Спецціни на апарати

Елос-омолодження. Негативні сторони методу та шляхи їх усування

 • 02 березня 2018
 • Переглядів: 20327

Елос-омолодження - інноваційна технологія, що поєднує одночасне використання широкосмугового світла і біполярної електричної енергії (IPL + RF). Це найпоширеніша технологія, хоча для елос-омолодження також використовується поєднання діодного лазера і біполярного струму (Diode laser + RF) та інфрачервоного випромінювання і біполярного струму (IR + RF).

Класичне лазерне омолодження шкіри передбачає використання тільки світлової енергії, що істотно обмежує глибину проникнення в шкіру і обумовлено довжиною світлової хвилі. І тільки елос-технологія дозволяє впливати на глибокі шари дерми, стимулюючи синтез власного колагену і еластину і забезпечуючи омолоджувальний ефект зсередини. Адже з втратою колагену і еластину наша шкіра поступово втрачає свою красу.

Косметологи визначають дефіцит колагену простим щипком шкіри верхньої повіки: якщо вона негайно не розгладжується, час вживати заходів. Не останню роль у формуванні колагену грають жіночі та чоловічі статеві гормони - естроген і тестостерон. У чоловіків рівень тестостерону знижується поступово. Це допомагає їм довше зберігати щільність кісток, м'язову силу і виглядати помітно молодше за ровесниць. У жінок в періоди передменопаузи і менопаузи вироблення естрогену різко падає, а значить, скорочується виробництво колагену, що миттєво позначається на зовнішності.

Елос-омолодження дає комплексний ефект при омолодженні обличчя:

 • розгладження зморшок;
 • підтягування шкіри (безопераційна підтяжка обличчя);
 • ліфтинг області овалу обличчя та шиї (овал обличчя підтягнути можна дуже швидко);
 • омолодження шкіри обличчя, грудей і рук, і навіть живота й сідниць.

Елос-омолодження оптимальне як для поліпшення стану зрілої шкіри у жінок і чоловіків, так і для профілактики старіння і рекомендується з 30-річного віку.

Для комплексної і довгострокової підтяжки шкіри досить п'яти-шести сеансів раз в 4 тижні.

Принцип роботи елос-омолодження

Вплив світловим імпульсом для виявлення і нагрівання мішені (пігментні утворення, кровоносні судини, зморшки) - використовується не для термолізу, як в стандартних світлових технологіях (лазер або IPL), а для створення різниці температур між мішенню і прилеглими тканинами.

Шляхом перетворення світлової енергії в теплову, температура в цих структурах підвищується, одночасно в них падає електричний опір і вони стають вибірковими провідниками струму.

Струм впливає виключно на мішені до температури коагуляції або руйнування, справляючи мінімальний вплив на інші тканини.

Інтенсивне прогрівання шкіри на рівні дерми стимулює додатковий синтез колагенових волокон. Цей ефект має накопичувальний характер і наростає від процедури до процедури.

Омолодження - це не тільки порятунок від зморшок. Молода здорова шкіра красива тим, що на ній немає дефектів у вигляді пігментних плям, судин, колір обличчя рівний, рельєф гладкий.

Тому в першу чергу елос-омолодження рекомендовано при наявності таких шкірних дефектів як:

 • пігментні плями;
 • кератоз;
 • судинні дефекти;
 • дрібні зморшки;
 • сірий колір обличчя;
 • розширені пори;
 • сліди від акне і вугрів;
 • розацеа.

Одночасно з видаленням дефектів досягається ефект натягнення, сяйва і пружності шкіри.

Перший ефект натягнення і омолодження шкіри спостерігається протягом декількох днів після першої процедури.

Але утворення нового колагену і еластину, простимульованих даним сеансом елос-омолодження, проявиться лише через 4-5 тижнів. Досягнутий ефект необхідно закріплювати серією впливів від 4-х до 6-ти. Інтервал між процедурами повинен займати від 4 до 6 тижнів. Сеанси елос-омолодження можна повторювати 1-2 рази на рік, в залежності від того, наскільки виражені симптоми фотостаріння шкіри.

Візуальні зміни відразу після проведення процедури індивідуальні, але в середньому можна орієнтуватися на наступні терміни:

Судинні дефекти червоного кольору стають темнішими. Пори звужуються. Протягом 30 хвилин спостерігається легке почервоніння і невеликий набряк;

Через кілька днів після процедури вогнища гіперпігментації і ділянки шкіри з куперозом можуть потемніти, іноді утворюється шкірочка, через те що вплив в цих місцях найбільш інтенсивний;

Помірний набряк і еритема (почервоніння) після процедури - це очікувані побічні ефекти. Як правило, вони проходять протягом першої доби;

Через 3 дні шкіра обличчя стає світлішою, поліпшується її текстура, зникає припухлість, відзначається значний ліфтинговий ефект, але пігментні й судинні дефекти ще помітні;

Пігментні плями починають світлішати через 2-4 тижні після проведеної процедури, судинні дефекти бліднуть через 8-10 тижнів.

