-
Сортування за:
Мікрострумова терапія: всі відповіді на питання про мікроструми
- 29 грудня 2020 13:50:41
- Переглядів: 209
ЗМІСТ:
- Як діють мікроструми?
- Мікроструми для обличчя: ефект і показання до процедури
- Мікроструми для тіла: ефект і показання до процедури
- Мікрострумова терапія для обличчя і тіла: протипоказання
- Мікроструми: протокол процедури
Мікрострумова терапія - це апаратна методика впливу електричного струму на м'які тканини. Мікроструми з дуже невеликою амплітудою і частотою впливають на шкіру, м'язи, кровоносні і лімфатичні судини, справляючи стимулюючий ефект. Під впливом мікрострумів активізується вироблення колагену, поліпшується тонус м'язів, стимулюються обмінні процеси в клітинах, лімфатичної та кровоносної системи. Завдяки такому ефекту мікрострумова терапія широко застосовується в косметології для омолодження і ліфтингу.
У 1969 році група вчених під керівництвом Л.Е. Уолкотт опублікувала результати дослідження, що стосується мікрострумової терапії. Вчені впливали мікрострумами на різні види ран кожні три дні. За результатами дослідження у випробуваної групи спостерігалося більш швидке загоєння ран на 200-350%, ніж в учасників дослідження, до яких мікроструми не застосовувалися. З того часу вплив мікрострумів на тканини людського організму багаторазово досліджувався, що дозволило використовувати методику в доказовій медицині та косметології.
Як діють мікроструми?
Вплив на клітини шкіри
Мембрана кожної клітини має негативний потенціал з зовнішньої сторони й позитивний з внутрішньої. Це взаємовідношення позитивного та негативного потенціалу може змінюватися через природні процеси старіння, наявність запалень, змін водневого показника шкіри і м'яких тканин. Мікроструми впливають на клітини шкіри, змінюючи потенціал клітинних мембран. Внаслідок цього в клітинах шкіри відкриваються мембранні канали, посилюється вироблення колагенових і еластинових волокон.
Вплив на м'язи
Мікроструми прибирають спазм мімічних м'язів, спазмування яких призводить до появи зморшок. Разом з цим вони також стимулюють «розслаблені» м'язи, які підтримують овал обличчя. Це в результаті надає ліфтинг-ефект в зоні впливу.
Вплив на лімфатичну та кровоносну систему
Мікроструми стимулюють відтік лімфи і приплив крові, покращують метаболічні процеси, завдяки чому обмінні процеси в клітинах посилюються, поліпшується регенерація.
Мікроструми для обличчя: ефект і показання до процедури
Мікрострумова терапія обличчя в косметології існує вже кілька десятиліть, проте широку популярність методика отримала відносно недавно. Цьому сприяли інфлюенсери, які почали демонструвати в соцмережах дорогі «кишенькові» мікрострумові апарати. Мікроструми після цього стали дуже популярні. Але через те що лакшері пристрої доступні не для всіх, поряд з домашніми апаратами популярність також отримала мікрострумова терапія в косметологічних центрах.
Так що це таке - мікроструми для обличчя? Це ліфтингова процедура, яка полягає у впливі струмами низької амплітуди і частоти на обличчя, шию, область декольте (зонально або комплексно).
Показання до мікрострумової терапії обличчя
- Підвищена секреція сальних залоз;
- Мімічні зморшки;
- Мішки під очима;
- Набряклість обличчя;
- Купероз;
- Брилі та нечіткі контури овалу обличчя;
- Знижена еластичність і пружність шкіри;
- Реабілітація після пластичної хірургії обличчя;
- Тьмяність шкіри;
- Наявність запалень, акне і постакне.
Ефект від мікрострумової терапії обличчя

- Підвищення пружності та еластичності шкіри;
- Покращення кольору обличчя;
- Регенерація шкіри;
- Зменшення постакне слідів;
- Нормалізація секреції сальних залоз і профілактика акне;
- Підтяжка овалу обличчя;
- Виведення вільних радикалів, які руйнують структури шкіри;
- Покращення гідробалансу шкіри.
Ефект помітний вже після першого сеансу, однак для отримання бажаних результатів необхідно пройти курс терапії мікрострумами. Залежно від показань і бажаного результату курс може включати 6-15 сеансів по 30-40 хвилин.
Як часто потрібно робити мікроструми для обличчя?
Як правило, косметологи рекомендують повторювати процедуру не частіше, ніж раз на рік.
Мікроструми для тіла: ефект і показання до процедури
Мікрострумова терапія для тіла також спрямована на підтяжку шкіри, лімфодренаж, поліпшення рельєфів і стимуляцію обмінних процесів в клітинах. Процедура застосовується в більшості випадків для боротьби з целюлітом, і включає в себе вплив на проблемні зони тіла.
Показання до процедури:
- Малорухливий спосіб життя;
- Профілактика целюліту;
- Лікування целюліту (як допоміжна методика);
- Набряклість;
- Купероз.
Ефект від процедури:
- Покращення тонусу шкіри і м'язів грудей, живота, сідниць, рук;
- Зменшення проявів куперозу;
- Зменшення набряклості;
- Стимуляція відтоку лімфи;
- Корекція і профілактика целюліту;
- Зменшення обсягів;
- Зміцнення судин.
Також, як і у випадку з мікрострумовою терапією обличчя, мікроструми для тіла проводяться у вигляді курсу лікування. Кількість необхідних сеансів буде залежати від показань і бажаних результатів.
Мікрострумова терапія для обличчя і тіла: протипоказання
- Період вагітності;
- Порушення серцево-судинної системи;
- Аритмія;
- Наявність електрокардіостимулятора;
- Наявність онкологічних захворювань;
- Патології внутрішніх органів;
- Хронічні захворювання, нежить;
- Нещодавно виконаний хімічний пілінг, введення ін'єкцій ботоксу.
Мікроструми: протокол процедури
На прикладі процедури для обличчя розповідаємо, як крок за кроком відбувається сеанс мікрострумової терапії.
- Попередня підготовка. Пацієнти проходять процедуру в положенні лежачи на канапі. Перед процедурою необхідно надіти шапочку.
- Очищення шкіри. Також перед процедурою косметолог прибирає макіяж і очищає обличчя пацієнтів.
- Нанесення косметологічного засобу, який під впливом малих струмів буде проникати в глибинні шари шкіри.
- Налаштування параметрів і проведення процедури. Косметолог виставляє на апараті мікрострумової терапії необхідні параметри, а потім починає маніпуляції. Він масажними рухами водить спеціальними електродами по обличчю пацієнтів, починаючи від лоба і закінчуючи областю підборіддя.
- Нанесення маски для обличчя. По закінченню процедури лікар знімає залишки гелеподібного засобу, і наносить маску для обличчя.
- Нанесення крему для шкіри. Через 15 хвилин після нанесення маски, косметолог знімає її залишки і покриває шкіру пацієнта захисним кремом.
Залежно від показань сеанс мікрострумової терапії може тривати до 40 хвилин.
І на завершення, деякі рекомендації до і після сеансу:
- перед тим, як купити послугу і записатися на мікроструми, необхідно прийти на попередню консультацію до косметолога, щоб лікар міг оцінити особливості шкіри й скласти план косметологічного догляду.
- після сеансу важливо уникати сонячних променів і користуватися засобами з SPF-захистом.