Спецціни на апарати

Неодимовий лазер: що це таке, принцип роботи апарату

 • 05 грудня 2019
 • Переглядів: 23010

Неодимовий лазер поєднує в собі високу ефективність і безпеку. При цьому даний апарат – багатофункціональний. Його з успіхом використовують для видалення татуювань, перманентного макіяжу (татуаж губ, брів) і для вирішення інших естетичних завдань (лікування деяких видів пігментних плям, грибка нігтя). Існують також неодимові апарати, за допомогою яких видаляють небажане волосся на тілі та обличчі, але вони мають інший час впливу на тканину і рідко використовуються для епіляції.

Розберемось, що це таке – неодимовий лазер, як він працює, які існують показання та протипоказання до його застосування.

Особливості неодимового лазерного апарата

Довжина хвилі неодимового лазерного обладнання – 1064 нанометри. Відмітна особливість такого обладнання – глибина, на яку проникає промінь (до 8 міліметрів). Якщо порівнювати з іншими апаратами, то цей проникає глибше, але при цьому абсолютно не пошкоджує шкіру. Результат – татуювання або перманентний макіяж руйнуються, при цьому шкіра стає більш пружною та підтягнутою. Цей ефект називають "неабляційним омолодженням". Він досягається шляхом стимуляції вироблення природного колагену при термічному впливі.

Не рекомендується обробляти засмаглу шкіру за допомогою неодимового лазера, оскільки будуть мати місце побічні ефекти. Найчастіше результат видалення татуювання або перманентного макіяжу, а також виконання будь-якої іншої процедури на засмаглій шкірі за допомогою такого обладнання – це гіпопігментація шкіри (тобто недостатня пігментація).

Універсальність неодимового лазера

Неодимовий лазерний апарат відрізняється універсальністю, тому це вигідне придбання для б'юті-салону. З його допомогою можна виконувати безліч процедур:

 • Видалення татуювань. Неодимовий промінь здатний прибирати будь-які татуювання, неважливо, який використовувався пігмент. Інші лазерні установки не справляються так добре з тату.
 • Видалення перманентного макіяжу. Як і у випадку з татуюваннями, неодимовий лазер здатний ефективно видаляти татуаж брів, очей або губ, незалежно від того, наскільки глибоко проник пігмент.
 • Карбоновий пілінг. За допомогою лазерного променя і карбонового гелю можна видалити змертвілі клітини шкіри та запустити процеси її регенерації.
 • Лікування пігментних плям (деяких видів). Лазерний промінь точково впливає на пігментні плями, не зачіпаючи при цьому здорові тканини.
 • Лікування грибка нігтя. Можливості неодимового лазера можуть застосовуватися для додаткових процедур при комплексному лікуванні грибка нігтя.

Принцип дії неодимового лазера

Принцип дії неодимового лазера базується на тому, що лазерний промінь впливає прямо на пігмент (на клітку / тканина, яку потрібно видалити), при цьому цілісність здорової шкіри не порушується. Час впливу лазера на шкіру залежить від зони, яка обробляється. Неодимовий лазер вважається найбезпечнішим, дуже складно зробити опік на шкірі, використовуючи такий апарат, якщо дотримуватися технології проведення процедури.

Робоча потужність неодимового лазерного обладнання висока, оскільки коефіцієнт поглинання пігментом невеликий, в порівнянні з іншими лазерними апаратами. Наприклад, при епіляції з олександритовою установкою робоча потужність становить 16 Дж, а з неодимовою – близько 80 Дж. В зв'язку з цим процедура з застосуванням неодимового лазера проходить більш болісно. Але охолоджувальні системи знижують болючі відчуття. Зазвичай для охолодження застосовуються холодоакумулюючі пакети або спеціальні охолоджувальні установки.

