Спецціни на апарати

Все про сучасні методи виведення тату

 • 03 червня 2019
 • Переглядів: 8367

як вивести татуКожна людина хоч раз у житті шкодувала про прийняте колись рішення. Наприклад, про зроблене в пориві натхнення татуювання. І це нормально, адже час іде, змінюються наші погляди і смаки. Багато хто робить тату в юності і в міру дорослішання починає шкодувати про здійснену процедуру. Хтось наносить символічний напис або малюнок, присвячений любовним стосункам, а потім пара розлучається. Тоді дивитися на таке татуювання зовсім не хочеться. А іноді просто трапляється недосвідчений майстер, і татуювання виходить невдалим. У будь-якому випадку, виникає питання - чи можна вивести тату?

Добрі новини! Вивести невдале або таке, що перестало подобатися, татуювання можна і потрібно. Розлучившись з символом на тілі, який викликає у вас роздратування або інші неприємні емоції, ви відчуєте прилив сил та енергії. А татуювання можна зробити нове - те, яке буде дійсно відображати ваш внутрішній світ. Залишилося розібратися, як виводять тату, і чи є неприємні відчуття під час цієї процедури.

Як позбутися обридлого тату: популярні способи

Світ не стоїть на місці, зараз можна скористатися різними способами видалення тату. Розглянемо найпопулярніші і ефективні:

 • Кріохірургія.
 • Електрокоагуляція.
 • Висічення тату.
 • Лазерне видалення тату.

Хірургічні способи видалення татуювань типу кріохірургії, електрокоагуляції, висічення тату - минуле століття. У сучасному світі немає потреби здійснювати такі хірургічні втручання, після яких доведеться ще довго боротися з наслідками. Найбезпечніший і найефективніший з методів видалення тату на сьогодні - це видалення з допомогою лазера для видалення татуювань. При виборі цього способу ви не зіткнетеся з таким "побічками", як видалення тату разом з ділянкою шкіри і грубими рубцями на місці малюнка.

Трохи історії

Вперше задумався про питання, чи можна видалити тату лазером, Теодор Майман в шістдесятих роках. З метою видалення татуювання він використовував рубіновий лазер. Після успішного виконання процедури цей метод застосовували протягом наступних 5 років, і він вважався найефективнішим для видалення підшкірного пігменту. Також в той час використовувався неодимовий лазер, пізніше спробували аргоновий. У 1964 був застосований лазер на СО2. Після застосування перерахованих вище типів лазера залишалися некрасиві рубці на шкірі, що сприяло подальшому вдосконаленню даного обладнання.

У 1983 була виведена концепція селективного фототермолізу, яка передбачала вибірковий вплив лазерного променя на шкіру. Це дозволило лазерній косметології вийти на новий рівень. Сьогодні відповідь на питання, чим можна вивести тату, однозначне - лазером, це буде ефективно і безпечно.

Методики виведення тату лазером

Отже, ви вирішили позбутися від татуювання, але не розумієте, як можна вивести тату лазером? Є два основних способи, які відрізняються типом впливу лазерного променя на шкіру:

 • аблативний;
 • селективний.

Способи видалення татуюваньУ першому випадку відбувається шліфування епідермального шару, тату "тане" під впливом променя. Найкращий варіант для даного типу видалення татуювання - апарат СО2. Подібний принцип роботи також у тулієвого та ербієвого лазерів: рідина в тканинах на якийсь час нагрівається, що забезпечує ефект вапоризації. Одночасно апарат видаляє фрагмент шкіри. В такому випадку татуювання буде видалено. При аблативному впливі залишаються рубці після видалення малюнка на тілі.

Як виводять тату лазером при селективному впливі? При використанні даної методики відбувається руйнування пігменту під шкірою і всередині шкіри, при цьому сама шкіра не пошкоджується. Промінь лазера поглинає тільки пофарбовані шкірні тканини, внаслідок чого вони руйнуються і потім знебарвлюються. Майстер працює вибірково: наводить лазерний промінь тільки на ті тканини, де нанесено тату, не чіпаючи здорову шкіру. Для кожного відтінку татуювання підбирається певна хвиля лазера. Після процедури малюнок зникає поступово - пігмент виводиться з лімфою і за рахунок відлущування шкіри. Процес займає близько двох-чотирьох тижнів. Після процедур, проведених селективним методом, рубців на шкірі не залишається.

