Спецціни на апарати

Мезонитки чи Smas-ліфтинг?

 • 02 березня 2018
 • Переглядів: 8660

Кожна жінка прагне продовжити молодість і красу якомога довше, але час невблаганний і поява глибоких зморшок, на жаль, неминуча, але це не єдина проблема. З віком з'являються так звані «бульдожі щічки», «друге підборіддя», овал обличчя втрачає чіткий контур і з'являються обвислості. Сучасна косметологія пропонує нам новітні методики омолодження, які є альтернативою пластичній хірургії, а саме - мезонитки і Smas-ліфтинг. Щоб визначити, який з цих методів підходить саме вам, треба розібратися в суті пропонованих методик омолоджування.

Мезонитки - це тривимірне моделювання контурів не тільки обличчя, але і деяких ділянок тіла, наприклад, рук або стегон. Сама процедура введення мезониток називається тредліфтинг (від англ. Thread - нитка). Мезонитки підходять для людей у віці від 30 до 50 років, які хочуть зберегти природний і свіжий вигляд шкіри і не бажають користуватися ботоксом або філерами для обличчя. Процедура ідеально підійде тим пацієнтам, шкіра яких не сильно провисла і ще зберігає свою природну пружність, але вже має перші ознаки старіння. Мезонитки не прибирають повністю глибокі зморшки і складки, однак допомагають підтягувати шкіру, повертаючи її на початкове місце.

Нитки складаються з матеріалу «полідіоксанон» (PDO), який розсмоктується в тканинах протягом 6-8 місяців після введення. Нитка кріпиться до верхнього кінця голки, після введення якої - нитка залишається під шкірою, а голку виймають. Мезонитки вводяться під шкіру по спеціальних схемах і створюють своєрідну сітку - каркас, навколо якого організм буде виробляти новий колаген Цей каркас не тільки розгладжує наявні зморшки в області обличчя, шиї або декольте, внутрішньої поверхні стегна або передпліччя, а й перешкоджає появі нових складок протягом мінімум 24-х місяців.

Показання до мезониток:

 1. Глибокі складки, зморшки на обличчі, в тому числі між бровами, носо-губні, горизонтальні зморшки на лобі, зморшки в куточках очей і області губ.
 2. Обвисла шкіра на підборідді.
 3. Складки, зморшки на шиї, грудях.
 4. Обвисання тканин на руках, стегнах, животі.

До протипоказань для встановлення мезониток відносяться:

 1. онкологія;
 2. автоімунні захворювання;
 3. важкі форми соматичних захворювань;
 4. порушення згортання крові;
 5. запалення в зоні імплантації мезониток;
 6. період вагітності та годування грудьми;
 7. імплантати безпосередньо в зоні проведення процедури.

Після процедури введення мезониток підтягувальний ліфтинговий ефект настає негайно. Після закінчення операції пацієнт може побачити 20-30% від її кінцевого результату. Через кілька днів після процедури, коли зменшиться набряк в місці операції - пацієнт починає відчувати пружність шкіри. За словами розробників мезониток: повний ефект досягається через 2-3 місяці і може тривати 2-3 роки.

Після опису всіх переваг тредліфтингу варто відзначити і ряд істотних недоліків процедури:

Через те що процедура передбачає впровадження голок під шкіру, істотно зростає ризик інфікування шкіри і зараження гепатитом В, С і ВІЛ.

Іноді потрібно від 2 до 3 процедур з інтервалом в місяць, щоб додати мезонитки в ті місця, де вони потрібні додатково.

У США після 5-річної практики проведення процедур підтяжки обличчя мезонитками - лікарі відмовилися від даного методу, тому що була велика кількість незадоволених і розчарованих пацієнтів. Результат підтяжки виявився також недовговічним (всього близько 6-ти місяців), що, до речі, повністю відповідає швидкості розсмоктуванню ниток.

В цілому, судячи з відгуків, тільки 27% пацієнтів залишаються задоволеними результатами. Найчастіше негативні відгуки з'являлися через те, що очікуваний підтягувальний або омолоджувальний ефект був або повністю відсутній, або був настільки неявно виражений, що цей метод абсолютно не вартував витрачених коштів.

Найбільш часті негативні відгуки стосувалися довготривалих синців в місці введення ниток, пацієнти скаржилися і на утворення шишок в місці проколів шкіри. Мінусом є і повторне провисання шкіри, а також асиметрія обличчя в результаті нерівномірного розсмоктування ниток. У багатьох пацієнтів зберігалася болючість і оніміння обличчя по ходу введених ниток протягом тривалого часу (понад 3 місяці).

Також часто пацієнти відзначають стягування і нерухомість обличчя в місцях, де введені мезонитки. Зазвичай ці відчуття проходили тільки через місяць після процедури. Також відгуки відзначають сильне потовщення шкіри в місцях введення мезониток, яке лікарі часто виправдовують утворенням колагену, але це не так. Потовщення шкіри відбувається через протікання хронічного запального процесу навколо введеної нитки. І повернення до попереднього стану шкіри відбувається паралельно з розсмоктуванням нитки, тобто протягом 6-8 місяців.

Недоліки процедури:

 • почервоніння шкіри і набряк в місці операції (3-4 дні; у всіх),
 • поява гематом, які зазвичай зникають протягом 7-10 днів (часто),
 • утворення шишок в місцях проколів шкіри (рідко),
 • стягування шкіри в місці операції (часто),
 • болючість і оніміння в місці операції на термін до 3-х місяців (регулярно),
 • нерівномірне розсмоктування ниток, що приводить до асиметрії обличчя (часто),
 • потовщення шкіри через набряк м'яких тканин, що виникає через хронічне запалення тканин, які контактують з ниткою (часто).

Тепер докладно розглянемо другу новинку безопераційної підтяжки шкіри - Smas-ліфтинг. Це інноваційний метод ультразвукового неінвазивного впливу на шкіру для потужного і швидкого ліфтингу з метою підтяжки обличчя на рівні SMAS (між дермою і м'язовими волокнами колагену і еластину). Тому процедура ще має назву ультразвуковий SMAS-ліфтинг.

Слово «smas» є акронімом і в перекладі означає «поверхнева м'язово-апоневротична система». Щоб зрозуміти відмінності технології, потрібно трохи розбиратися в анатомії. Система smas по суті є нерозривним фібром’язовим шаром, розташованим безпосередньо під шкірою і підшкірно-жировою клітковиною й з'єднує м'язи з дермою. На обличчі Smas присутній в привушних і щічних областях, а також в області шиї, відповідаючи за стан мімічної мускулатури і вираз емоцій.

Унікальність методу полягає в тому, що ультразвуковий Smas-ліфтинг не має аналогів. Немає іншої процедури, яка проникає на глибину 4.5 мм. Але, водночас, метод відмінно поєднується з іншими апаратними техніками.

Метод показаний пацієнтам, які хочуть:

 • освіжити і підтягнути шкіру обличчя, шиї та зони декольте;
 • надати шкірі молодості і доглянутого вигляду;
 • отримати довговічний ефект від підтяжки;
 • підкреслити овал обличчя, лінії губ, повік, брів, підборіддя;
 • розгладити шкіру, повернути молодість і пружність;
 • отримати миттєвий ефект;
 • зменшити вираженість мімічних зморшок, складок біля губ;
 • отримати результат, який дорівнює ефекту від пластичної операції.

