Спецціни на апарати

Лікування закритих комедонів: ефективність косметичних засобів та апаратних методик

ЗМІСТ:

  1. Основні причини, чому з'являються закриті комедони
  2. Лікування закритих комедонів косметологічними засобами
  3. Лікування закритих комедонів на обличчі й тілі апаратними методами


Акне, вугри, комедони - все це фактично одне і те ж. Чорні вугри це відкриті комедони, а білі підшкірні вугри - закриті комедони. Такі утворення з'являються на лобі, щоках, підборідді і на спині. Лікування цього різновиду акне - один з пріоритетних напрямків дерматології. Найчастіше комедони закритого типу зустрічаються у підлітків, однак можуть утворюватися і у дорослих. Крім візуального дискомфорту, ці утворення можуть запалюватись і причиняти фізіологічний та психологічний дискомфорт, адже запалене акне на обличчі - це боляче, і мало естетично.

Основні причини, чому з'являються закриті комедони

закриті комедони на обличчі лікуванняЯк правило, закриті комедони на обличчі й тілі мають білий колір і утворюються через те, що гирла сальних залоз заповнюються підшкірним салом та ороговілими клітинами шкіри. Якщо говорити про такі утворення в ключі «причина-наслідок», то причин появи комедонів існує багато:

  • Спадковість. Широкі пори, підвищена секреція сальних залоз, щільна шкіра - ці спадкові особливості можуть призводити до чималого утворення білих вугрів.
  • Тривале перебування на спеці або під сонцем, через що підвищується вироблення підшкірного жиру.
  • Стресові обставини. У відповідь на стресові ситуації в організмі виробляється більше кортизолу, а він в свою чергу викликає гіперплазію сальних залоз. Якщо закриті комедони на підборідді, щоках, на спині з'явилися через стрес, лікування захворювання може включати косметичний догляд і терапію заспокійливими препаратами або відпочинок.
  • Неправильний догляд за шкірою. Нехтування щоденною гігієною, і некоректно підібрані косметичні засоби можуть призводити до інтенсивної секреції сальних залоз, інфекцій шкіри, і як наслідок до появи закритих комедонів на обличчі, спині і тілі, які потребують лікування.
  • Гормональні порушення. Зміна балансу гормонів у підлітків супроводжується також рясним утворенням акне, в тому числі і появою закритих комедонів.
  • Невідповідний раціон харчування, який переважно складається з жирів та вуглеводів у надмірній кількості.

Незалежно від причин появи закриті комедони потребують правильного лікування, так само як інші види акне. Умовно лікування закритих комедонів можна розділити на косметологічні та апаратні методи.

Лікування закритих комедонів косметологічними засобами

Доглядальна косметика

Правильно підібрана косметика для щоденного догляду - базис при лікуванні закритих комедонів на обличчі. Повсякденний догляд за проблемною шкірою обличчя може включати двоетапне очищення, зволоження і денний крем для обличчя, який буде регулювати секрецію сальних залоз протягом дня. Також до такого догляду можуть бути додані очищаючий антибактеріальний тонік і м'які ферментні пілінги. Останні засоби, як правило, рекомендують застосовувати не щодня, а кілька разів на тиждень.

Природно доглядальна косметика при наявності проблем з висипаннями на шкірі підбирається професійним косметологом. У більшості випадків доглядальна косметика виконує допоміжну роль при лікуванні закритих комедонів в комплексі з іншими видами косметологічного або апаратного лікування.

Механічна і косметологічна чистка обличчя

підшкірні комедони лікуванняЧистка обличчя від чорних та білих комедонів може виконуватися двома способами: механічним шляхом або методом кислотного пілінгу шкіри. Обидві ці методики лікування виконуються професійним косметологом.

Механічна чистка обличчя від комедонів зводиться до точкового видавлювання утворень. Для цього обличчя пацієнта попередньо очищається, розпарюється, а після завершення процедури обробляється антисептичними засобами. Процедура малоприємна, проте вона часто практикується косметологами при лікуванні закритих комедонів. Головний мінус процедури - травматичність і ймовірність шрамів постакне.

Чистка обличчя кислотними пілінгами полягає в нанесенні на обличчя спеціальних косметологічних засобів на основі фруктових кислот. У порівнянні з механічною чисткою, кислотні пілінги спричиняють менш травматичний ефект. Кислотні пілінги відкривають пори, дбайливо розчиняють жирові закорковування і закривають пори. Такий спосіб лікування досить успішно застосовується для боротьби з закритими комедонами на щоках, підборідді, лобі, однак дещо поступається апаратним методам.

Хімічний пілінг

Хімічні пілінги виконують два завдання: прибирають комедони з поверхні шкіри, а також «виводять» на поверхню глибші комедони, які ще не дісталися до верхнього шару шкіри. Для такого догляду використовують різні засоби, наприклад, комплекс саліцилової та молочної кислоти в поєднанні з резорцином, а також трихлороцтову кислоту. Хімічні пілінги спричиняють припікаючу дію, звужують пори і тим самим прибирають запалення.

Лікування закритих комедонів на обличчі й тілі апаратними методами

Апаратні методи лікування закритих комедонів безболісні, нетравматичні й більш ефективні в порівнянні з косметичними засобами. Найбільшу ефективність при боротьбі з акне показали чистка обличчя ультразвуком і лазерний пілінг.

Ультразвукова чистка обличчя

Ефективна безболісна процедура, яка широко застосовується при лікуванні комедонів закритих. Методика зводиться до наступного: на поверхню шкіри і підшкірні комедони впливають ультразвукові хвилі, які дбайливо виштовхують жирові відкладення глибоко з пір. Таким чином пори очищаються і звужуються. Процедура має пролонгований ефект.

Чистка призначається і виконується професійним косметологом. Після чищення обличчя ультразвуком можна без реабілітації повертатися до звичного способу життя, на відміну від механічних чисток і хімічних пілінгів.

Лазерний пілінг

комедони на щоках лікуванняЦе ефективний і максимально делікатний спосіб позбутися від закритих комедонів. На відміну від всіх попередніх методів щадний лазерний пілінг дозволяє комплексно позбутися комедонів, чорних вугрів, а також прибрати сліди постакне.

Лікування закритих комедонів на лобі, щоках, спині лазером виконується професійним косметологом. Для цього використовуються діодні лазери, які м'яко впливають на поверхневі шари шкіри, спричиняючи антибактеріальний і протизапальний ефект. Лазер також звужує пори, прибирає червонуваті і синюваті постакне сліди, вирівнює рельєфи шкіри.

Завдяки впливу лазерного променя в шкірі запускаються регенеративні процеси, нормалізується секреція сальних залоз і усуваються поверхневі та підшкірні запалення і бактерії. Крім боротьби з постакне лазерний пілінг дозволяє позбутись дрібних зморшок, вирівняти колір і поверхню шкіри й стимулювати вироблення колагену. Процедура безболісна і вимагає мінімальної реабілітації.

Вас турбують закриті комедони на обличчі й тілі? Не турбуйтесь, ці неприємні утворення можна взяти під контроль і вилікувати. Найважливіше при лікуванні комедонів - допомога кваліфікованого косметолога і надійне обладнання, яке він застосовує в процесі лікування. Звертайтесь до професіоналів, дотримуйтесь їх рекомендацій і будьте здорові!

 
Популярні статті