Спецціни на апарати

Обираемо епілятор: відмінності лазерного та фотоепілятора

 • 06 липня 2020
 • Переглядів: 23713


ЗМІСТ:

 1. Відмінності лазерного та фотоепілятора
 2. Особливості фотоепіляції
 3. Особливості лазерної епіляції
 4. Що ж вибрати?
 5. Протипоказання до лазерної та фотоепіляції
 6. Найкращий лазерний або фотоепілятор – який він?


Вибираючи метод видалення небажаного волосся на тілі, багатьох жінок цікавить питання, який епілятор краще – фото чи лазерний. Однозначно дати відповідь на це питання складно, оскільки кожна методика має свої переваги, хоча принцип дії у них схожий. Разом з тим є певні відмінності лазерного і фото епілятора, про які ми поговоримо в даній статті. Зрозумівши різницю між цими двома пристроями, їх плюси та мінуси, ви зможете визначити для себе, який епілятор краще - лазерний чи фотоепілятор.

Відмінності лазерного та фотоепілятора

Щоб зрозуміти, чим відрізняється лазерний епілятор від фотоепілятора, потрібно зрозуміти принцип роботи кожного з них. Суть обох методик практично однакова –світлові хвилі руйнують підшкірну частину волосини (волосяний фолікул). В результаті волосинки припиняють рости. Ефект після повного курсу може тривати аж до 7 років. "Термін дії" різний для кожного конкретного пацієнта, і передбачити його неможливо – це залежить від індивідуальних особливостей людини. В чому ж тоді відмінності цих двох методик?

Особливості фотоепіляції

Фотоепіляція – це апаратна технологія видалення небажаного волосся з використанням вузького спектру світлової хвилі. Світлова хвиля генерується вбудованими в обладнання криптоновими лампами. В процесі проведення процедури меланін (пігмент у волосинках) поглинає світло, таким чином кров у судинах згортається і припиняє живити фолікули. Волосяні цибулинки руйнуються, і волосся перестає рости.

який епілятор краще фото або лазернийПереваги даної методики в тому, що маніпула апарату для фотоепіляції велика, завдяки чому вдається швидко видалити небажане волосся, охоплюючи за один раз велику площу. Тому фотоепіляцію рекомендується застосовувати для великих ділянок на тілі. Як правило, дана методика дозволяє досягти бажаного результату за мінімальну кількість сеансів (від трьох).

Мінус фотоепілятора полягає в тому, що його дія досить болюча, ​​тому пацієнти з низьким больовим порогом матимуть неприємні відчуття. В таких випадках рекомендується наносити знеболювальний гель. Також мусимо відзначити, що при виконанні цієї процедурі лампи генерують широкий спектр випромінювання, внаслідок чого нагріваються не тільки фолікули, а й шкіра. Таким чином виникає ризик опіку.

Для пацієнтів зі світлим, сивим та пушковим волоссям на тілі фотоепіляція малоефективна або взагалі не працює. Також ця технологія незручна в застосуванні на малих ділянках тіла (міжбрів'ї, ділянці над верхньою губою і т.д.), оскільки апарат має велику маніпулу. Тому відповідь на запитання, що краще – лазерний чи фотоепілятор, залежить від зони, яка обробляється. Для маленьких зон, а також для зони бікіні, яка відзначається особливою чутливістю, кращим буде лазерний апарат. Також він проявить більшу ефективність у випадку сивочолих та світловолосих людей, та людей з пушковим волоссям.

Відзначимо, що фотоепіляція також сприяє омолодженню шкіри. При нагріванні глибоких шарів шкіри стимулюється продукування природного колагену та еластину.

Особливості лазерної епіляції

Лазерна епіляція – це апаратна методика, за допомогою якої можна видаляти небажане волосся на будь-якій ділянці тіла, зокрема на обличчі. Різниця між лазерним епілятором і фотоепілятором полягає в тому, що лазерний промінь діє більш м'яко, завдяки "прицільності". Лазер не зачіпає дерму й капіляри, діючи лише на фолікули. Тому даний спосіб є безпечним і високоефективним.

Велика перевага лазерного методу в його безболісності, завдяки чому є можливість обробляти будь-які, навіть самі делікатні зони тіла (над верхньою губою, в області бікіні). При цьому результат стійкий і довготривалий. Ефект може триматись як протягом року, так і все життя – це залежить від різних індивідуальних особливостей.

Мінус лазерного апарату полягає в тому, що для досягнення бажаного результату необхідно провести достатньо багато сеансів (як правило, 8-12). Повний курс зазвичай складає рік-півтора.

