Спецціни на апарати

Вже можна...? З якого віку можна робити лазерну епіляцію?

 • 06 грудня 2021
 • Переглядів: 1941

ЗМІСТ:

 1. Чи можна робити лазерну епіляцію підліткам: вікові обмеження
 2. Види лазерів
 3. Етапи підготовки підлітка до видалення волосся лазером

Лазерна епіляція дозволяє швидко і безболісно позбутися небажаного волосся. Процедура стала настільки популярною, що про неї замислюються не лише дорослі, а й підлітки. Адже в період гормональної перебудови організму у них на шкірі починає з'являтися небажаний волосяний покрив.

Внаслідок чого підлітки звертаються за допомогою до батьків. І батьки намагаються допомогти у вирішенні безлічі делікатних питань, зокрема записують маленьких дорослих на перший сеанс лазерної епіляції.

Відповіді на деякі з них ви зможете знайти у цій статті. А також дізнатися, зі скількох років можна робити лазерну епіляцію і чи відрізняється своїми особливостями ця методика для клієнтів такого юного віку.

Чи можна робити лазерну епіляцію підліткам: вікові обмеження

з якого віку можна робити лазерну епіляцію

Лазерна епіляція - це хороша можливість позбутися на тривалий час від непотрібних волосинок. Ця процедура безпечна для здоров'я та абсолютно безболісна. Методику офіційно дозволяють використовувати з 18 років. Оскільки процедура не завдає шкоди, її проводять і в більш ранньому віці.

Для виконання лазерної епіляції підлітку потрібен письмовий дозвіл його батьків або людей, які взяли опіку над дитиною до повноліття. Тому під час першої процедури потрібна присутність одного із батьків. Але, як і у випадку з дорослими клієнтами, для виконання цієї методики існують як загальні показання, так і протипоказання.

Показання для виконання процедури:

 • швидке зростання волосяного покриву;
 • поява волосків там, де їх бути не повинно;
 • волосяні стрижні дуже жорсткі;
 • подразнення шкіри після гоління;
 • вростання волосся під шкіру.

Протипоказання для апаратної епіляції:

 • наявність онкологічних недуг;
 • цукровий діабет;
 • хвороби серцево-судинної системи;
 • вірусні захворювання у гострій формі;
 • родимки у місці обробки лазером;
 • хірургічні операції, зроблені за три місяці до епіляції;
 • дерматити на шкірі;
 • період приймання антибіотиків;
 • зниження імунітету;
 • вагітність та грудне вигодовування.

Види лазерів

При виконанні апаратної епіляції використовують різні лазери, оскільки вони відрізняються своїми характеристиками та можливостями. Для епіляції на шкірі зі світлим пігментом розроблені рубіновий та олександритовий лазери, а діодний та неодимовий лазери використовують для епіляції волосся всіх відтінків. Останнім часом найчастіше використовують діодний лазер, а ось олександритовий стає менш популярним.

Вікові обмеження видалення волосся лазером

Епіляція в молодому віці має свої особливості. Організм підлітка ще недостатньо зміцнів, а обмінні процеси схильні до змін. Будь-яке втручання у роботу організму може бути небезпечним та посилити зростання волосся на тілі.

Чи можна робити лазерну епіляцію у 13 років? Безперечно, ні! Застосування методики не буде у підлітковий період досить ефективним. Оскільки немає детальної інформації про вплив випромінювання на організм у такому ранньому віці, то доцільніше відкласти застосування лазера, поки гормональний стан стане стабільним.

Це стосується застосування лазерної процедури для видалення вусиків, а також для обробки зони бікіні у юнаків та дівчат.

Щоб видалити непотрібні волосинки в цей віковий період, краще використовувати станок або крем для депіляції. Дівчатам допоможуть позбутися вусиків тільки спеціальні креми. Адже зголені волоски виростають помітнішими.

Лазерна епіляція у 14-16 років – особливості та ефективність

лазерна епіляція в 14 років

Як правило, з 14 до 16 років у людському організмі відбуваються певні вікові зміни. Тобто виникають вторинні статеві ознаки. Підлітки спочатку зазнають дискомфорту і намагаються приховати зміни або вирішити проблему самостійно. Безумовно, все це впливає на емоційний стан дитини. А батьки роблять спроби допомогти і замислюються про те, з якого віку можна робити лазерну епіляцію підліткам?

Епіляція лазером в 14 років

На цей період життя у дівчаток та хлопчиків припадає пік гормональної перебудови. Він проявляється швидшим зростанням організму та зміною пропорцій тіла. Такі перетворення можуть супроводжуватися погіршенням стану, головними болями, дратівливістю та поганим настроєм. Іноді в підлітковому віці на обличчі та тілі може з'являтися покрив із густих волосинок.

До речі, з 14-річного віку волосся на тілі можна усунути за допомогою цукрової або воскової епіляції. Звісно, під контролем спеціаліста.

Порада батькам: Підтримайте та заспокойте дитину. Спробуйте пояснити, що це тимчасове явище. Зверніться за консультацією до фахівця, оскільки поява густої рослинності на тілі може бути пов'язана з відхиленнями в роботі ендокринної системи.

Чи можна робити лазерну епіляцію у 14 років? Найкраще відкласти цю процедуру до стабілізації гормонального фону. Адже видалення волосся за допомогою лазера може спровокувати появу сильнішої рослинності на тілі.

Лазерне видалення у 15 років

У п'ятнадцятирічному віці не варто проводити процедуру епіляції волосся за допомогою лазерного випромінювання. Хоча зовні організм у цьому віці може бути сформованим, але робота гормонів дитини не налагоджена остаточно.

Лазерна епіляція у 16 років

У 16-річному віці закінчується перебудова організму. Гормональний стан підлітка стає стабільнішим. У цьому віці у виняткових випадках застосовують лазерну епіляцію, хоча офіційно її дозволено з 18 років. Показанням до процедури стає наявність щільних волосків на тілі.

Лазерна епіляція у 17 років

Оскільки вікова перебудова організму в цьому віці вже закінчилася, то апаратне видалення волосся все ж таки роблять. Але для цього потрібний письмовий дозвіл від батьків або від опікунів дитини. До того ж, як уже говорилося раніше, на першій процедурі потрібна присутність одного з батьків.

Етапи підготовки підлітка до видалення волосся лазером

Щоб епіляція з допомогою лазера пройшла правильно, до неї необхідно підготуватися заздалегідь:

 • Три тижні до лазерної епіляції видаляти волосся лише за допомогою станка. Не можна виконувати ваксинг та шугаринг, оскільки глибинне видалення порушує волосяний стовпець. Тому лазер не захопить повністю волосинку і процедура буде малоефективною.
 • Два тижні перед обробкою лазером не приймати сонячні ванни, оскільки засмагла шкіра значною мірою схильна до опіків.
 • За 5-10 годин до процедури традиційним способом зголити волосся, щоб не отримати опік на шкірі від волосків, що згорають.

Для проведення лазерної епіляції у підлітковому віці необхідно зважити всі «за» та «проти». Безумовно, ухвалення рішення залежить від батьків, оскільки вони відповідають за дитину до повноліття. Щоб зробити правильний вибір, потрібна кваліфікована консультація фахівця.

Сподіваємося, наша стаття стала корисною для вас. У будь-якому разі перед проведенням лазерної епіляції підліткам у 16, 17, 18 років рекомендуємо звернутися за консультацією до професійного косметолога. За відсутності протипоказань він проведе процедуру безпечно та комфортно.

 
Популярні статті