Типи лазерних апаратів

Сучасні клініки пропонують послуги з виведення тату із застосуванням апаратів декількох типів:

 • Рубіновий лазер.
 • Александритовий лазер.
 • Неодимовий лазер.
 • СО2 / ербієвий лазер.

Рубіновий апарат відмінно працює з татуюваннями, де присутні темні відтінки, і забезпечує їх якісне видалення. Однак для того, щоб повністю вивести тату, вам знадобиться чимало часу. Крім того, рубіновий лазер не підійде для малюнків зі світлими відтінками і виводить пігмент тільки якщо він не глибоко в шкірі.

Александритовий лазер працює швидко і якісно видаляє тату темних відтінків. Для татуювань, в яких присутні світлі тони, він також не є ефективним, як і рубіновий.

Неодимовий лазер відмінно справляється з глибоко посадженим пігментом, руйнує його вибірково і працює з різними хвилями впливу. Це дозволяє виводити будь-які татуювання, в тому числі зі світлими відтінками. Єдиний мінус неодимового апарату в порівнянні з іншими методами видалення тату - висока вартість послуги з його застосуванням.

Лазер СО2 або ербієвий апарат працює за принципом лазерної вапоризації. Дуже швидко видаляє татуювання будь-якого типу, при цьому якісно. Але якщо пігмент глибоко - у клієнта після процедури можуть залишитися рубці на шкірі.

Який лазер вибрати для ефективного видалення тату?

Як вивести тату лазеромВибираючи, чим вивести тату, орієнтуйтеся в першу чергу на колір вашого малюнка. Якщо він темних тонів, а пігмент посаджений неглибоко в шкіру - вам може підійти процедура із застосуванням александритового або рубінового лазера. Якщо ви хочете швидше позбутися татуювання, виберіть александритовий апарат.

Для людей з татуюваннями, в яких присутні світлі відтінки і/або має місце глибоко посаджений пігмент, найкращим рішенням стане неодимовий лазерний апарат. Це пристрій селективного впливу, тобто майстер зможе сам вибирати, які ділянки видаляти із застосуванням якої хвилі. При ретельному контролі процедури можна швидко і ефективно вивести будь-яке тату. Якщо вас зупиняє те, що послуги із застосуванням неодимового лазера дорогі, можна скористатися лазером CO2. Але після цього апарату можуть залишатися рубці, тому рекомендуємо виводити тату з його допомогою тільки якщо пігмент неглибоко.

При виборі способів видалення тату також уточнюйте, за якою технологією працює лазер. Сьогодні можна скористатися послугами по виведенню татуювань із застосуванням апаратів з технологією Q-Switch. Вона вважається найбезпечнішою, оскільки лазерна енергія під час процедури розбивається на короткі імпульси - по 3 наносекунди. Внаслідок цього виведення малюнка на тілі стає практично безболісним.

Переваги лазера з різними хвилями впливу

Різна потужність лазерного променя по-різному впливає на пігмент. Якщо малюнок темний - досить слабкого впливу, щоб видалити пігмент. Водночас світлі тони вимагають сильнішої хвилі. Використовуючи неодимовий лазер, можна вивести тату, в якому присутні чорний, зелений, коричневий, синій, жовтий, помаранчевий, червоний пігменти. Крім того, з його допомогою стає можливим швидко і практично безболісно видалити татуаж брів або інший перманентний макіяж. Здорові шари шкіри при цьому не страждають, що робить застосування неодимового лазера найкращим з методів видалення татуювань на сьогодні. Період відновлення після процедури займає в середньому 21-24 дні. За цей час повністю відновлюється шкіра, ще 2-4 тижні йде на виведення пігменту. Процедури по виведенню тату проводяться з інтервалами в 6-8 тижнів.

Недоліки видалення тату лазером

При всіх плюсах виведення татуювання лазером, у цього методу є недоліки:

 • Болючість процедури. Всі способи видалення тату передбачають болючі відчуття. Але їх ступінь залежить від використовуваного обладнання. Наприклад, апарати з технологією Q-Switch передбачають мінімальну болючість.
 • Тривалість процесу виведення. Перед тим як вивести тату лазером, уточніть у майстра, скільки вам буде потрібно сеансів. Іноді на це може піти кілька років.
 • Висока вартість. Лазерні методи видалення тату вважаються високоефективними, але все одно вимагають як мінімум кількох процедур, тому курс обходиться не дешево.

 
Популярні статті