Спецціни на апарати

Лазерне омолодження обличчя: особливості процедури

Омолодження обличчя за допомогою лазераПісля 25 років організм починає повільно старіти. Так влаштована природа, що після цієї вікової межі вже слабо виробляється колаген, який відповідає за пружність та еластичність шкіри. І вже ближче до 35 років ознаки старіння стають все більш помітні. Але існують сучасні лазерні методики, котрі допомагають суттєво зменшити прояв вікових змін шкіри. Омолодження обличчя з допомогою лазера здатне відновлювати шкіру, розгладжувати зморшки, зміцнювати її тонус, підтягнути овал обличчя. Розберемось, що це таке — лазерне омолодження шкіри обличчя, кому підійде така процедура, а кому ні, які є методики на сьогодні і якими можуть бути негативні наслідки для пацієнта.

Як відбувається омолодження обличчя з допомогою лазера

Існують різні лазерні методики омолодження обличчя, але всіх їх об’єднує загальний принцип. Лазерний промінь точно потрапляє на певні ділянки шкіри і нагріває їх. В ході сеансу верхні шари епідермісу видаляються. Інтенсивна температурна дія фракційного CO2 лазера стимулює шкіру на вироблення колагену, запускає механізм регенерації, стягує шкіру. В результаті вже через кілька місяців пацієнт бачить, як виглядає лазерне омолодження обличчя — якість шкіри підвищується в кілька разів, обличчя молодшає, виглядає свіжим.

На що здатен лазер для омолодження

Лазерні методи омолодження здатні творити справжні дива зі шкірою. Причому мова не лише про шкіру обличчя, але й про шию, зону декольте, зовнішню сторону рук, спину, шкіру навколо очей. Ось на що здатні лазерні апарати:

 • Видалення зморшок.
 • Усунення старечих пігментних плям.
 • Усунення розтяжок на тілі.
 • Видалення судинних недоліків.
 • Звуження пор.
 • Надання тонусу шкірі.

Показання щодо проведення лазерного омолодження обличчя

Показання щодо лазерного омолодження зазвичай естетичні, оскільки апаратне омолодження з використанням лазерного апарата — це потужна anti-age технологія. Серед них:

 • Вікові зміни дерми.
 • Поява судинних недоліків.
 • В’янення шкіри, втрата тонусу й еластичності.
 • Нерівномірний колір обличчя.
 • Тьмяний колір обличчя.

Що стосується видалення зморшок навколо очей, тут є одне обмеження. Рекомендується проводити таку процедуру у віці від 30 років при зниженні еластичності шкіри повік і наявності багатьох зморшок в цій області.

Протипоказання щодо лазерного омолодження

Лазерне омолодження протипоказанняяПротипоказань щодо лазерного омолодження шкіри обличчя достатньо багато, але вони зустрічаються не надто часто, тому багатьом така процедура підходить. Серед протипоказань:

 • Онкологія.
 • Період виношування дитини.
 • Період лактації.
 • Серцево-судинні захворювання.
 • Захворювання нервової системи.
 • Захворювання, пов’язані з порушеннями коагуляції.
 • Депресивні стани.
 • Шкірні інфекції.
 • Герпес в активній стадії.
 • Вживання фотосенсибілізаторів.
 • Схильність до утворення рубців.

Чи може лазерне омолодження не принести результату?

Лазерне омолодження — це науково обґрунтований метод, і випадків, щоб він не приніс результату, не було. У шкірі людини є молекули-мішені, на які лазерний промінь обов’язково діє (гемоглобін, оксигемоглобін, меланін). І є колаген, в іншому разі шкіра би просто сповзала. Тому результат дії лазером завжди один — у шкірі навмисно запускається безмікробне запалення, і відповіддю організму стає вироблення нових будівельних елементів шкіри (колагенових волокон).

Популярні методи лазерного омолодження

Методи лазерного омолодження можна розділити на три основні групи:

 • Абляційне омолодження.
 • Фотоомолодження.
 • ЭЛОС-омолодження.

Особливості абляційних методів

Абляційне омолодження — ефективний, та достатньо агресивний метод впливу на шкіру. Лазерний апарат CO2 нагріває шкіру до 150 градусів, внутрішньоклітинна рідина швидко випаровується і клітини шкіри в оброблюваній ділянці спалюються. При цьому відразу запускається процес регенерації тканини. Такий метод рекомендується при необхідності усунути глибокі шрами й зморшки, розтяжки. Шкіра довго й болісно заживає після такої процедури, на ній з’являється шкірка, котра приносить пацієнту дискомфорт. В нульових роках з’явився покращений лазер CO2 — фракційний, який більш дбайливо обробляє ділянки шкіри.

Фракційне лазерне омолодження — дбайливий абляційний метод

Фракційний лазер CO2 діє лише на конкретні ділянки шкіри, тому ефективність методики лишається високою, але процедура проходить менш болісно й травматично. Тонкі мікропромені формують лазерну сітку, на шкірі залишається фракційний малюнок, та заживає він достатньо швидко. Фракційний метод рекомендований для видалення зморшок, пігментних плям, звуження пор, покращення тьмяного кольору обличчя, лазерного вигладжування розтяжок.

Методики фотоомолодження

До дбайливих методів лазерного омолодження відноситься фотоомолодження (метод також називають неабляційним). В противагу абляційним технологіям, дана методика використовує нижчі температури і лазерні промені більшої довжини. Фотоомолодження рекомендовано з 25 років, дозволяє видаляти перші зморшки, звужувати пори, підтягувати контур обличчя, усувати пігментні плями, надавати шкірі еластичність та свіжий зовнішній вигляд. Результат процедури — шкіра м’яка, пружна, с рівним природним відтінком.

