Спецціни на апарати

Способи виведення тату. Переваги та недоліки методів

  • 02 березня 2018
  • Переглядів: 3129

Проблема видалення неякісних тату і перманентного макіяжу відома дуже давно. Існує маса способів для видалення небажаних татуювань і перманентного макіяжу, серед них є методи, відомі тривалий час, але всі вони зводяться до одного - механічного або хімічного руйнування тканин, що містять пігмент. До таких методів належать хімічні опіки пігментованої шкіри кислотами, лугами або іншими хімічними речовинами (перманганат калію, пероксид водню).

Особливості видалення тату механічним методом

Способи виведення тату

Широке поширення в минулому отримали механічні методи видалення небажаних тату. До них можна віднести шліфування шкіри, що містить пігмент, абразивом - хірургічний метод, при якому ділянка шкіри з пігментом підлягає видаленню хірургічним шляхом з подальшою трансплантацією шкіри. Ці методи, як і все в нашому житті, мають свої плюси і мінуси. Головним плюсом цих методів є порівняно невеликий час, необхідний для видалення тату. Мінусів же у цих методів значно більше - це небезпека внесення в організм патогенної флори, тривалий період відновлення, можливість відторгнення трансплантаційного матеріалу при хірургічному втручанні і т.д. Але, без сумніву, найбільшим і найсерйознішим мінусом цих методів є утворення рубців, через те, що відбувається серйозне порушення шкірних тканин.

У даній статті ми не будемо торкатися цих способів виведення тату і перманентного макіяжу, більше часу приділимо сучасним методам видалення тату, які не призводять до настільки сумних наслідків, як рубці. До цих методів можна віднести методи видалення татуювань ремувером, а також лазером для видалення тату.

Метод виведення тату ремувером. Плюси та мінуси методу

Про метод видалення ремувером хочеться сказати те, що хоча й існує маса сучасних перевірених препаратів і методик, все одно цей метод заснований на руйнуванні шкірного покриву і фізичному введенні препарату (ремувер) в тканини, що містять гранули пігменту. Спосіб видалення тату і перманентного макіяжу так чи інакше тягне за собою можливість інфікування організму, має тривалий термін відновлення шкіри, а також не виключає можливості рубцювання. Дотримуючись теми даної статті, більш докладно зупинимося на технології, що дозволяє видалити небажані татуювання або перманентний макіяж, не порушуючи цілісності шкіри. Відразу хочеться застерегти, що не кожен лазер підходить для видалення татуювань, так, лазери для епіляції та інших косметологічних процедур абсолютно не підходять для проведення процедур видалення тату і в 100% випадків призводять до небажаного рубцювання тканин.

Видалення татуювань лазером. Принцип роботи

Способи видалення татуювань

Лазер для виведення тату - дуже корисний помічник будь-якого майстра татуювань і перманентного макіяжу, але для того, щоб лазер приносив якісні результати видалення татуювань, не залишав шрамів і рубців, він повинен бути зібраний з якісних комплектуючих, правильно налаштований і відкалібрований.

Що ж являє собою лазер для видалення татуювань?

Технологія, визнана золотим стандартом в процедурах видалення тату, побудована на використанні Q-Switched Nd:YAG лазера. Що ж означає цей малозрозумілий набір символів? Якщо його розшифрувати, то отримаємо наступне - лазер надкороткого імпульсу, побудований на алюмоітрієвому гранаті, легованому неодимом. Розберемося послідовно, не сильно заглиблюючись в фізику лазерів, а лише трохи її торкнувшись. Те, що цей лазер зібраний на основі алюмоітрієвого граната (гранатового стрижня) вказує на те, що це твердотільний лазер, легування неодимом дозволяє отримати ту саму довжину хвилі лазерного випромінювання, яка має найкращі показники поглинання енергії пігментом барвника, внесеним в шкіру, а саме - 1064 нанометри (нм). Дуже важливим компонентом, джерелом накачування (світлового випромінювання) в твердотілих лазерах є імпульсна ксенонова лампа, якість виконання і характеристики якої, так само як і характеристики гранатового стрижня, справляють першочерговий вплив на якість і комфорт процедур, що проводяться на лазері. Чим якісніше гранатовий стрижень, правильніше підібрані характеристики імпульсної лампи, а також наскільки якісно проведено калібрування лазера, тим комфортнішою для пацієнта буде процедура видалення тату і тим якіснішими будуть результати видалення.

Характеристики лазерів, від яких залежить якісне видалення тату

Вибір якісних комплектуючих, з яких зібраний лазер, визначає його технічні характеристики. Основними характеристиками таких лазерів є щільність енергії, а також тривалість імпульсу. Щільність енергії визначає, скільки енергії лазер зможе передати пігменту і якої інтенсивності буде ця енергія. Чим вище щільність енергії, тим кращі результати видалення тату можна отримати на такому лазері і тим менше буде потрібно сеансів для видалення тату. Не варто забувати, що тут працює правило, що не завжди те, що потужніше - краще. Адже передача енергії дуже високої щільності пігменту неминуче призведе до підвищеної травматичності шкіри пацієнта. Найбільш оптимальною вважається енергія лазера в інтервалах 400-800 мДж. Лазер з такою щільністю енергії буде ефективно справлятися з більшістю кольорових, чорно-білих татуювань і будь-яких видів перманентного макіяжу, при цьому маючи адекватну вартість. Застосування більш потужних лазерів виправдано лише тоді, коли пігменту в шкірі залишається дуже мало, він залягає глибоко і лазери з щільністю енергії 400-800 мДж з ним не справляються. Така ситуація можлива після 6-8 сеансів видалення непрофесійних тату, в яких пігмент вноситься практично в гіподерму. Ще однією важливою характеристикою неодимового лазера є тривалість імпульсу. Цей параметр вимірюється в частках секунди і визначає час впливу, протягом якого енергія лазера передається пігменту.

видалення тату лазеромВажливо пам'ятати про те, що чим нижчий цей показник, тим якісніше буде проходити процедура видалення тату лазером. Цей параметр повинен мати значення близько 6 наносекунд і в жодному разі не повинен перевищувати значення в 20 наносекунд.

Збільшення часу впливу понад 20 наносекунд неодмінно призводить до перегріву пігменту і навколишніх тканин, що викликає підвищений травматизм процедури, аж до руйнування цілісності шкіри. Розібравшись з технічними характеристиками лазерів для видалення татуювань, хочеться звернути Вашу увагу на те, що далеко не всі пристрої на сучасному ринку відповідають заявленим характеристикам, особливо це може стосуватись апаратів, куплених в Китаї у неперевірених постачальників. Купуючи такий апарат, треба бути готовим до ризику отримати не зовсім той апарат, який зможе якісно і безслідно видаляти тату. Адже немає ніяких гарантій, що такий лазер буде зібраний з якісних комплектуючих і належним чином відкалібрований. У багатьох випадках лазери китайських виробників в процесі доставлення втрачають калібрування, відновити яке зможе тільки кваліфікований фахівець, крім того, така процедура проводиться виключно в спеціалізованому сервісному центрі. Щоб убезпечити себе від придбання неякісного товару і бути впевненими в тому, що придбаний лазер зібраний з якісних комплектуючих і відповідає заявленим технічним характеристикам, зверніть свою увагу на компанії, що спеціалізуються на продажу лазерів для видалення тату.

Така компанія повинна мати власний сервісний центр, в якому проводиться налаштування і технічне обслуговування обладнання, навчальний центр, в якому проводиться навчання роботі з лазерами і обов'язково повинна мати всі правовстановлюючі документи на реалізовані лазери.

Висновки

Підсумовуючи вищевикладене, скажу, щоб лазер для видалення татуювань був чудовим і незамінним помічником у вашій роботі, він неодмінно повинен відповідати заявленим технічним характеристикам, бути зібраним на сертифікованому підприємстві з якісних комплектуючих і проходити регулярне технічне обслуговування в спеціалізованому сервісному центрі.

Бажаю Вам якісних результатів процедур і задоволених клієнтів!

 
Популярні статті