Спецціни на апарати

Видалення кольорового татуювання: чи можна вивести кольорове тату повністю?

Татуювання - це на все життя. Заява гучна, але, на щастя, спірна. У 21 столітті можна видалити навіть кольорове тату. Однак і тут є свої «Але».

Особливості видалення татуювань

Фактично тату це ніщо інше, як пігмент певного кольору, введений в поверхневі шари шкіри (між дермою та епідермісом). Як правило, глибина введення пігменту становить від 0,5 до 2 мм в залежності від області тіла. Тобто для видалення небажаного символу або малюнка досить дістатися до пігменту й усунути його. І тут починається найцікавіше.

Способи виведення кольорових татуювань

З теперішніх способів виведення татуювань широко застосовується виведення ремувером і лазерне видалення тату. Раніше для виведення тату також використовували хірургічні маніпуляції та навіть рідкий азот, проте, з розвитком лазерних технологій, до цих методик звертаються все рідше.

Чи можна повністю видалити кольорове тату, і що на це впливає:

видалення кольоровий татуювання
 • Колір малюнка. Різні відтінки пігментів піддаються видаленню по-різному. Для цього може використовуватися лазер або ремувер. Світлі татуювання важче видалити, ніж темні. Наприклад, лазери чудово видаляють чорні, бордові, темно-смарагдові відтінки. А ось з жовтуватими, блакитними, рожевими - справа йде складніше, однак і вони піддаються виведенню.
 • Давність нанесення тату. Наприклад, чим старіший малюнок, тим простіше його видалити лазером. Це відбувається з тієї причини, що з пігментом борються природні захисні механізми клітин шкіри. Вони з часом частково видаляють пігмент. Саме через ці захисні функції шкіри й відбувається знебарвлення татуювань. А ось з ремувером справи йдуть навпаки, чим «свіжіше тату», тим краще справляється ремувер.
 • Наявність протипоказань. До видалення як кольорових, так і чорних татуювань існує ряд протипоказань, тимчасових і постійних. Наприклад, їх не рекомендують видаляти в період вагітності і годування, в період застуди або при наявності інфекційних захворювань. Також протипоказано зведення кольорових тату людям з цукровим діабетом, онкологічними хворобами й захворюваннями крові.

Що потрібно знати про ремувери?

Ремувери - це особливі активні розчини, які вводяться в область малюнка. Вони проникають в шари шкіри й поступово руйнують та виводять пігмент назовні в результаті біохімічної реакції. Для введення розчину підшкірно використовується машинка для тату. По больових відчуттях процедура аналогічна нанесенню татуювання. Також ремувери широко застосовуються для видалення татуажу та перманентного макіяжу.

Нюанси застосування ремувера:

 • У процесі руйнування татуювання майстер використовує поетапно кілька видів розчинів.
 • Тривалість виведення татуювання такими речовинами залежить від безлічі нюансів. Як правило, це займає від 3 до 8-10 сеансів. Іноді більше.
 • При видаленні кольорового тату ремувером барвник виводиться з часом через поверхневі шари шкіри.
 • Після введення розчину на поверхні шкіри утворюється кірочка (як це відбувається й після набивання тату).
 • Головні недоліки способу - болючі відчуття при введенні розчину, а також ймовірність гіперпігментації в області обробки.

Також важливо, щоб ремувери, використовувані майстром, мали лужну основу. Такі речовини безпечні для здоров'я людини, на відміну від більш ранніх аналогів, які містять солі важких металів.

Видалення кольорових татуювань лазером

В наші дні процедура вважається найбільш ефективною з точки зору якості отриманих результатів та відчуттів в процесі й після сеансу.

Особливості виведення кольорового татуювання лазером

зведення кольорових татуювань
 • Лазер для видалення татуювань діє виключно на пігмент і розбиває його на наночастинки.
 • Після цього наночастинки пігменту виводяться через лімфатичну систему.
 • Один сеанс займає до 20-40 хвилин. Тривалість процедури залежить від розмірів татуювання.
 • В процесі лазерного впливу в місці нанесення пігменту відчувається тепло, але після сеансу не виникає скоринка, як у випадку з ремувером. З цієї причини лазерне видалення татуювання вважається практично безболісною процедурою і не вимагає реабілітації.
 • Інтервал між сеансами, під час якого лімфа виводить частинки пігменту, повинен становити від 5 до 8 тижнів.
 • Необхідна кількість сеансів для отримання бажаного результату може варіюватися залежно від давності, кольору й розмірів малюнка. Як правило, це може бути 3-8 сеансів.

Різновиди лазерів для видалення кольорових татуювань

Річ у тому, що для видалення різного кольору пігментів застосовуються різні види лазерів. Вони мають відповідну довжину хвилі для впливу на той чи інший колір.

Рубінові лазери

Мають довжину хвилі 694 нм і працюють переважно з самими важко виводжуваними відтінками. Саме рубінові лазери допомагають позбутися від малюнків у фіолетовому, синьому і зеленому кольорі в різних тонах. Глибина проникнення лазерного випромінювання в шкіру - 1 мм. Тому з барвниками, які були введені більш глибоко, такі лазери малоефективні. Ще один недолік цього лазера - скрутна робота зі смаглявою й засмаглою шкірою, адже випромінювання пристрою поглинається меланіном.

Олександритові лазери

Швидші й ефективніші моделі лазерів в порівнянні з рубіновими. Видаляють татуювання глибиною до 1,8 мм. Довжина хвилі пристроїв - 755 нм. Застосовуються для видалення тату на світлих відтінках шкіри, тому що їх випромінювання, як і в рубінових моделей, поглинається меланіном в шкірі.

Неодимові лазери

Сучасні неодимові лазери можуть мати налагоджувану довжину хвилі від 532 нм до 1064 нм. Тому вони є ідеальним рішенням для видалення чорних та кольорових татуювань. Довжина хвилі 1064 нм підходить для чорних, темно-синіх й темно-зелених татуювань, а також малюнків в холодних відтінках. Насадку з довжиною хвилі 532 нм застосовують при видаленні кольорових татуювань лазером. Випромінювання неодимового пристрою не поглинається меланіном, тому лазер ефективний навіть при роботі зі смаглявою шкірою. Часто застосовується як сучасна альтернатива рубіновим та олександритовим лазерам.

Наостанок зазначимо, що ефективність видалення кольорових татуювань за допомогою лазера залежить не тільки від покоління та якості лазерної установки. Також не менш важливим є професіоналізм косметолога. Адже в процесі зведення малюнка пристрій оптимально налаштовується й точково спрямовується, і це все робить майстер. Ідеальна комбінація для хорошого результату - це сучасне обладнання і коректна професійна настройка апарату. Вони дозволяють попередити появу опіків та рубців у клієнтів, а також сприяють безповоротному видаленню старого або небажаного татуювання.

 
Популярні статті