатній потужності лазера це призводить до теплового руйнування мішені. Таким чином, за допомогою лазерного випромінювання можна селективно (вибірково) впливати, наприклад, на корінь волосся, пігментні плями і інші дефекти шкіри.

Однак, внаслідок перенесення тепла від мішені відбувається нагрівання і сусідніх областей, навіть якщо вони містять мало світлопоглинаючих хромофорів. Процеси поглинання і перенесення тепла залежать від фізичних властивостей мішені, глибини залягання і її розміру. Тому в лазерній косметології важливо ретельно підбирати не тільки довжину хвилі, а й енергію, і тривалість лазерних імпульсів.

 
Популярні статті