-
Сортування за:
Кавітація в косметології
- 02 березня 2018 21:34:50
- Переглядів: 3754
Кавітація - це один із сучасних методів позбавлення від зайвих жирових відкладень.
Кавітація поділяється на два види:
- гідродинамічну
- акустичну
Гідродинамічна кавітація виникає в результаті зниження тиску в рідині, яке може бути викликане збільшенням швидкості її руху. Акустична кавітація виникає при проходженні акустичної хвилі великої інтенсивності через рідину. В апаратній косметології застосовується акустична кавітація і надалі мова піде саме про неї.
Основна суть методики кавітації
Принцип методики для лікування целюліту і позбавлення від зайвих жирових відкладень полягає у впливі низькочастотного ультразвуку на жирову тканину. Як відомо, ультразвук є акустичною хвилею, а клітини організму містять велику кількість рідини. Таким чином, в жирових клітинах також відбувається процес виникнення ефекту кавітації.
Експериментально було виявлено, що під дією низькочастотного ультразвуку з параметрами 30-70 кГц, тиском 0,6 кПа і певною щільністю потоку в жирових клітинах виникає ефект кавітації, тобто утворюються мікропухирці. Чим вища частота, тим бульбашки менші в розмірі, чим частота нижча, тим бульбашки більші. Оптимальною для жирової тканини є частота 37-42 кГц. На цій частоті утворюється максимальна кількість бульбашок оптимального розміру. Збільшуючись в розмірах, вони розріджують жир і витісняють його з адипоцитів. В жировій тканині відбувається руйнація бульбашок з вивільненням великої кількості енергії.
При руйнуванні бульбашок усередині жирової клітини відбувається гідродинамічний поштовх, свого роду мікровибух. Ці мікровибухи пошкоджують клітинні мембрани адипоцитів. Руйнуються в першу чергу мембрани найбільш наповнених жиром клітин, внаслідок їх найбільшої напруги. Вивільнені тригліцериди, з яких складаються жирові клітини, виводяться з міжклітинного простору за допомогою природних метаболічних процесів.
Тривалість і кількість процедур
90% продуктів розпаду виводиться через лімфатичну систему і 10% абсорбується в кровоносне русло, де в результаті реакції тригліцериди перетворюються в молекули глюкози. Одночасно, інші клітини і тканини (м'язові фібрили, клітини епідермісу, ендотелію судин і т.д.) під дією кавітації не ушкоджуються, тому що є відносно міцними і мають достатній коефіцієнт еластичності. Було проведено багато наукових досліджень, які довели ефективність і безпеку використання апаратів для кріоліполізу.
Тривалість процедури ультразвукової кавітації складає не більше 45 хв. Сеанси рекомендується проводити не частіше 1 разу на 5 днів. При цьому обов'язкова процедура лімфодренажу, для прискорення процесу виведення продуктів розпаду. Стандартний курс складається з 5-7 сеансів. У разі необхідності проводиться підтримувальна терапія - 1-3 процедури через 4-6 місяців. Для збільшення ефективності застосовується комплексний підхід і доповнення такими процедурами, як: пресотерапія, лімфодренаж, ліфтинг. Це дозволяє прискорити процес виведення продуктів розпаду жирових клітин через кровоносну і лімфатичну системи. Загальний час сеансу ультразвукової кавітації з подальшою пресотерапією або лімфодренажем становить 1-1,5 години.
Ефект від процедури кавітації
Ефект помітний відразу ж після першого сеансу і посилюється в наступні кілька днів. За один сеанс може бути виведено з організму до 15 см³ жиру. Це відповідає втраті обсягу в талії до 3 см після одного сеансу кавітації. Після видалення розщеплених продуктів, накопичення жиру в обробленій області стає вкрай складним. Після процедури пацієнт втрачає як обсяг, так і вагу. Але треба враховувати, що жирова тканина, займаючи великий обсяг, має невисоку щільність і є внаслідок цього досить легкою, тому, перш за все, клієнт помічає втрату об'єму. Слід рекомендувати клієнту активний спосіб життя, правильне харчування і питний режим.
Необхідно згадати, що процедура кавітації з'явилася порівняно недавно і ще не до кінця вивчена. У зв'язку з цим її призначення виправдано тільки при відносно високому ступені ожиріння (від 15-20 кг), тому що вона має значно більше протипоказань, ніж класична електростимуляція. При ступені ожиріння 5-15 кг рекомендується використовувати тільки класичні методи: електроліполіз, лімфодренаж - як більш безпечні. Акустичні хвилі здатні проникати в тіло на глибину до 8-12 см. Тому деякі пацієнтки після проходження процедур скаржаться на болі і неприємні відчуття в зв'язках і кістках.
Це не доведено, але в європейській практиці були випадки, коли лікарі визнавали той факт, що ультразвукова кавітація могла стати причиною загострення проблем з сухожиллями і суглобами. Крім того, під час сеансу кавітації в організмі вивільняється відчутна кількість жиру і токсичних речовин, з якою не завжди може впоратися видільна система, печінка і нирки.
У зв'язку з цим дуже важливо враховувати протипоказання до процедури, а також допомагати організму в позбавленні від шлаків і шкідливих продуктів обміну, вживаючи достатню кількість води - від 1,5 до 2,5 літрів в день.
Показання і протипоказання процедури
Показання кавітації:
зайві жирові відкладення;
- целюліт;
- корекція дефектів після хірургічної ліпосакції;
- видалення ліпом (жировиків).
Протипоказання:
- онкологічні захворювання;
- декомпенсація хронічних захворювань;
- місцеві запальні процеси в зоні впливу;
- гострі простудні захворювання;
- вагітність, період годування грудьми;
- наявність кардіостимулятора
- хронічний гепатит, жирова дистрофія, жовчнокам'яна хвороба;
- захворювання імунної системи;
- порушення згортання крові;
- ниркова недостатність;
- цукровий діабет;
- остеопороз.
Кавітація - це єдиний прямий терапевтичний метод впливу на жирову тканину. Грамотний відбір пацієнтів на цю процедуру дозволить досягти відмінних результатів корекції силуету без побічних ефектів.