Спецціни на апарати

Вибираємо найкращий: порівняння видів лазерів для епіляції

  • 02 березня 2018
  • Переглядів: 5506

Який лазер краще для епіляціїЗдатність лазерів неспецифічно пошкоджувати волосяні фолікули була відзначена близько п'ятдесяти років тому в перших дослідженнях впливу лазерів на людську шкіру. Концепція вибіркового впливу на певний хромофор на підставі його спектрів абсорбції і розміру не була реалізована на практиці до моменту появи теорії селективного фототермолізу, запропонованої Д. Перрішем і Р. Андерсоном з Гарвардської медичної школи. Теорія селективного фототермолізу дозволяє вибірково впливати на пігментовані волосяні фолікули, використовуючи меланін волосяного стрижня як хромофор. Меланін є хромофором для світла з довжинами хвиль в червоній і в ближній інфрачервоній областях електромагнітного спектра. Однак для досягнення ефекту довічного видалення волосся біологічної «мішенню» повинні бути стовбурові клітини фолікула, розташовані в термальній пипці. Ефект лазерної епіляції може бути тимчасовим в тому випадку, якщо стовбурові клітини фолікула при обробці не були повністю знищені, переважно через індукцію подібного до катагену стану в фолікулах пігментованого волосся. При використанні нижчої щільності потоку енергії тимчасового ефекту лазерної епіляції значно легше досягти, ніж видалення волосся назавжди. Довгостроковий ефект епіляції залежить від кольору волосся і шкіри і перенесеної енергії випромінювання. Довгостроковий ефект видалення може наступити приблизно для 15-30% волосся при кожному застосуванні процедури за умови оптимально підібраних параметрів обробки апаратом для лазерної епіляції.

ЯКИЙ ЛАЗЕР КРАЩЕ - ДІОДНИЙ АБО АЛЕКСАНДРИТОВИЙ

Розглянемо основні типи лазерів для епіляції. Перший в нашому списку довгоімпульсний лазер. Види лазерів для епіляції

  • Довгоімпульсний рубіновий лазер (694 нм) став першим з пристроїв, застосованих для вибіркового впливу на волосяні фолікули. Його використання призводить до довгострокової втрати волосся. Даним лазером можна безпечно обробляти фототипи шкіри I-III по Фітцпатріку. Але через кількість побічних ефектів і ризику опіку шкіри цей лазер дуже рідко використовується.
  • Александритовий лазер (755 нм) з моменту його появи на ринку епіляції залишається популярним і успішно застосовується для видалення волосся на I-III фототипах шкіри по Фітцпатріку. Але його застосування не рекомендується для видалення волосся на темній і засмаглій шкірі через конкурентне поглинання меланіну на поверхні шкіри, що веде до опіків, гіпопігментації і рубцювання.
  • Діодний лазер з довжиною хвилі 800-810 нм також широко застосовується для лазерної епіляції. Він може безпечно застосовуватися для пацієнтів з Фототипами шкіри I-V по Фітцпатріку і є єдиним лазером, дозволеним FDA для видалення волосся у підлітків. Ефективність діодного лазера для довгострокового видалення волосся була продемонстрована в двох тривалих рандомізованих контрольованих дослідженнях, які показали зменшення кількості волосся на приблизно 40% після однієї або двох процедур при огляді через двадцять місяців (розмір світлової плями 9 мм, тривалість імпульсу 5-30 мс, щільність потоку енергії 15- 40 Дж/см²) і на 84% після чотирьох процедур при огляді через один рік (розмір світлової плями 9 мм, тривалість імпульсу 5-30 мс, щільність потоку енергії 12-40 Дж/см²).

Порівнявши основні види лазерів, можна вибрати найкращий лазер для епіляції. На сьогодні саме діодний лазер є «золотим стандартом» епіляції. Це найпопулярніша лазерна система в світі.

Вважається, що довгоімпульсний лазер на алюмоітрієвому гранаті, легованому неодимом (Nd:Yag), представляє найкраще співвідношення безпеки та ефективності для пацієнтів з фототипом шкіри VI по Фітцпатріку. Проте за рівнем ефективності неодимовий лазер значно поступається діодному і александритовому внаслідок неселективного слабкого поглинання меланіном волосся і гемоглобіном крові.

Основні види лазерів, які застосовуються для епіляції в наш час. Висновки

Використання різних видів лазерів для епіляції дає косметологу необмежені можливості в боротьбі з небажаними волоссям. У наш час лазерна епіляція є найбільш широко вживаною косметичною процедурою в світі і з різною ефективністю виконується як рутинна процедура дерматологами, іншими лікарями і немедичним персоналом. Ідеальним пацієнтом для лазерної епіляції є людина з блідою шкірою і темним термінальним волоссям; проте сьогодні епіляція може бути успішно проведена для будь-якого типу шкіри.

Знання в області анатомії і фізіології волосяного фолікула, правильний відбір пацієнтів і передопераційна підготовка, дотримання принципів безпеки при роботі з лазерним устаткуванням, знайомство з різними лазерними / світловими пристроями і повне розуміння взаємодії лазерного випромінювання з тканинами необхідні для оптимізації ефективності процедур і одночасної мінімізації ускладнень і побічних ефектів.

 
Популярні статті