Спецціни на апарати

Що таке карбоновий пілінг?

 • 03 червня 2021
 • Переглядів: 29645

ЗМІСТ:

 1. Лазерний карбоновий пілінг: принцип дії
 2. Карбоновий пілінг: переваги методики
 3. Карбоновий пілінг: показання та протипоказання до процедури
 4. Користь від процедури, або що дає лазерний карбоновий пілінг
 5. Ефект від карбонового пілінгу
 6. Коли і як часто потрібно робити карбоновий пілінг?
 7. Протокол процедури
 8. Лазерний карбоновий пілінг: процедура покроково
 9. Особливості догляду за шкірою після пілінгу

Лазерні пілінги шкіри набирають величезну популярність протягом останніх 10 років. Причина цього - результативність, безпека та неінвазивність методик. У цій статті ми хочемо познайомити вас з відносно новим видом лазерних пілінгів - пілінгом карбоновим.

Карбоновий пілінг - це процедура, спрямована на активне очищення та ліфтинг шкіри. Як полягає з назви, карбоновий або вуглецевий лазерний пілінг проводиться із застосуванням гелю на основі карбону й неодимового лазера.

Методика з'явилася нещодавно і потрапила з Азії в США, а потім поширилася по всьому світу. На західних ресурсах такий пілінг називають «Hollywood peel» через високу популярність методу в косметологічних клініках Лос-Анджелеса. Застосовується для догляду за обличчям, шиєю, руками.

Лазерний карбоновий пілінг: принцип дії

Перед процедурою на шкіру наноситься спеціальний гель на основі вуглецю. Він має характерний сіро-чорний колір. Після того, як гель трохи підсихає на поверхні шкіри, в дію вступає неодимовий лазер. Це лазер з довжиною хвилі до 1064 нм.

Під дією лазерного випромінювання (воно діє саме на карбон) частинки вуглецю руйнуються на дрібніші частинки. Цей ефект призводить до того, що відмерлі клітини епідермісу злущуються, очищаються пори, а завдяки тепловому впливу стимулюються природні процеси клітинної регенерації.

Карбоновий пілінг: переваги методики

карбоновий пілінг

 • Підходить для всіх типів шкіри, у тому числі жирної і проблемної;
 • Допомагає боротися з акне, постакне, розширеними порами;
 • Стимулює природні процеси клітинної регенерації;
 • Має протизапальну і антиоксидантну дію;
 • Допомагає боротися з ознаками старіння і фотостаріння;
 • Підходить в будь-якому віці, починаючи з 16-20 років (залежно від індивідуальних показань);
 • Мінімально необхідний реабілітаційний період.

Попри всі вищезгадані переваги, методика має трохи меншу ефективність в зрілому віці і в боротьбі з глибокими зморшками. Також вуглецевий пілінг має ряд показань і протипоказань. Пропонуємо Вам ознайомитися з ними перед відвідуванням косметологічного центру.

Карбоновий пілінг: показання та протипоказання до процедури

Карбоновий пілінг підходить для догляду за шкірою обличчя, шиї, рук (іноді спини) при наявності наступних показань:

 • Розширені пори;
 • Жирна шкіра з ознаками акне і постакне;
 • Наявність комедонів;
 • Нормальна і комбінована шкіра з дрібними зморшками;
 • Вугровий висип, комедони (не в активній стадії);
 • Дрібні зморшки (перші мімічні та вікові);
 • Гіперпігментація;
 • Знижений тургор шкіри;
 • Купероз.

Природно, навіть при наявності показань процедура призначається косметологом після попередньої консультації. Також існує ряд випадків, при яких лазерний карбоновий пілінг протипоказаний.

Карбоновий пілінг: протипоказання

 • Суха тонка шкіра;
 • Наявність онкологічних захворювань;
 • Келоїдні рубці;
 • Акне в активній стадії;
 • Хронічні захворювання шкіри;
 • Період вагітності та годування.

Користь від процедури, або що дає лазерний карбоновий пілінг

Перш ніж ми розповімо про очікуваний ефект від процедури, відзначимо, що результат пілінгу - річ індивідуальна. Все залежить від особливостей шкіри, генетики та кількості проведених сеансів. Часто для досягнення бажаного ефекту косметологи призначають курс карбонових пілінгів.

Незважаючи на це, методика, як правило, має гарні відгуки і показує себе ефективно в боротьбі з акне та постакне, а також у профілактиці старіння й боротьби з першими ознаками вікових змін.

Ефект від карбонового пілінгу

 • Антиоксидантна й антибактеріальна дія;
 • Зменшення запалень та очищення шкіри;
 • Регулювання роботи сальних залоз та усунення жирного блиску;
 • Звуження пор;
 • Покращення та вирівнювання поверхні шкіри;
 • Вирівнювання тону шкіри;
 • Видалення дрібних зморшок;
 • Посилення вироблення колагену, еластину;
 • Покращення тургору шкіри.

Завдяки поглинальній функції вуглецю пори шкіри глибоко очищаються, після чого лазер руйнує частинки карбонової маски разом з поглиненими накопиченнями.

Разом з цим такі мікровибухи вуглецю сприяють злущуванню поверхневих відмерлих клітин епідермісу, що й дає освіжаючий ефект та гарний, рівний оксамитовий тон шкіри через деякий час. Тепловий вплив лазера стимулює вироблення колагену й еластину, а це призводить до інтенсивного ліфтингу шкіри.

Коли і як часто потрібно робити карбоновий пілінг?

Незважаючи на те, що методика карбонового омолодження і чищення виконується із застосуванням лазера, її рекомендують проводити в будь-яку пору року, навіть влітку, наприклад, на відміну від хімічних пілінгів. Останні виконуються виключно в період з осені до весни, коли вплив сонячних променів мінімальний. Карбоновий пілінг - всесезонна процедура. Однак після її проведення слід дотримуватися ряду важливих рекомендацій по догляду. Про них розповімо трохи пізніше.

Стосовно нюансів виконання процедури, то її не рекомендують проводити в період загострення акне. Також пілінг показує меншу результативність при боротьбі з інтенсивно вираженими віковими змінами. Наприклад, карбоновий пілінг не розправить глибокі зморшки у віці 70+, однак омолоджуючий ефект від процедури все одно буде помітний.

Природно перед проведенням пілінгу косметолог консультує клієнта, розповідає про особливості методики, її можливості і показання в кожному індивідуальному випадку. А також складає план лікування для досягнення бажаного результату. Залежно від особливостей шкіри і очікувань клієнта може знадобитися від 1 до 7 сеансів, які виконуються системно з певним часовим проміжком.

Протокол процедури

Попередня консультація

Візуальний огляд стану шкіри пацієнта та рекомендація косметолога щодо подальших дій - це важливо. У деяких випадках, якщо у клієнта немає косметичних протипоказань і порушень здоров'я, то пілінг проводиться відразу після консультації.

В інших випадках, наприклад, якщо у пацієнта спостерігається акне в гострій стадії, лікар рекомендує почекати і прийти на пілінг через кілька днів. Також в процесі консультації косметолог складає план лікування. Воно може включати один або декілька сеансів карбонових пілінгів, а також інші доглядальні та косметологічні методики, які будуть застосовуватися комплексно з пілінгом. Все залежить від індивідуальних показників.

До проведення вуглецевого пілінгу не можна проводити чищення обличчя або домашні пілінги, які можуть пошкодити шкірні покриви.

Лазерний карбоновий пілінг: процедура покроково

карбоновий пілінг як часто робити

 1. Демакіяж та очищення шкіри. Косметолог знімає з обличчя та області шиї залишки макіяжу, косметики по догляду, очищає обличчя від шкірного жиру й вуличного пилу.
 2. Обробка шкіри антисептичним розчином або тоніком. Це дуже важливий момент для профілактики інфікування шкіри.
 3. Одягання захисних окулярів. Особливо важливо, якщо мова йде про пілінг обличчя. Окуляри дозволяють захистити очі клієнта від світла лазерного променя.
 4. Нанесення вуглецевого гелю. Використовуючи пензлик, косметолог наносить вуглецевий гель на оброблювану ділянку (обличчя й шию, спину, руки). При цьому важливо наносити гель тонким рівномірним шаром, щоб не ускладнити обробку поверхні шкіри лазером.
 5. Висихання гелю 8-10 хвилин. Після того, як шкіра покрита гелем, необхідно почекати до повного висихання засобу.
 6. Вплив лазером. Після цього косметолог включає попередньо налаштований лазер і крок за кроком без нахлисту обробляє лазером поверхню шкіри, «руйнуючи» карбоновий гель.
 7. Після завершення процедури шкіра очищається.
 8. На обличчя наноситься заспокійлива альгінатна маска.

Процедура не вимагає застосування анестетиків або знеболювальних засобів. Однак варто зазначити, що лазерний вплив на шкіру все-таки відчувається. Може виникати невелике поколювання в оброблюваній ділянці. Також відчувається тепло.

У деяких випадках при обробці шкіри лазером лікар, переходячи від ділянки до ділянки, озвучує це клієнту, щоб уникнути ефекту несподіванки.

Особливості догляду за шкірою після пілінгу

Період реабілітації після процедури мінімальний. Залежно від індивідуальних особливостей почервоніння на шкірі після пілінгу може залишатися протягом 1-2 годин, іноді довше. Дотримуватися постільного режиму не потрібно, можна відразу повертатися до звичайних справ, але уникати прямих сонячних променів.

5 важливих нюансів по догляду після карбонового пілінгу:

 1. Крем з захистом SPF 50. Його важливо наносити як відразу після сеансу, так і користуватися перші дні після процедури. Це дозволить захистити оновлену шкіру від руйнівного впливу ультрафіолетових променів. Це важливо робити як в літній час, так і в іншу пору року.
 2. Не використовувати декоративну косметику після процедури (в цей же день і на наступний день).
 3. Відмовитися протягом тижня після процедури від відвідування лазні, сауни, басейну, де шкіра може піддаватися впливу абразивних речовин або тепла.
 4. Умивати обличчя міцелярною водою або пінкою для обличчя, виключити на 3-5 днів використання домашніх пілінгів або засобів з абразивними частинками.
 5. Не використовувати в найближчі 3-5 днів засоби догляду, що містять спирт.

Також в період активного відновлення рекомендовано використання зволожуючих засобів - кремів, сироваток, спреїв.

На закінчення відзначимо, що карбоновий пілінг - ефективна методика для боротьби з акне і постакне, боротьби з першими проявами вікових змін. Метод чудово підходить для догляду за жирною, комбінованою та нормальною шкірою, але не підходить людям з сухою шкірою.

Чималу роль в результативності методики відіграють як професійні навички косметолога, так і якість обладнання, що застосовується, зокрема, неодимового лазера. Рекомендуємо для цього використовувати сертифіковане професійне обладнання від перевірених виробників в даній галузі. Наприклад, Nano Light, Pico Light.

 
Популярні статті