Спецціни на апарати

Методи корекції та лікування фотостаріння шкіри

ЗМІСТ:

 1. Фотостаріння шкіри: хто в групі ризику?
 2. Що таке фотостаріння шкіри обличчя, і як це проявляється?
 3. Профілактика фотостаріння
 4. Боротьба з фотостарінням в косметології


Сонячні ванни, прогулянки під відкритим сонцем і відвідування солярію - все це здається безпечним. Під сонячним промінням ми отримуємо вітамін D, а також заводимо гарну засмагу. Однак часте перебування під сонячним випромінюванням призводить до фотостаріння шкіри.

Фотостаріння шкіри - це зміна структур шкіри під дією сонячного випромінювання і штучних джерел, що випромінюють УФ-промені. Сонячний спектр має три види випромінювання: інфрачервоне, видиме і ультрафіолетове. Саме УФ-випромінювання руйнівно впливає на поверхню шкіри, якщо не використовувати засоби з SPF-захистом. Під дією ультрафіолетових променів шкіра в'яне і старіє передчасно.

Фотостаріння шкіри: хто в групі ризику?

Обличчя, шия, зона декольте і зовнішня сторона долонь - ці ділянки шкіри найбільш схильні до ефекту фотостаріння, адже саме ці частини тіла найчастіше бувають відкритими.

фотостаріння лікуванняНайбільш схильні до фотостаріння:

Люди зі світлою шкірою. Річ у тому, що чим більш смаглява шкіра у людини, тим більше меланіну міститься в шарах його шкіри, і тим більше меланіну виробляється при впливі сонячних променів. Меланін - пігмент, який «поглинає» УФ-промені, підвищуючи захисні властивості шкірних покривів.

Ті, хто страждають захворюваннями ендокринної системи. Люди з захворюваннями щитовидної залози і надниркових залоз більш чутливі до впливу УФ-випромінювання.

Люди, чия робота пов'язана з постійним перебуванням під сонцем. Як в сонячну, так і в похмуру погоду шкіра в більшій чи меншій мірі піддається впливу випромінювання. Через це її структури поступово слабшають і руйнуються.

Ті, хто часто відпочивають і проводять час під прямими сонячними променями. До групи ризику з тих же причин, що і в попередньому випадку, потрапляють люди, які довго перебувають під відкритим сонцем.

Жінки в період вагітності і годування. У цей період вироблення меланіну відбувається неправильно, природні захисні функції шкіри слабшають і під впливом УФ-променів на шкірі з'являються пігментні плями.

Люди, які часто відвідують солярій. Під час отримання штучної засмаги шкіра також піддається впливу УФ-променів.

Що таке фотостаріння шкіри обличчя, і як це проявляється?

Дерматологи і косметологи всього світу наполягають на тому, що з дому краще не виходити без нанесення захисного крему на відкриті ділянки шкіри, а особливо на шкіру обличчя. Захисні засоби містять речовини, що поглинають сонячні УФ-промені. Інакше шкіра піддається ефекту фотостаріння і старіє передчасно.

Ознаки фотостаріння шкіри:

 • Гіперпігментація;
 • Сухість шкіри;
 • Тьмяний відтінок шкіри;
 • Наявність судинних змін на шкірі;
 • Багато дрібних зморшок на обличчі;
 • Потовщення рогового шару;
 • Зміна тургору шкіри;
 • Зниження еластичності і пружності.

Профілактика фотостаріння

«Користуйся своєю молодістю, поки вона не пішла», - так писав Оскар Уайльд у своєму знаменитому романі. Саме фотостаріння - одна з причин, яка передчасно додає до віку пару-трійку, а то й десяток років. Залежно від зовнішніх умов, до 50% змін шкіри, викликані фотостарінням, проявляються вже в 18-річному віці. Тому косметологи і дерматологи рекомендують з молодих років попереджати фотостаріння шкіри й виконувати ряд дій для профілактики порушення.