Ультразвуковий Smas ліфтинг рекомендується при сильному провисанні шкіри, в'ялості і виражених зморшках, при формуванні подвійного підборіддя і так званих гравітаційних змінах. Процедура ефективна для коригування овалу обличчя, куточків очей і повік, усунення гусячих лапок і носо-губних борозен. Принцип технології безопераційного Smas-ліфтингу полягає у фокусуванні ультразвукової хвилі і точковому нагріванні проблемної ділянки. Під нагріванням клітини і тканини скорочуються, активується синтез колагенових і еластинових волокон, відбувається природна, але стимульована підтяжка дерматологічного каркаса, який наростає ще найближчі 6 місяців. Процедура підходить навіть для пацієнтів з протипоказаннями через стоншування шкіри (коли неможливо проводити процедуру термажу). Ультразвуковий вплив добре вивчений і отримав широке застосування у всіх областях медицини. Люди довіряють ультразвуку, тому що він широко застосовується і практично позбавлений побічних ефектів. Безпека методики підтверджена клінічними випробуваннями. Технологія «ультразвуковий SMAS ліфтинг» отримала в США дозвіл FDA в розділі «ліфтинг», що характеризує цю процедуру як ефективну і безпечну.

Як проводиться процедура?

Обличчя очищається від макіяжу і забруднень.

На проблемні зони наноситься розмітка, покрита ковзним гелем.

Косметолог працює строго по нанесеній розмітці ультразвуковою насадкою.

Ультразвук пошкоджує колагенові і еластинові волокна поверхневого шару м’язово-апоневротичної системи (SMAS), колагенові волокна скорочуються по довжині, обсяг SMAS зменшується, забезпечуючи негайну підтяжку каркаса обличчя. Вплив ультразвуковою енергією веде до активації синтезу нових колагенових і еластинових волокон, що забезпечує наростання ефекту від процедури протягом кількох місяців.

Процедура проводиться, як мінімум, на двох рівнях ультразвукового впливу двома різними датчиками. Під час впливу на відповідному шарі м'яких тканин утворюються паралельні пунктирні лінії, що складаються з точок термокоагуляції, при цьому точки однакові за розміром. Таким чином, створюється сітка з точок термокоагуляції. Сеанс Smas-ліфтингу триває до 40-50 хвилин. Апарат викликає невелике поколювання в місцях нагрівання, без дискомфорту. Після процедури відчувається натяг шкіри, припухлість і чутливість оброблених ділянок зберігається до 1 тижня, в цей період відбувається найактивніша фаза регенерації шкіри.

Процедура ультразвукового SMAS-ліфтингу виконується найчастіше одноразово, зі стійким, що зберігається протягом 2-3 років, ефектом.

З метою досягнення максимально виражених естетичних результатів доцільно поєднання SMAS-ліфтингу з радіохвильовим ліфтингом і (або) фракційним лазерним ремоделюванням шкіри обличчя. У разі, якщо мова йде про профілактику птозу м'яких тканин і корекції початкових змін рис обличчя, безумовно, досить однієї процедури ультразвукового SMAS-ліфтингу.

Результат:

 • загальний омолоджувальний ефект - відтворення рис обличчя, притаманних молодшому віку,
 • підтяжка м'яких тканин обличчя вже після однієї процедури,
 • відновлення овалу обличчя,
 • помітний підйом області щік і куточків губ,
 • ліфтинг верхньої повіки і брів.

Протипоказання:

 • вагітність і період лактації,
 • цукровий діабет,
 • системні захворювання сполучної тканини (склеродермія, системний червоний вовчак і т.д.),
 • загальні інфекційні захворювання і ураження шкіри в місцях передбачуваної обробки,
 • наявність кардіостимулятора і металевих імплантів в області обличчя і шиї (при наявності у пацієнта зубних імплантів, коронок потрібне застосування специфічних захисних пристосувань в ході процедури; "золоті нитки" не є протипоказанням).

Одноразова процедура неінвазивної підтяжки шкіри без ризику інфікування шкіри і відсутність періоду реабілітації роблять процедуру Smas-ліфтингу унікальною серед усіх наявних методик омолоджування обличчя. І популярність цього виду підтяжки шкіри зростає з кожним днем.

 
Популярні статті