Спецціни на апарати

«Зморшки маріонетки»: як усунути зморшки скорботи?

Зміст:

 1. Причини появи
 2. Як усунути «зморшки маріонетки»?
 3. Що робити вдома
 4. 6 простих порад, як боротись зі «зморшками маріонетки»:

Існує погляд, що поява зморшок на обличчі пов'язана з емоціями. Адже формування складок на шкірі залежить від міміки й роботи лицьових м'язів.

Наприклад, зморшки у вигляді промінчиків навколо зовнішнього куточка ока пов'язані з радістю. Вертикальна складка між бровами проявляється, коли людина злиться. Тому логічно, що зморшки, опущені від куточків рота до підборіддя, часто називають зморшками скорботи або смутку. Що це таке - зморшки смутку, і як їх усунути (або запобігти), розповімо в матеріалі.

У косметології такі заломи на шкірі називають «зморшки маріонетки» або «лінії-маріонетки». Це видимі складки, які розташовані між куточками рота й підборіддям. Як правило, вони починають формуватися з тридцятирічного віку й проявляються внаслідок вікових змін, що відбуваються в організмі. Поява ліній-маріонеток надає обличчю сумного або невдоволеного виразу. Люди з наявністю таких зморшок виглядають старшими за свій вік.

Причини появи

Зморшки смутку належать до ряду мімічних зморшок. Вони намічаються в ранньому віці внаслідок формування міміки й артикуляції.

як прибрати зморшки маріонетки

 • Вікові зміни. З'являються «зморшки маріонетки» з віком, коли в шкірних тканинах не виробляється достатня кількість колагену. Шкірний покрив обличчя втрачає колишню еластичність, а м'язові тканини розслабляються й обвисають під вагою шкіри та підшкірно-жирової клітковини.
 • Швидка втрата ваги. З виникненням таких зморшок найчастіше стикаються люди, які скидають кілька кілограмів ваги за короткий проміжок часу. Молода шкіра з часом підтягується й повертає свій тонус. А зріла шкіра - розтягується, що сприяє утворенню заломів та складок в куточках рота.
 • Випадання зубів. Також складки скорботи утворюються через відсутність зубів. Коли випадають зуби, шкірний покрив стає менш натягнутим і провисає в западини, що виникли.
 • Постійна напруга ротових м'язів. «Зморшки маріонетки» також виникають у людей, які постійно напружують м'язи в цій області. Наприклад, у дикторів, співаків, музикантів духових оркестрів.
 • Вплив ультрафіолетових променів. До ранньої появи мімічних зморшок в області підборіддя також схильні люди, які люблять приймати засмагу в солярії або під прямим сонячним промінням.
 • Куріння. Передчасне старіння носо-губної зони видає курців. Ця звичка прискорює утворення «маріонеткових зморшок».

Як усунути «зморшки маріонетки»?

Косметологи розробили різноманітні методики для усунення вікових змін такого типу. Серед них хірургічна корекція, апаратні й неапаратні способи. Усунути «маріонеткові зморшки» можна, вибравши один із запропонованих методів, або скомбінувати декілька підходів.

Апаратні методики

Для боротьби з глибокими віковими зморшками використовують апаратні способи. Про найпопулярніші з них розповімо докладніше.

Ультразвукова корекція

Це кругова підтяжка шкіри з використанням ультразвуку. За допомогою спеціального апарата відбувається нагрівання певних ділянок м'яких тканин на глибині до 5 міліметрів. Завдяки нагріванню до 60-70 градусів колагенові волокна стискаються. Це викликає ефект миттєвого розгладження. Нагрівання також сприяє переміщенню клітин сполучної тканини в зону пошкодження й посилення вироблення колагену. Первинний ефект від процедури стає помітним через місяць. Шкіра ущільнюється й стає гладшою. Основний результат видно через півроку після процедури.

Лазерна шліфовка

Сприяє зменшенню глибини зморшок, видаленню пігментних плям, рубців, поліпшенню рельєфів шкіри. Також процедура лазерної шліфовки призначена для стимуляції регенеративних процесів. Застосовується в області обличчя та шиї.

Фракційний фототермоліз

Це вплив фракційного лазера на мікроділянки шкіри, які дорівнюють діаметру людської волосини. Через руйнування старого колагену в мікрозонах посилюється вироблення нової речовини й утворюється молодий шкірний покрив. Через те, що вплив відбувається точково на окремі ділянки, ділянки шкіри обличчя оновлюються швидко завдяки регенерації здорових клітин. Для стійкого ефекту необхідний курс фракційного фототермолізу від трьох до п'яти процедур. Результат омолодження зберігається декілька років.

Неапаратні методики

Контурна пластика

зморшки маріонетки Це найбільш популярний метод корекції «зморшок маріонеток». В зони зморшок вводять спеціальні філери, які заповнюють зморшки, розгладжуючи шкіру. Філери являють собою разові ін'єкції, під час яких зморшки наповнюються активними речовинами. Залежно від віку в якості філерів підбираються препарати з різною концентрацією гіалуронової кислоти та активного гелю. Ця методика визнана найбільш ефективною.

Плазмоліфтинг

Це одна з новітніх процедур, під час якої в ділянки зморшок вводять препарат, змішаний з очищеною плазмою крові пацієнта. Спочатку спеціальним шляхом плазму виділяють з крові і насичують тромбоцитами. Потім рідину вводять в зморшки, які розташовані в куточках рота. Візуальний результат від процедури помітний вже через кілька днів. Зморшки зникають, змінюється колір обличчя, шкіра виглядає молодшою й стає більш пружною. Цей спосіб не має вікових обмежень і не викликає алергічних реакцій.

Пластична хірургія

За допомогою пластичної хірургії можна усунути будь-які недоліки, з якими не впоралися апаратні й неапаратні методи. Для вибору оптимального способу необхідна консультація з фахівцями.

Що робити вдома

Як усунути «зморшки маріонетки» в домашніх умовах? І на це питання в нас теж є відповідь. Для цього необхідно дотримуватися декількох правил: не сумувати, займатися гімнастикою для обличчя і вибирати правильну косметику.

Зарядка для обличчя

Щоб зменшити прояв зморшок скорботи, необхідно навчитися розслабляти м'язи обличчя, напруга яких сприяє їх появі. Це два симетричні м'язи, які опускають куточки губ, і м'яз підборіддя. Останній бере свій початок під м'язом, що опускає нижню губу, і з'єднується зі шкірою підборіддя. Для зняття напруження в цих місцях допоможе зарядка для обличчя й самомасаж від «зморшок маріонеток».

Вправи для м'язів під куточками губ:

 1. Притиснути пальцями куточки губ, потім відтягнути їх вниз з максимальним зусиллям.
 2. Розташувати середні пальці під куточками губ. Протягом однієї хвилини інтенсивно масажувати ці зони, виконуючи кругові рухи.
 3. Розслабити губи і відчути під пальцями тепло розігрітих м'язів.

Вправи для м'яза підборіддя

Для розтягування м'яза підборіддя потрібно докладати певних зусиль.

 1. Зігнуті вказівні пальці розташувати під нижньою губою так, щоб перші фаланги пальців виявилися під серединою губи. Великі пальці розташувати під підборіддям. Вказівними пальцями повільно розтягувати м'яз вниз, чинячи губою опір. Вправа закінчується, коли великі і вказівні пальці стикаються один з одним.
 2. Прикласти пальці до підборіддя і розслабити обличчя. За допомогою цієї нескладної зарядки можна позбутися від звички підтискати підборіддя і опускати куточки губ. Зарядку необхідно виконувати кілька разів на день.

Самомасаж

Для корекції «зморшок маріонеток» добре підійде масаж губ і куточків рота. Масажні рухи мають бути повільними та плавними. Під час самомасажу розслабляються м'язи і прискорюється обмін речовин в тканинах.

Косметичний догляд

зморшки маріонетки корекція Мімічні зморшки з'являються не лише через ослаблення м'язів обличчя, а й через старіння шкірного покриву. Уповільнити вікові зміни можна за допомогою спеціальних косметичних засобів. В цей час індустрія краси пропонує широкий вибір живильних і зволожуючих кремів, масок і сироваток.

Такі косметичні засоби допоможуть поліпшити стан шкірного покриву, адже шкіра з часом може втратити свою пружність та еластичність через нестачу гіалуронової кислоти, колагену й еластину. Невелику кількість препаратів рекомендується наносити м'якими рухами на попередньо очищену шкіру. Застосовувати їх рекомендують регулярно.

Косметика домашнього приготування

Альтернативним засобом для догляду за шкірою обличчя є самостійно приготовані маски. Вони допоможуть наситити шкіру необхідними речовинами, зробити її більш гладенькою. Такі маски можна приготувати зі свіжих овочів і фруктів з додаванням рослинних олій, кисломолочних продуктів та меду.

6 простих порад, як боротись зі «зморшками маріонетки»:

 1. Займатися фізичними вправами. Регулярні фізичні навантаження дозволяють тримати тіло в тонусі і покращують роботу всього організму.
 2. Дотримуватися збалансованої дієти. Достатня кількість вітамінів і мікроелементів наситить клітини необхідними речовинами.
 3. Пити достатню кількість води. Вода живить тканини, покращує клітинний метаболізм та виводить з організму токсичні речовини.
 4. Позбутися шкідливих звичок. Наявність шкідливих звичок провокує появу недуг і прискорює процес старіння організму.
 5. Робити самомасаж необхідних ділянок. Масаж підсилює рух рідини, а також сприяє розслабленню м'язів.
 6. Використовувати косметичні креми та маски. Вони зволожують і насичують шкіру й підшкірні тканини необхідними речовинами.

На завершення відзначимо - появу «зморшок маріонеток» легше попередити, ніж з ними боротись. Правильно спланована профілактика допоможе продовжити молодість і запобігти утворенню інтенсивних вікових змін. Якщо ж вікові зміни вже з'явилися, то варто звернутися до апаратних і косметологічних методик.

 
Популярні статті