-
Сортування за:
Відновлення колагену в шкірі: ефективність апаратних методик
- 01 лютого 2021 21:58:59
- Переглядів: 116
ЗМІСТ:
- Як відновити пружність шкіри обличчя і навколо очей
- Харчові добавки з колагеном
- Косметика з колагеном: креми та ін'єкції
- Чи корисні косметичні засоби?
- Який результат дають ін'єкції?
- Новий тренд: апаратне відновлення колагену
- SMAS ліфтинг;
- Лазерний ліфтинг;
- Біполярний RF-ліфтинг;
- IPL-ліфтинг.
Колаген – це структурний білок, який складається з амінокислот. Це основа сполучних тканин організму людини. Саме колаген разом з білком еластином забезпечують пружність і еластичність шкіри і запобігають її обвисанню. Залежно від генетики вироблення колагену в організмі починає зменшуватися в віці 21-25 років, і з цього часу починається процес безповоротного старіння. І чим менше колагену в тканинах, тим «старіше» виглядає шкіра.
На поточний момент вченим відомо понад 20 типів колагену, який складається з різного набору амінокислот і відповідає за виконання різних функцій. Наприклад, колаген I й III типу займає в організмі найбільшу частину, адже саме цей білок і є структурними волокнами шкіри.
Як відновити пружність шкіри обличчя і навколо очей
Щоб повернути шкірі обличчя пружність, еластичність, і зменшити прояв зморшок, її необхідно забезпечити правильним колагеном. На практиці це можна зробити двома способами: дати організму колаген ззовні або стимулювати його природне вироблення в шкірі, наприклад, за допомогою різних апаратних процедур, включно з використанням біполярного RF ліфтингу та інших методів.
Харчові добавки з колагеном
Такі харчові добавки виробляються у вигляді порошку. Вони можуть містити тваринний колаген в чистому вигляді або суміш тваринних і рослинних колагенів. Їх можуть приймати всі при наявності показань. Також біодобавки з колагеном рекомендовані вегетаріанцям і людям, які піддаються стресу або перенесли важкі хвороби.
І все би добре, та є одне «але». Такі добавки не стимулюють регенерацію колагену в шкірі. Разом з цим неспростовних доказів, що порошкові засоби допомагають відновити колаген в шкірі, на цей момент немає. Дослідження в цій області все ще тривають.
Косметика з колагеном: креми та ін'єкції
Умовно косметологічні засоби з колагеном можна розділити на безін'єкційні та ін'єкційні. До першого типу належить косметика для догляду з колагеном в складі – креми, сироватки. До другого типу можна віднести різні ампули з колагеном, які вводяться під шкіру шляхом точкових ін'єкцій.
Чи корисні косметичні засоби?
Креми й сироватки, які містять колаген, показують незначну ефективність. Усьому причиною є структура колагенових молекул – вони досить великі, внаслідок чого їм дуже важко проникнути в шари шкіри. Тому найчастіше такі засоби мають очевидний поверхневий ефект. Вони покращують рум'янець, зволоженість шкіри, але на структурному рівні не можуть вплинути на її підтягнутість і пружність. Найкраще в складі косметики для догляду себе зарекомендував морський колаген, який за структурою дуже схожий на натуральний колаген, що виробляється організмом. Він глибше проникає в шари шкіри, однак мова все ще йде про епідерміс, а не глибинні шари дерми та гіподерми.
Який результат дають ін'єкції?
Що стосується ін'єкцій колагену, то вони дають більш ефективний результат. Колаген точково вводиться глибоко в шари дерми й спричиняє помітний ліфтинг-ефект, покращує овал обличчя, зменшує глибину зморшок, підвищує пружність шкіри. Головний недолік методики – ін'єкційне введення препарату. З цієї причини ін'єкційні способи відновлення колагену в шкірі застосовуються зонально. Як правило, для догляду за шкірою обличчя, шиї, зони декольте. Тривалість ефекту від процедури – 10-18 місяців, залежно від обраного препарату.
Новий тренд: апаратне відновлення колагену
Дослідження в області косметології не закінчуються виключно косметикою. Все більше нових розробок спрямовано на пошук способів для комплексного, а не зонального відновлення колагену в шкірі. На сьогодні існує кілька видів апаратних процедур, які показують пролонгований ефект і запускають природні процеси вироблення колагену в шкірі. Серед них варто відзначити безболісні неінвазивні методики:
SMAS ліфтинг
SMAS-ліфтинг базується на ультразвуковому впливі на поверхневу м'язову систему. Під дією імпульсів ультразвуку посилюється синтез колагену та еластину в дермі й гіподермі, що триває протягом 3-4 місяців після процедури. Як правило, СМАС-апарати розроблені виключно для відновлення пружності, еластичності й підтяжки шкіри обличчя та тіла.
Омолоджувальний ефект зберігається до 3 років.
Лазерний ліфтинг
Лазерне відновлення колагену в шкірі також називають термоліфтингом. Ефект від процедури досягається шляхом того, що під дією лазерного променя посилюється регенерація шкіри та вироблення колагену в глибоких шарах шкіри. Такий спосіб апаратного впливу дозволяє не лише відновити колаген в шкірі обличчя та тіла, а й підвищити пружність шкіри та еластичність, усунути дрібні зморшки, поліпшити контури тіла.
Омолоджувальний ефект зберігається до 3 років.
Біполярний RF-ліфтинг
Цей спосіб відновлення колагену набирає чималу популярність в останні роки. Всьому причиною є ефективність процедури попри вік – відновлення пружності шкіри шляхом радіохвильового ліфтингу допускається, починаючи з 25 років і до 60 років.
Біполярний радіочастотний ліфтинг базується на впливі на шкіру безпечних біполярних струмів, які прогрівають шари дерми та гіподерми. Внаслідок цього фібробласти – клітини сполучної тканини, активно виробляють колаген, еластин, гіалуронову кислоту. Це призводить до підвищення пружності, еластичності, зволоженості шкіри, а також до поліпшення контурів і вирівнювання рельєфів.
Омолоджувальний ефект зберігається до 2 років.
IPL-ліфтинг
Фотоомолодження, IPL-ліфтинг або фотоліфтинг – ця методика має кілька назв, проте сама процедура полягає у впливі світлових імпульсів IPL-пристрою на хромофори шкіри. В результаті цього в клітинах стимулюються регенеративні процеси, активізується вироблення колагену. Крім тимчасового відновлення колагену, методика дозволяє боротися з пігментацією.
Омолоджувальний ефект зберігається до 12 місяців.
Який спосіб догляду з вищезазначених ви б не вибрали, рекомендуємо порадитися перед процедурою з косметологом на предмет протипоказань і очікуваних результатів. Лікар допоможе коректно підібрати методику, яка допоможе повернути шкірі пружність, виходячи з вашої ситуації.
На закінчення відзначимо, що апаратні способи відновлення колагену дозволяють досягти більш ефективних тривалих результатів, ніж інші методики. Важливим моментом в цьому питанні також вважається використовуване для процедури обладнання: SMAS-апарати, апарати для біполярного RF ліфтингу, лазери та IPL-пристрої. Обирайте центри, які працюють з новим перевіреним обладнанням, рекомендованим для використання в косметології.