Все про RF-ліфтинг: суть методики, протипоказання, переваги

 • 02 березня 2018 21:39:45
 • Переглядів: 37460

rf ліфтинг результатиПроцедура RF-ліфтингу (Radio Frequency Lifting, або радіочастотний ліфтинг), радіохвильового або безопераційного ліфтингу, протягом останніх 10-15 років надійно увійшла в арсенал косметології, зокрема, антивікової терапії та ґрунтується на процесі діатермії - глибокого прогрівання тканин високочастотними струмами.

Метод діатермії достатньо старий: йому понад 100 років. Процедура розроблялася і використовувалася переважно для лікування кісток і суглобів.

Для діатермії прийнято використовувати струм до 3 А з частотою 1.65 МГц. Дані частоти збігаються з радіочастотами, але при цьому не є хвилями, з чого випливає, що популярний варіант назви методу радіохвильовим ліфтингом коректним терміном не є. На основі радіочастот були поступово розроблені і естетичні процедури, зокрема, термаж.

Суть методики

Струми високої частоти впливають на дерму (колагеново-еластиновий каркас обличчя) і гіподерми (підшкірно-жирову клітковину), минаючи епідерміс. Внаслідок прогрівання в шкірі, що поступово втратила частину своїх функцій, стала в'ялою, обвислою, зморшкуватою, посилюється крово- і лімфовідтік, активізується обмін речовин, відновлюється робота фібробластів (виробляють речовини, які є попередникам колагенових і еластинових волокон, гіалуронову кислоту, фібрин). Волокна повертають тонус, стискаються і заново формують молоде і пружне обличчя.

рф ліфтинг принцип діїКосметологи рекомендують RF-ліфтинг для безопераційної підтяжки та омолодження обличчя (підтяжка вилиць і щік, усунення «мішків» під очима, ліфтинг верхньої та нижньої повіки, зменшення «гусячих лапок», що йдуть від зовнішніх куточків очей до скронь, а також носо-губних складок і глибоких зморшок навколо рота і над ним, формування чіткого контуру губ і овалу обличчя), шиї, області декольте, омолодження кистей рук, ліфтингу в області живота, боків, стегон і сідниць, усунення стрій («розтяжок»), надлишкових місцевих жирових відкладень, птозу (обвисання після пологів або різкого скидання ваги).

Слід розрізняти процедури термажу (термоліфтингу) і RF-ліфтингу. При термажі шкіра прогрівається під впливом температури 60 градусів. Монополярна насадка дозволяє прогріти шкіру до 3 см - тобто досить глибоко, щоб «дістати» колагенові волокна.

Зворотний бік термажу виглядає так: під час прогрівання (60 ° С) наявні в шкірі білкові волокна необоротно денатуруються, або, простіше кажучи, згортаються в нежиттєздатні колаген та еластин. Неживий колаген не здатний більше виконувати свої функції гідратанта, але все ще лишається в шкірі як мертвий, стиснутий каркас, що вряди-годи натягнув зів'ялу шкіру. Це травма.

Медицина нерідко (в масажі тіла та обличчя, в апаратних методиках - лазерних, фото-) використовує чітко розраховане травмування для прогнозованих вибухів імунітету і тимчасового ефекту омолодження. Так і тут: шкіра пацієнта, що переніс процедуру термоліфтингу, починає в аварійному порядку синтезувати новий колаген, і якийсь час обличчя людини має два рівні каркасних білкових структур - поки фіброкласти не утилізують змертвілий шар. Саме цей період і характеризується вираженим результатом: підтягнутістю шкіри, її зрослим тонусом, зникненням або скороченням зморшок і складок. Вплив термоліфтингу - це травма, а травмовані ділянки - це завжди, без винятку, ослаблені ділянки.

При використанні апаратів RF-ліфтингу температура впливу на шкіру нижча - від 40 до 45 градусів. Виконується на біполярній насадці, що робить процедуру повністю контрольованою і безпечною.

Загальні протипоказання до проведення RF-ліфтингу:

 • rf ліфтинг наслідкивік до 35 років (процедуру роблять жінкам після 35 - в тому віці, коли вироблення колагенових волокон починає скорочуватися. У молодшому віці цю процедуру проводити не рекомендують!);
 • доброякісні та злоякісні новоутворення на будь-якій ділянці (не тільки в зоні впливу);
 • гострі інфекційні захворювання, гострі гарячкові стани;
 • будь-які хронічні захворювання в стадії декомпенсації;
 • виражені серцево-судинні патології (ІХС III ступеня, гіпертензія, підозра на інфаркт, інсульт, варикозна хвороба з дефектами венозних клапанів);
 • виражені ниркові патології (гломерулонефрит, сечокам'яна хвороба і т.д.);
 • ураження шкіри в зоні впливу (дерматити, екземи, рани, нагноєння тощо);
 • наявність у пацієнта кардіостимулятора, інших внутрішніх дефібриляторів або електронної апаратури на тілі;
 • наявність металевих імплантантів на тілі;
 • проведення одночасно з RF-ліфтингом епіляції, фотоомолодження, введення в місце дії ботоксу та інших препаратів, що містять ботулотоксин, контурна пластика;
 • вагітність і лактація.

З якими косметологічними процедурами поєднується RF-ліфтинг для більшого ефекту? Процедуру можна поєднувати з антицелюлітним масажем, фотоомолоджуванням, мезотерапією обличчя, біоревіталізацією, кавітацією, міостимуляцією. Для досягнення більш стійкого результату послідовність процедур на обличчі: фотоомолоджування, RF-ліфтинг, біоревіталізація. Для боротьби з целюлітом RF-ліфтинг чергують з міостимуляцією і лімфодренажним масажем.

Дана технологія вигідно відрізняється від інших апаратних методик по омолодженню, тому що результат стає помітним вже після 1-2 сеансів. На курс можна провести 7-10 сеансів, після яких посилення процесів регенерації та оновлення клітин продовжує відбуватися протягом 6 місяців. Періодичність для обличчя, шиї, декольте, кистей рук - 1 раз в 3-4 тижні; для тіла - 1 раз в 7-10 днів. Результат зберігається протягом 2 років, але для профілактики рекомендується проводити 1 процедуру в рік.

За 2 тижні до проведення RF-ліфтингу забороняється активна інсоляція. Рекомендації після процедури: пацієнтові не можна протягом 2 тижнів відвідувати сауну, гарячу лазню, відкритий пляж або солярій. Також слід утриматися від активних фізичних навантажень.

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.
 
 

Інші статті

 • Сортування за: