Спецціни на апарати

Лазерна епіляція й татуювання: чи можна робити лазерну епіляцію на тату?

 • 02 листопад 2021
 • Переглядів: 3028

ЗМІСТ:

 1. Як лазер впливає на пігмент малюнка
 2. Лазерна епіляція й тату
 3. Як можна видалити небажане волосся на ділянці, де є татуювання

Останнім часом татуювання набувають особливої популярності серед людей різного віку. Причому до такого прикрашання тіла вдаються представники обох статей. Про подальші незручності, як правило, замислюються пізніше. Вони можуть виникнути через те, що в місцях нанесення тату продовжують рости волосинки.

Безперечно, можна скористатися традиційним способом видалення волосся. Але ефект від такої операції буде недовготривалим. Інша річ – видалити волосинки за допомогою лазера. Але чи можна робити лазерну епіляцію тату? Це питання виникає у всіх, хто сумнівається у сумісності лазерної епіляції й татуювань, адже широко відома методика виведення тату цим же методом.

Як лазер впливає на пігмент малюнка

Лазерна епіляція – це єдиний спосіб із довготривалим результатом видалення волосся на шкірі. Для видалення волосся використовують різні лазери, через те що вони відрізняються за своїми можливостями.

Лазерна епіляція й тату

лазерна епіляція та татуювання

При дії лазером колірний пігмент малюнку може руйнуватися. На цьому місці виникає опік шкіри, який виглядає, як пухир. Після загоєння на татуюванні залишаються шрами та білі плями. Однак тут є виняток. Всупереч думці скептиків поспішаємо вас запевнити, що лазерна епіляція на татуюванні цілком допустима. Але тут є свої нюанси.

Рубіновий лазер

Рідко застосовується для епіляції за наявності тату. Довжина його хвилі становить 694 нм. Його випромінювання проникає у шкіру на глибину 1 мм. Цей пристрій використовують на світлій шкірі, оскільки подібне випромінювання не справляється з меланіном. Не рекомендується застосування рубінового лазера для лазерної епіляції з тату, виконаним зеленими, блакитними або фіолетовими барвниками та їх відтінками, а також з пігментами чорного та пурпурового кольору.

Олександритовий лазер

Рідко застосовується для епіляції за наявності тату. Довжина хвилі такого лазера 755 нм. Він проникає у глибину шкіри на 1,8 міліметра. Застосовують його для епіляції на шкірі зі світлим пігментом. Не застосовують при обробці малюнка, нанесеного чорним, синім, зеленим та оранжевим кольором.

Діодний лазер

Має довжину хвилі 808-810 нм. Застосовують для епіляції всіх видів волосся. Найкраще справляється з темними волосинками. Тому діодний лазер не рекомендовано використовувати для видалення волосся на тату темних відтінків та чорного кольору.

Неодимовий лазер

Найчастіше застосовується для епіляції за наявності тату. Довжину хвилі такого пристрою можна регулювати від 532 до 1064 нм. За його допомогою можна виконувати лазерну епіляцію світлих і темних волосинок. При короткочасному впливі неодимового лазера на місці татуювання не виникає опіків. При первинній обробці малюнок може стати темнішим. При наступних сеансах обробки лазером зона татуювання, як правило, набуває блідіших відтінків.

Як можна видалити небажане волосся на ділянці, де є татуювання

Перш ніж відважитись на лазерну епіляцію в зоні татуювання, зверніться на консультацію до фахівця. Вам обов'язково підкажуть, чи можна робити лазерне видалення волосся по татуажу, і яким способом краще скористатися у вашому випадку.

З небажаними волосинками на татуюванні можна впоратися за допомогою кількох способів:

 • Скористатися одним із механічних методів (станок, віск, шугаринг). Ефект від таких процедур буде короткочасним. Зазначимо, деякі варіанти видалення викликають дискомфорт.

  чи можна робити лазерну епіляцію з тату

 • Татуювання можна зробити після проходження лазерної епіляції. Цей спосіб буде оптимальним. Спочатку зробити лазерну епіляцію певної зони, почекати, доки шкіра відновиться, а потім нанести малюнок на тіло. Цей спосіб підходить для тих, хто ще наважується на тату.
 • Перед використанням лазера зафарбувати тату косметичним олівцем білого кольору. Оскільки лазерні промені впливають на певний пігмент, під час процедури може виникнути опік від лазерної епіляції на тату. Щоб уникнути цього, всі елементи малюнка краще покрити білим кольором. Ця методика допомагає захистити шкіру від опіку.
 • Лазерну епіляцію виконати, не зачіпаючи ділянку малюнка. Можна спробувати зруйнувати волосяні цибулини навколо тату чи між контурами малюнка. Хоча є ймовірність, що лазерне випромінювання зачепить колірний пігмент, а після лазерної епіляції на місці тату залишиться опік.
 • Застосувати неодимовий лазер. Це єдиний безпечний спосіб сумісності лазерної епіляції й тату. Під час такої обробки запаюються капіляри, які живлять фолікули, внаслідок чого волосинки випадають. Сама процедура не займає багато часу і не викликає болючих відчуттів.

Сподіваємось, що наш матеріал був корисним для вас. І нагадаємо, що якщо у вас є татуювання, і ви бажаєте пройти курс лазерної епіляції волосся, зверніться до професійного косметолога. Лікар розповість про доступні способи видалення волосся у вашому випадку, а також проведе процедуру коректно та безпечно.

 
Популярні статті