5 порад з профілактики фотостаріння:

 1. Обмежуйте перебування під відкритим сонцем. Якщо це неможливо, носіть захисний одяг, використовуйте головні убори з козирком або широкими бортами, а також сонцезахисні окуляри. Наприклад, Анна Вінтур, головний редактор американського Vogue, не виходить на вулицю без сонцезахисних окулярів. Це не тільки частина іміджу, а й відмінна профілактика фотостаріння.
 2. Уникайте перебування на сонці в найспекотніший час доби - з 10 до 14 годин.
 3. Використовуйте косметологічні та косметичні засоби з SPF-захистом. Це важливо робити не тільки влітку, а завжди при виході на вулицю в денний час.
 4. Доглядайте не тільки за шкірою обличчя, а й шиї, області декольте і рук. Наносити засоби важливо на всі відкриті ділянки тіла впродовж року.
 5. Не зловживайте походами в солярій і на пляж. Засмага - це реакція шкіри на вплив УФ-променів. У короткостроковій перспективі це красиво, а в довгостроковій - загрожує передчасним старінням шкіри. Якщо ж ви дуже любите засмагати, робіть це в післяобідній час і користуйтесь захисними кремами.

Боротьба з фотостарінням в косметології

фотостаріння в косметологіїФотостаріння і хроностаріння - різні поняття. Фотостаріння призводить до передчасних вікових змін, тоді як хроностаріння - процес природний. У 20 років ефект фотостаріння може проявлятися у вигляді веснянок і підвищеної пігментації, в 30 років - у вигляді глибоких зморшок навколо очей, а в 50 - у великій кількості дрібних і глибоких зморшок, які видно навіть в стані спокою, а також у вигляді пігментних плям. І ці вікові зміни не завжди обумовлені генетикою. Часто причиною стає саме перебування на сонці без належного захисту. На щастя з цим можна боротися за допомогою косметологічного догляду - косметологічних і апаратних процедур.

Далі розглянемо методи корекції фотостаріння шкіри, які допоможуть позбутися від ознак передчасного старіння.

Хімічні пілінги

Поверхневі, середні і глибокі пілінги шкіри з використанням гліколевих, молочних, трихлороцтової кислот дозволяють боротися з дрібними зморшками, поліпшити колір обличчя і зменшити прояв пігментації. Такі процедури проводяться у декілька візитів в залежності від показань. Хімічні пілінги не ефективні при боротьбі з глибоко вираженими ознаками фотостаріння.

Редермалізація

Це ін'єкційна процедура для відновлення шкіри. Редермалізація зводиться до введення під шкіру ін'єкцій гіалуронової кислоти і сукцинату натрію. Комплекс препаратів сприяє зволоженню шкіри і видаленню вільних радикалів, які руйнують структури шкіри. Процедура проводиться для профілактики фотостаріння, однак безсила в боротьбі з очевидними проявами змін: зморшками, пігментацією, куперозом.

Лазерне шліфування

Це апаратна процедура, яка проводиться з використанням ербієвого або CO² лазера. Шліфування лазером також виконується для усунення ознак фотостаріння. Процедура дозволяє безболісно поліпшити еластичність і гладкість шкіри, зменшити глибину зморшок, видалити пігментні плями і запустити природні регенеративні процеси в клітинах шкіри. Лазерна шліфовка дозволяє безболісно боротися з інтенсивними проявами фотостаріння шкіри навіть у людей в похилому ​​віці.

Фотоомолодження

Це апаратна процедура, яка спрямована на ліфтинг шкіри, а також зменшує зморшки, прибирає пігментні плями, освітлює шкіру і покращує пружність і еластичність шкіри. Для фотоомолодження використовується IPL-апарат. Він за допомогою світлових імпульсів стимулює регенерацію клітин і впливає на хромофори, в тому числі і на меланін, який призводить до пігментації шкіри.

Лазерний ліфтинг

Процедура лазерного ліфтингу також вважається ефективним способом лікування фотостаріння. Для цього використовується фракційний лазер, який проникає в глибокі шари епідермісу і дозволяє боротися з пігментацією, зморшками різної глибини. Процедура також сприяє оновленню шкіри і виробленню колагену.

Якщо ви помітили на шкірі симптоми фотостаріння, зверніться до вашого косметолога. Виходячи з ваших свідчень, лікар призначить відповідне лікування фотостаріння шкіри, яке буде результативним у вашому випадку. Також варто відзначити, що в боротьбі з інтенсивними проявами фотостаріння більш ефективними є безболісні апаратні способи лікування, а для профілактики - косметологічні процедури.

 
Популярні статті