Спецціни на апарати

Тонкощі видалення пігментів теплих тонів

  • 02 березня 2018
  • Переглядів: 2916

У косметологічних установах нині застосовують два методи видалення татуювань. Це вапоризація і селективна фотокавітація. В основі першого методу лежить зняття верхнього шару епідермісу разом з фарбувальним пігментом, тому використовувати його доцільно лише для видалення сучасних професійних і косметичних татуювань. Пошкоджений шар шкіри регенерується зазвичай протягом 2-3 тижнів. Сутність селективного методу трохи інша: лазерний промінь проникає в шкірний покрив і руйнує барвний пігмент, причому глибина залягання пігменту не має значення. Лазерний промінь при селективній фотокавітації не зачіпає здорові тканини і разом з тим проникає досить глибоко, руйнуючи пігмент навіть неправильно нанесеного татуювання. Для видалення татуювань методом селективної фотокавітації використовується неодимовий Q-Switch лазер. Довжина хвилі світла, що випускається, складає 1064 нм. Завдяки подвоювачу частоти (KTP), апарат також працює і на довжині хвилі 532 нм. Модулятор добротності (Q-switch), який використовується в формуванні світлових імпульсів, робить їх тривалість дуже короткою (до 5 нс) при великій потужності світлової енергії. При цьому відбувається селективна фотокавітація пігментів, що знаходяться в епідермальних і дермальних шарах шкіри, в результаті чого гранули пігменту буквально вибухають, фрагментуючись з утворенням дрібних уламків пігменту. Ці дрібні частинки пігменту поглинаються клітинами-макрофагами і виводяться з організму через лімфатичну систему. При цьому не відбувається пошкодження оточуючих татуювання здорових тканин. Татуювання блідне практично на очах, від сеансу до сеансу, і на його місці залишається здорова рівна шкіра.

Тривалість виведення татуювання становить від 6 тижнів до 12 місяців.

Довжина хвилі і колір променя лазера мають значення при видаленні татуювань певного кольору і глибини залягання фарбувального пігменту.

Інфрачервоний лазер 1064 нм: підходить для виведення темно-зелених, темно-синіх кольорів і чорних барвників. Глибина залягання пігменту і насиченість кольору не має значення. Пігментаційні зміни при використанні інфрачервоного лазера дуже рідкісні.

Зелений лазер 532 нм: дає хороший результат при видаленні татуювань червоних, жовтих і помаранчевих кольорів, але тільки тоді, коли вони розташовані в епідермісі. Глибоко розташований пігмент зелений лазер здатний стерти лише з ненасичених професійних і аматорських наколок. Важливо: навіть ненасичені помаранчеві і жовті барвники, які проникли глибоко в дерму, виводяться не завжди.

Крім того, іноді теплі відтінки після впливу лазера стають темнішими. Причина у взаємодії лазера з пігментом, що містить оксид заліза і діоксид титану. Особливо це стосується видалення теплих відтінків перманенту губ, коли після впливу лазера червоний або рожевий відтінок переходить в сірий, що обумовлено високим вмістом діоксиду титану в барвнику. І впливати на нього можливо лише через 6 тижнів після попереднього видалення, так що доведеться походити з темними губами і користуватися помадою.

Камуфляж (маскування) - один з найстаріших і простих способів позбутися від тату. Принцип маскування заснований на введенні поверх наявного малюнка фарбувального пігменту, близького до природного кольору шкіри. Однак ми настійно рекомендуємо відмовитися від такого способу «замазування» обридлого тату або перманенту. Приховати з його допомогою великі і складні татуювання практично неможливо. Не допоможе він і в тому випадку, якщо спочатку були використані яскраві, насичені фарби - камуфляж зробить їх неохайними. Більш того, лазерний промінь не «бачить» закамуфльований пігмент тату, тому скористатися лазером після камуфляжу вже не вдасться.

Якщо татуювання містить багато теплих відтінків, кількість візитів для видалення пігменту може бути 10 і більше. Це залежить від складності складу барвника. Чим більше кольорів змішано для посилення яскравості малюнка, тим більше процедур знадобиться для його видалення. Варто відзначити, що чим більше і яскравіше татуювання, тим вище ймовірність, що після видалення залишиться брудна розмита тінь на шкірі, яка вже не підлягає впливу лазером внаслідок глибокого залягання в шкірі. Лазерний промінь при впливі на теплі відтінки татуювань і перманенту проникає на глибину до 3 мм, і якщо кольорове татуювання залягає глибше зони дії лазера, його неможливо буде видалити без сліду. Цей факт слід врахувати перед нанесенням хитромудрих узорів червоних, помаранчевих, жовтих кольорів. Що стосується жовтого кольору, відбувається зниження поглинання світлових хвиль в діапазоні між 510 і 530 нм.

На якість видалення величезне значення має спосіб нанесення малюнка і його давність, розмір татуювання, здатність шкіри пацієнта до регенерації. Значення має навіть місце розташування татуювання. Так, в місцях без вираженого підшкірно-жирового шару (пальці рук, наприклад) татуювання дуже погано підлягають видаленню. Є категорія людей, у яких вплив лазера спричиняє змін кольору і знебарвлення шкіри.

Всі ці фактори слід враховувати перед тим, як прикрасити тіло великим яскравим татуюванням.

 
Популярні статті