Спецціни на апарати

Лазерне видалення тату: переваги й недоліки

  • 02 березня 2018
  • Переглядів: 5001

лазерне видалення тату плюси і мінусиВнаслідок різних обставин люди іноді вдаються до таких радикальних способів прикраси тіла, як перманентний макіяж і художнє татуювання. Але у кожної людини настає момент, коли з татуюванням доводиться розлучатися: кар'єра, вік, а також неякісно виконаний «пливучий» татуаж - все це здатне серйозно зіпсувати життя.

На щастя, в сучасному світі існує ряд способів для видалення обридлих картинок. Одним з найбільш популярних і ефективних способів є апаратне видалення татуювань лазером, що дозволяє практично повністю «стерти» тату, уникнувши при цьому формування на шкірі шрамів і рубців.

Сучасна косметологія пропонує дві принципово різні процедури:

  1. лазерне шліфування
  2. селективний метод впливу

Але для правильного вибору методу лазерного впливу важливо розібратися в суті пропонованих процедур, і, зіставивши параметри «ризик-користь», приймати рішення в кожному конкретному випадку.

Лазерна шліфовка (пілінг) для видалення тату

лазерне видалення тату перевагиВипаровування (зняття) верхнього шару шкіри разом з барвником пігментом. Застосовується тільки в разі неглибокого розташування малюнка. Первинне відновлення епідермісу відбувається протягом одного тижня, а повне загоєння - через 2-3 тижні.

Для проведення шліфування використовують ербієвий лазер, дія якого базується на випаровуванні вологи з верхніх шарів шкіри (вапоризація) і наступному видаленні пошкоджених ділянок. Основним недоліком є неможливість працювати з татуюваннями, розташованими в глибших шарах - точніше, видалити їх таким способом теоретично теж можна, але це майже гарантовано призведе до утворення рубців.

Селективний метод впливу

Лазер руйнує безпосередньо барвний пігмент, не зачіпаючи при цьому шкірного покриву. При селективному методі впливу (селективній фотокавітації) довжина лазерної хвилі і тип випромінювання підбираються залежно від кольору малюнка і глибини його нанесення. Результатом є практично повне видалення татуювання будь-якої контрастності і насиченості навіть при глибокому заляганні пігменту. Залишки фарби виводяться з організму природним шляхом протягом місяця.

Для проведення селективної фотокавітації використовують три види лазерів: рубіновий, александритовий і неодимовий Q-switch лазер.

  • Рубіновий лазер. Ефективно руйнує відтінки коричневого, чорного, синього і зеленого кольору. Але має масу недоліків, які обмежують область його застосування: впливає тільки на поверхневі татуювання глибиною не більше 1 мм, дуже болючий, для видалення татуювання потрібно багато сеансів, що збільшує ймовірність появи шрамів і рубців. Крім того, рубіновий лазер абсолютно не бачить червоних відтінків татуювання. Ним неможливо видаляти татуаж внаслідок високого ризику рубцювання ніжної шкіри повік.
  • Александритовий лазер. Близький до рубінового, але працює швидше. Добре видаляє татуювання темних кольорів, розташованих на глибині до 1,8 мм. Не в змозі зруйнувати пігменти червоного і оранжевого кольорів. Через те що довжина хвилі лазера поглинається меланіном, видалення татуювань александритовим і рубіновим лазером можливо тільки на світлій шкірі.
  • Неодимовий Q-switch лазер. Універсальний і ефективний, неодимовий лазер видаляє пігмент, що залягає на глибині до 8 мм, в чому не має собі рівних. Підходить для будь-яких типів шкіри, а також для видалення перманентного макіяжу з обличчя. Може генерувати два промені, які призначені для видалення пігментів різних кольорів: інфрачервоний промінь впливає на всі холодні кольори, а зелений промінь ефективний на теплих відтінках.

Плюси і мінуси методики

видалення татуювань недолікиПеревага методики - можливість практично повного позбавлення від малюнка, не вдаючись до хірургічного втручання. Але занадто велике і яскраве зображення безслідно видалити не вийде.

Основний недолік - необхідність багаторазового повторення процедури для досягнення вираженого ефекту, що істотно збільшує витрати пацієнта. Крім того, результативність буде залежати від кольору татуювання - наприклад, жовті тони піддаються корекції помітно гірше, ніж інші.

При руйнуванні фарбувальні пігменти можуть викликати алергічні реакції, такі як почервоніння, набряк і свербіж. При сильно виражених подібних симптомах слід переглянути вибір методики. Крім цього, існує ризик інфікування пошкодженої ділянки шкіри, яке потребує додаткового лікування і усунення наслідків.

Перш ніж зробити татуювання або татуаж на обличчі, слід добре обміркувати необхідність такого самовираження, смислове значення зображення, а також серйозно поставитися до вибору майстра, щоб згодом не довелося шукати способи позбутися від отриманого малюнка. Важливо пам'ятати, що повне видалення якісних професійних татуювань у багатьох випадках неможливе - висока ймовірність збереження контурів, навіть трохи туманних.

 
Популярні статті