Спецціни на апарати

Біполярний РФ-ліфтинг: відновлення колагену в шкірі

Біполярний RF ліфтингПродовження молодості і збереження привабливості на багато років давно є предметом наукових суперечок, гіпотез і невпинних пошуків чарівного еліксиру краси. Проте, прекрасна половина людства готова витрачати нечувані суми на небезпечні експерименти з поліпшення зовнішнього вигляду, які не завжди приводять до бажаних результатів. І хоча до створення універсального еліксиру краси ще далеко, вже створено методики стимуляції синтезу головного білка краси - колагену. Щоб краще зрозуміти роль колагену в організмі, потрібно звернутися до фізіології.

Що таке колаген. Основні його функції

Головна опорна і захисна тканина організму людини - сполучна. Вона становить половину маси тіла і визначає фізичні особливості всіх структур і органів - шкіри, кісток і суглобів, зв'язок і т.д. Але до власне сполучної тканини належить міжклітинна речовина (матрикс), що заповнює весь простір між органами і клітинами. Білкові нитки, які є одним з основних компонентів матриксу, представлені колагеном, еластином, структурними глікопротеїнами і протеогліканами.

Колаген - це крупномолекулярні білкові спіралі, що дозволяють сполучній тканині зберігатися в хорошому стані і складають 1/3 загальної маси білка в організмі людини. Вони мають дуже високу міцність і майже не піддаються розтягуванню. Для різних тканин існують і різні типи колагену (понад 19). Його основні функції:

  • захисна - забезпечення міцності тканин і захисту від механічних пошкоджень;
  • опорна - скріплення і формування форми органів;
  • відновлювальна (клітинна регенерація);
  • забезпечує еластичність тканин спільно з еластановими волокнами;
  • гальмує розвиток меланом (пухлиноподібні утворення шкіри);
  • стимулює утворення клітинних оболонок.

Величезну роль грає колаген для шкіри, в якій він представлений I і VII типами. Він становить 70% її білків і розташований в дермальному шарі, забезпечуючи шкірним покривам тонус, міцність, пружність і беручи участь в їх зволоженні. Руйнування колагенових волокон відбувається постійно під впливом колагенузи та інших ферментів, «подрібнюючи» їх ще більше. Амінокислоти, що утворюються при цьому, беруть участь в побудові клітин і відновленні колагену. У молодому здоровому організмі цикл руйнування і синтезу становить близько 1 місяця, а обмін колагену становить 6 кг в рік. Після 25-30 років дисиміляція постійно зростає і поступово починає переважати над синтезом, в результаті чого зі збільшенням віку вміст цього білка в шкірі поступово зменшується.

Його волокна руйнуються і набувають жорсткості і крихкості, накопичується пошкоджений, фрагментований колаген, в результаті чого шкіра стає менш міцною і пружною, стоншується, виникає її в'ялість, плямистість, збільшується сухість через втрату здатності білка утримувати молекули води, формуються зморшки. Утворений птоз (провисання) тканин зменшує механічний натяг клітин, призводить до їх колапсу (спадання) і пошкодження фібробластів, що регулюють колагеновий синтез. Відновлення колагену в середньому віці вже наближається до 3 кг.

Як відновити колаген в шкірі?

На сьогодні відновити колаген в шкірі можна двома шляхами:

  • компенсувати його дефіцит за допомогою косметичних засобів;
  • підвищити стимулювання власного колагену.

Як поповнити колаген в організміЗа допомогою косметичних кремів, емульсій і сироваток не відбувається відновлення колагену в шкірі. Колаген має високу молекулярну масу і для того, щоб він проник крізь роговий шар шкіри, слід використовувати гідролізат колагену. Але навіть в цьому випадку він проникає не далі верхнього шару епідермісу (епідерміс складається з п'яти шарів). Максимум, на що здатний колаген в кремі - зволожувати і живити верхній шар епідермісу.

У ін'єкціях використовують розщеплений колаген, тобто його молекулу хімічно обробляють до втрати видової ідентичності (дрібнять на дуже дрібні частини). Ін'єкції з колагеном лише заповнюють його дефіцит в шкірі, дають хороший косметичний результат, але додаткове введення колагену в шкіру не сприяє синтезу власного колагену, а повністю блокує його вироблення. Приблизно через 3-6 місяців колаген повністю розщеплюється в організмі, і для підтримки косметичного ефекту потрібне введення нових порцій. Крім того, чужорідний колаген може викликати алергічну реакцію різного ступеня тяжкості.

На тлі травматичних інвазивних методик заповнення дефіциту колагену в шкірі біполярний РФ-ліфтинг має масу переваг, а ефект помітний вже з першої процедури. Омолодження шкіри під час цієї процедури здійснюється завдяки впливу радіохвиль, які стимулюють в шарах дерми неоколагенез. Завдяки оновленню структури гіподерми шкіра стає пружною і зберігає цю властивість тривалий час.

Монополярна і біполярна технологія РФ - ліфтингу

У монополярного РФ-ліфтингу є істотні недоліки перед біполярним:

  • на шкіру чиниться сильний термічний вплив;
  • вторинне магнітне поле справляє негативний вплив на внутрішні органи.

Біполярний РФ ліфтингЯкі можуть бути наслідки такої процедури? На шкірі з'являються опіки, рубці. Нерідко спостерігаються зміни в підшкірній клітковині. І нехай ризик цей невеликий, краще перестрахуватися, тим паче що завжди знайдеться безпечніша альтернатива. Крім того, монополярний ліфтинг може бути проведений тільки раз. Косметологи радять відмовитися від цього способу омолодження, коли мова йде про обличчя. Якщо ж ви збираєтеся боротися з жировими відкладеннями на животі, то монополярний РФ-ліфтинг відмінно справляється з цим завданням без ризику для організму.

Біполярний РФ-ліфтинг відрізняється від попереднього способу тим, що тканини нагріваються лише до 45 градусів. Дуже важливо і те, що магнітне поле відсутнє. Ось чому майже всі косметологи вважають за краще біполярну підтяжку шкіри. Контрольований прогрів шкіри при використанні біполярного ліфтингу зводить до нуля перегрівання шкіри, опіки і рубці. Неінвазивна технологія дозволяє ефективно підтягти шкіру без розрізів, без побічних ефектів у вигляді асиметрії обличчя, паралічів і парезів лицьового нерва, без ризику інфікування рани, що є частим ускладненням пластичних операцій.

Як досягається пружність шкіри при використанні біполярного rf - ліфтингу? Підвищення температури сприяє стисканню колагенових волокон. При досягненні робочої температури 45 градусів колагенові волокна втрачають воду і розтяжність, що призводить до підвищення пружності шкіри. Після процедури пацієнти відзначають відчуття натягнутості шкіри, яке наростає протягом 1-2 місяців. При невеликому птозі достатньо однієї процедури. При виражених вікових змінах шкіри косметологи рекомендують курс з 2-6 процедур з інтервалом в 3 тижні.

Найкращі результати біполярний РФ-ліфтинг дає у пацієнтів у віці 30-45 років, коли потрібно досягти видимої підтяжки шкіри і свій власний колаген ще присутній в шкірі.

В середньому ліфтинг за допомогою РФ апаратів займає 35-40 хвилин. Тривати ж може як 20 хвилин, так і 2 години. Після РФ-ліфтингу можна відвідувати лазню, сауну, а також засмагати і давати організму великі фізичні навантаження.

RF-ліфтинг відмінно поєднується з фотоомолоджуванням. Їх ефекти доповнюються один одним.

 
Популярні статті