Типи фотоомолодження:

 • SMOOTH.
 • Неодимове омолодження.
 • Карбоновий пілінг.

Лазерні методи омолодженняSMOOTH-омолодження вважається самим дбайливим сучасним методом, його рекомендують використовувати з 25 років. Це ідеальне рішення для тих, кому ще не потрібні серйозні апаратні втручання, але вже хочеться уповільнити старіння шкіри і покращити її стан. Апарат для проведення цієї процедури поєднує в собі дію двох лазерних променів (неодимового та ербієвого), при цьому використовуються хвилі різної довжини. Лазер діє на верхні шари епідермісу. Результат — гладенька шкіра без дрібних зморшок та "гусячих лапок". SMOOTH-технологія не пошкоджує шкіру і передбачає безболісність процедури.

Неодимова технологія передбачає використання неодимового лазерного апарату, його промінь проникає в глибокі шари шкіри. Якщо SMOOTH-лазер проникає на глибину до 0.4 міліметра, то неодимовий — до 4 міліметрів. Після процедури овал обличчя підтягується, шкіра стає гладенькою й пружною. За допомогою неодимового лазера можна позбутися від постакне, пігментних плям, рубців, дрібних судин.

Карбоновий лазерний пілінг — поєднання дії неодимового променя та карбонового гелю. В ході процедури майстер наносить пацієнту на шкіру гель-пілінг, а потім використовує лазерний апарат. Промінь підриває частинки карбону (вуглецю), своєю чергою нагрів епідермісу запускає процеси регенерації. Таким чином, шкіра очищається від ороговілих частинок, забруднень. Обличчя стає свіжим та молодшим, усуваються вугри.

Методика ЕЛОС

Технологія ЕЛОС базується на сполученні світлової енергії та електричного високочастотного струму. Світлову енергію використовують і класичні лазерні методики, та ELOS технологія забезпечує глибокий вплив, і при цьому дбайливий. Результат — вироблення природного еластину і колагену в глибоких шарах дерми, який відповідає за молодість шкіри.

ЕЛОС відносять до безпечних методик омолодження обличчя, оскільки ефект досягається внаслідок різниці температур між "мішенню" (меланін чи гемоглобін) і тканинами. Тобто ELOS апарат не випалює епідерміс, а інтенсивно його прогріває. Глибоко проникаючи в шкіру, імпульс мінімально травмує її. Вже через кілька процедур у пацієнта розгладжуються зморшки, обличчя стає молодшим та підтягнутим, пропадають пігментні плями, розширені судини. Рекомендується використовувати обладнання ЕЛОС при розв’язанні естетичних проблем чоловіків і жінок у віці від 30 років.

Побічні ефекти лазерного омолодження обличчя

Наслідки після лазерного омолодження обличчя можуть проявитися у вигляді деяких побічних ефектів:

 • Почервоніння шкіри в місці, де вона оброблялась лазером (зазвичай з’являється, якщо у пацієнта багато судин на обличчі, розташованих близько до епідермісу).
 • Набряк на обличчі (причина — ті ж близько розташовані судини, набряк зазвичай триває до 3 днів).
 • Лущення шкіри (побічний ефект проходить вже через 1-3 дні, потрібно зволожувати шкіру кремом).
 • Потемніння обробленої ділянки шкіри (може з’являтися після лущення й швидко зникає).
 • Гіперчутливість шкіри — посилена реакція на сонячне світло, дотики, зміни температури повітря (проходить через 7 днів).
 • Гіперпігментація (клітинна реакція на лазерний промінь, проходить через 4-5 днів).

Наслідки лазерного омолодженняВсе вищесказане – це «нормальні» побічні ефекти, тобто закономірні явища, які швидко проходять. Але є й негативні наслідки лазерного омолодження – ускладнення, які можуть іноді виникати після сеансу. Як правило, це результат некоректно виконаної процедури, якщо майстер недостатньо компетентний, або наявності протипоказань, про які пацієнт не повідомив. До негативних наслідків відносяться:

 • Персистентна еритема (виникає в людей, що страждають на купероз, проходить через рік при належному догляді).
 • Поява герпесу (виникає, якщо людина має схильність до герпесу, тому лікар завчасно рекомендує приймати профілактичні препарати до процедури).
 • "Мармуровість" обличчя (виникає при надто глибокому впливі лазерного променя).
 • Поява демаркаційної лінії (коли помітна межа між обробленою та необробленою зоною, для виправлення ситуації рекомендується додаткова процедура шліфування).
 • Загострення вугрових висипів (виникає внаслідок посиленої роботи сальних залоз, призначається антибактеріальна терапія).
 • Поява келоїдних рубців (з’являється при схильності пацієнта до рубцювання тканин, потребує тривалого лікування).

При грамотному виконанні процедури косметологом ефект омолодження обличчя за допомогою лазера пересилює дискомфортні відчуття, а ускладнень не виникає. Спеціаліст повинен правильно налаштувати апарат — встановити необхідну температуру, глибину проникнення лазерного променя. Некоректні налаштування можуть стати причиною опіку шкіри. Під час сеансу пацієнту обов'язково потрібно надіти захисні окуляри — це допоможе запобігти пошкодженню сітківки лазерним променем. Також дуже важливо з'ясувати, чи немає у клієнта протипоказань до проведення процедури, і донести до нього, наскільки важливою є ця інформація.

 
Популярні статті