Плюси неодимового обладнання

Неодимовий лазер принцип діїПринцип роботи неодимового лазера надає цьому апарату масу переваг:

 • Універсальність і багатофункціональність. За допомогою такого лазера можна видаляти тату, судини, перманентний макіяж.
 • Ефект омолодження. Шкіра після процедури стає більш пружною, підвищується її тонус.
 • Безпека. Ризик опіку мінімальний, виникає тільки при грубому порушенні технології.
 • Гігієнічність. Неодимовий апарат комплектується змінною насадкою, яку можна знімати й обробляти після кожної процедури і перед кожним наступним клієнтом.

Мінуси неодимової установки

При наявності численних переваг, неодимовий лазер не позбавлений недоліків, але вони не такі суттєві. Серед них:

 • Підвищена болючість. Як ми вже пояснювали, підвищена болючість процедур з неодимовим апаратом пов'язана з його глибоким проникненням під шкіру (до 8 міліметрів) і високою робочою потужністю. Проте, хороша система охолодження здатна звести до мінімуму больові відчуття. Крім того, у кожного свій больовий поріг, тому момент болючості індивідуальний.
 • Результат не дуже помітно відразу після процедури. Не варто чекати, що відразу після процедури ви побачите бажаний результат – позбудетесь від тату або перманентного макіяжу, вилікуєтесь від грибка нігтя або усунете пігментні плями. Результат ви помітите через кілька тижнів. Стійкий результат досягається після курсу з 10-12 процедур.

Показання до застосування неодимового лазера

В естетичній медицині неодимові установки використовуються для розв’язання наступних проблем:

 • Наявність татуювань, татуажу брів, губ, очей.
 • Наявність пігментних плям.
 • Грибок нігтя.
 • Наявність судинних сіток.

Луч неодимового лазера проникає в глибокі шари, усуваючи недосконалості, яких пацієнт хоче позбутись. При агресивному впливі на проблемні місця лазер не зачіпає здорову шкіру.

Протипоказання до використання неодимового лазера

Будь-які апаратні процедури мають свої протипоказання. Неодимовий лазерний апарат – не виняток, хоч він і вважається найбезпечнішим з лазерних установок. Протипоказань для неодимового лазера не так багато, але їх важливо враховувати перед прийняттям рішення про проведення процедури:

 • Період виношування дитини.
 • Період лактації.
 • Гострі інфекції, хронічні інфекційні захворювання.
 • Злоякісні пухлини.
 • Наявність пошкоджень на тих зонах тіла, які потрібно обробити апаратом.
 • Гнійні патології (гострі та хронічні).

Як бачимо, більшість перерахованих вище обмежень – тимчасові. Вагітність, лактація, інфекції, пошкодження шкіри не тривають вічно. Тому з часом пацієнт з протипоказанням все одно може звернутися за послугою.

Як проводяться процедури з неодимовим лазером

Неодимовий лазер протипоказанняПеред тим, як проводити сеанс з застосуванням неодимового лазерного апарату, лікар-косметолог консультує майбутнього пацієнта. Він розповідає про протипоказання неодимового лазера, про особливості підготовки, про етапи проведення процедури. Спеціаліст оцінює стан шкіри клієнта, і якщо на ній є запалення, пошкодження – радить пройти лікування.

Процедури з використанням лазерного неодимового обладнання проводяться в кабінеті лікаря-косметолога. Після сеансу може спостерігатись невелика набряклість на ділянці, яка піддавалась впливу лазерного випромінювання. Це цілком нормально, зазвичай набряк тримається від 2-3 годин до 2-3 діб – залежно від індивідуальних особливостей пацієнта.

Якщо результат не задовольняє клієнта після одного сеансу (наприклад, при виведенні татуювання або перманентного макіяжу), лікар може повторити його через якийсь час.

Неодимовий лазер - must have для салону або клініки, де надають широкий спектр послуг. З його допомогою можна виконувати масу різних процедур, так що це дуже вигідне придбання для бізнесу.

 
Популярні статті