Протипоказання до проведення елос-омолодження:

 • Наявність штучного водія ритму, дефібрилятора або кохлеарного імпланта;
 • Онкологія шкіри або внутрішніх органів в анамнезі;
 • Наявність металевих імплантів в зоні лікування;
 • Вагітність, лактація;
 • Імунодефіцитні стани (СНІД, ВІЛ), а також використання імуносупресорів;
 • Червоний вовчак, порфірія, ерозія, еритема, дерматози;
 • Герпес, плоский лишай;
 • Епілепсія;
 • Цукровий діабет;
 • Келоїдні рубці, дуже суха шкіра;
 • Сильна засмага протягом останніх 4 тижнів перед лікуванням;
 • Приймання фотосенсибілізаційних препаратів протягом останніх 2 тижнів перед елос-омолодженням, ретиноїдів в останні 6 місяців перед процедурою.

Елос - це одна з найбільш сприятливих методик і отримати опіки при дотриманні всіх правил експлуатації практично неможливо, але на практиці виходить інакше. І в першу чергу це пов'язано з безвідповідальністю деяких косметологів. Будь-яка процедура елос супроводжується нанесенням на шкіру товстого шару спеціального гелю. Економні майстри наносять незначну кількість гелю, який практично не виконує своїх захисних функцій, а якщо працювати без використання гелю зовсім, то опік гарантований на 100%.

В інших випадках опіки можуть виникнути при невмілому використанні апарату. Різні ділянки шкіри мають різний рівень чутливості, тому вимагають регулювання насадки. Так, наприклад, омолодження рук вимагає набагато більшої потужності установки, ніж омолодження повіки. Якщо використовувати однакову інтенсивність для обох ділянок, то область повіки буде сильно обпечена.

Не рекомендується застосовувати омолодження обличчя і тіла в період самого активного сонця, особливо особам зі світлою і тонкою шкірою. А дамам з сильно засмаглою шкірою варто утриматися від процедур на деякий час. При цьому ще варто враховувати людський фактор. Не кожен клієнт зізнається в тому, що порушив заборону або забув нанести сонцезахисний крем, хоча, здавалося б, провів незначне омолодження шкіри рук.

Чому контур обличчя стає нечітким, а шкіра в'ялою?

З таким неприємним наслідком можна зустрітися, якщо проводити омолодження обличчя елос з інтервалом меншим, ніж один місяць. Якщо робити процедури частіше, можна домогтися зворотного ефекту. Це пов'язано з циклом регенерації шкіри людини, який становить 28 днів. Руйнування колагенових волокон відбувається постійно під впливом колагенази та інших ферментів, що «подрібнюють» їх ще більше. Амінокислоти, що утворюються при цьому, беруть участь в побудові клітин і відновленні колагену. У молодому здоровому організмі цикл руйнування і синтезу становить близько 1 місяця, а обмін колагену становить 6 кг на рік. Після 25-30 років дисиміляція постійно зростає і поступово починає переважати над синтезом, в результаті чого зі збільшенням віку вміст цього білка в шкірі поступово зменшується.

Його волокна руйнуються і набувають жорсткості і крихкості, накопичується пошкоджений, фрагментований колаген, в результаті чого шкіра стає менш міцною і пружною, стоншується, виникає її в'ялість, плямистість, збільшується сухість через втрату здатності білка утримувати молекули води, формуються зморшки. Утворений птоз (провисання) тканин зменшує механічний натяг клітин, призводить до їх колапсу (спадання) і пошкодження фібробластів, що регулюють колагеновий синтез. Таким чином, замикається порочне коло. Тому колаген названий білком молодості. Якщо робити процедури елос-омолодження частіше, слабкі сформовані волокна колагену розриваються, що веде до провисання і в'ялості шкіри. Деякі косметологи про це просто не знають, а деякі, бажаючи заробити більше грошей, призначають максимально можливий курс процедур по омолодженню. Технологія елос - це омолодження обличчя без операції, метод дієвий і безпечний, але в руках хорошого фахівця. Всі негативні наслідки жодним чином не пов'язані з самою технологією, а тільки з некомпетентністю і халатністю косметолога, тому будьте пильні при виборі свого майстра.

 
Популярні статті