Що ж вибрати?

лазерний або фотоепілятор що кращеЯкщо брати до уваги всі плюси та мінуси лазерної та фотоепіляції, то для салону краще придбати лазерний апарат. Він швидше окупить себе, оскільки попит на лазерну епіляцію вищий. Це можна пояснити кількома факторами:

 • Лазерну епіляцію можна проводити в будь-яку пору року, тоді як фотоепіляцію не можна робити влітку.
 • Є моделі лазерів, які можна використовувати для будь-якої шкіри, в тому числі для смаглявої.
 • Лазерна технологія підходить абсолютно для всіх ділянок тіла, зокрема над верхньою губою.
 • Завдяки невеликому розміру насадок можна обробляти навіть найменші ділянки.

Але в кожній конкретній ситуації можуть існувати причини, щоб рекомендувати пацієнту саме фотоепіляції. Тому з цієї точки зору краще, щоб в б'юті-студії було два апарати – лазерний і фотоепілятор. Але це стосується переважно великих салонів, маленькому косметологічному кабінету вистачить одного лазерного апарату, який є більш універсальним.

Також враховуйте, що спалах лазерної установки генерується напівпровідниковим діодом, який не потрібно міняти під час експлуатації (якщо він справний). А в фотоепіляторі основний інструмент – ксенонова лампа, і вона має обмежений ресурс. Цей ресурс не завжди великий (залежно від моделі), тому час від часу потрібно буде купувати запасні лампи. Та на сучасних моделях часто встановлені лампи з ресурсом до 400 000 спалахів. Такими пристроями ви зможете користуватися максимально довго.

Протипоказання до лазерної та фотоепіляції

Деякі майстри, намагаючись знайти відповідь на запитання, який епілятор краще – фото або лазер, шукають відповідь в протипоказаннях. Можливо, один з апаратів має менше протипоказань до проведення процедур, тому варто вибрати його? Та насправді протипоказання до проведення фото та лазерної епіляції однакові:

 • Онкологія.
 • Імунні захворювання.
 • Інфекційні хвороби.
 • Діабет.
 • Операції на тому місці, що буде оброблюватись, проведені за три місяці до сеансу.
 • Період виношування дитини.
 • Період лактації.
 • Захворювання дерматологічного характеру.

Обов'язково враховуйте наявність того чи іншого протипоказання у клієнта перед проведенням процедури. Важливо донести до пацієнта, що приховувати наявність захворювань не в його інтересах.

Найкращий лазерний або фотоепілятор – який він?

Найкращий лазерний або фотоепілятор, на нашу думку – це той, який не лише ефективний, а й безпечний. Серед найсучасніших методик фотоепіляції відзначимо такі:

 1. ELOS-епіляція.
 2. AFT-епіляція.

Дані методики мають високі показники ефективності та максимальний комфорт процедури при проведенні епіляції на чутливих ділянках. AFT-епіляція крім цього дозволяє видаляти небажане волосся на засмаглій і смаглявій шкірі.

Для лазерної епіляції можуть застосовуватись три види лазерів:

 • олександритовий;
 • діодний;
 • неодимовий.

фото або лазерний епіляторДіодний лазер вважається найбезпечнішим для проведення епіляції. Він "бачить" окрім пігменту фолікулів волосся ще й мікросудини, які живлять волосся та які за декілька років можуть привести до появи нового. Процедура максимально безболісна, завдяки сапфіровій маніпулі, яка забезпечує охолодження. Додатково використовується знеболювальний гель, щоб мінімізувати неприємні відчуття.

Сподіваємось, наш матеріал допоміг вам розібратися, що краще купити – лазерний епілятор чи фотоепілятор. Ще кілька років тому фотоепіляція була салонною послугою, що мала надзвичайний попит. Але тепер ще більш популярною стала лазерна епіляція, яка є більш ефективною та безпечною. Переваги такої методики очевидні, тому вам обов'язково варто придбати діодний лазер для вашої клініки або салону.

Від якості обладнання безпосередньо залежить успіх салону краси. В магазині Medicalaser ви можете придбати лазерне обладнання за вигідними цінами від українського виробника, який є лідером в сегменті апаратів для косметології. Крім цього ми безкоштовно навчаємо тонкощам роботи з обладнанням при купівлі лазерних апаратів. По завершенню навчання ви отримаєте диплом з підтвердженням ваших навичок роботи з конкретною моделлю.

 
Популярні статті