Спецціни на апарати

Вся правда про лазери для видалення татуювань

 • 02 березня 2018
 • Переглядів: 29929

«Лазер очікує велике майбутнє.

Важко передбачити, де і як він буде застосовуватися,

але я думаю, що лазер - це ціла технічна епоха. »

Луї де Бройль

Важко уявити собі сучасний світ без застосування лазерних технологій. Минуло вже понад півстоліття з моменту створення першого в світі лазера - рубінового. Незабаром з'явилися й інші лазери, які широко використовуються в медицині, військовій галузі, інженерії, космічних технологіях, фізиці та косметології. Косметологія, як і сфера краси, набуває все більшої популярності серед людей різного віку, статі, кольору шкіри. І ця популярність змушує удосконалювати лазерні технології, щоб задовольнити навіть найвимогливіший смак.

Серед усього різноманіття лазерів і всюдисущої реклами дуже непросто розібратися, який же лазер буде ідеальним для епіляції, для видалення судин, або для видалення татуажу і татуювань. На сьогодні неодимовий наноімпульсний (Q-switch) лазер визнаний найкращим для видалення татуажу і татуювань. Чи так це? Спробуємо з'ясувати.

Зараз для видалення татуажу і татуювань використовуються рубіновий, александритовий, діодний і неодимовий лазери.

Рубіновий лазер - найстаріший з усіх наявних. Відкритий в 1960 р. фізиком Т. Мейманом. Генерує монохроматичний когерентний промінь з довжиною хвилі 694 нм, що відповідає червоному діапазону спектра, в максимумі поглинання меланіном. Глибина проникнення променя в шкіру 1 мм, що не дозволяє йому впливати на глибокий пігмент татуювань. Гемоглобін при даній довжині хвилі поглинається слабо. Виробляє світлові імпульси тривалістю близько 3 мс, частотою 1 Гц, забезпечуючи потік енергії до 40 Дж/см². Невисока швидкість і мілісекундний режим роботи сильно нагріває нецільові об'єкти, через те що рубіновий промінь в першу чергу сильно поглинається меланіном шкіри, що призводить до сильних опіків, формування грубих рубців і шрамів, гіпопігментації. З цієї причини його неможливо використовувати для видалення перманентного макіяжу. Працює тільки з білою шкірою. Крім того, цей лазер розрізняє тільки темні кольори - чорний, сірий, синій, зелений, розташовані дуже поверхнево в шкірі. Безсилий до всіх теплих відтінків і зовсім не бачить червоний колір. Чому? Зі шкільного курсу фізики ми знаємо, що промінь з певною довжиною хвилі поглинає всі кольори спектра, за винятком своєї хвилі. Будь-які відтінки червоного кольору генерують випромінювання, відповідне червоній частині спектра.

Александритовий лазер з довжиною хвилі 755 нм на порядок перевищує свого рубінового попередника - це вже ближній інфрачервоний діапазон спектра. Він швидший, працює на частоті до 1,5 Гц, з тривалістю імпульсів до 300 мс і енергією до 40 Дж/см². Глибина проникнення в шкіру до 1,8 мм, що так само не дозволяє дістатися до глибоко розташованих татуювань. Максимум поглинання меланіном, що обмежує його область застосування I і II фототипами. В іншому повністю аналогічний до рубінового лазера, працює тільки з темними відтінками, перед теплими відтінками і червоним кольором практично безсилий. Мілісекундний режим роботи пошкоджує не тільки пігмент татуювання, а й навколишні тканини з усіма наявними наслідками - опіки, рубці, гіпопігментація.

Діодний лазер, «золотий стандарт» епіляції, абсолютно непридатний для видалення татуювань і перманенту. Це вже досить глибокий лазер, з довжиною хвилі 810 нм, частотою до 10 Гц і тривалістю імпульсу до 400 мс. Глибина проникнення в шкіру 2-3 мм. Потужність можливо регулювати до 100 Дж/см², що робить діодний лазер небезпечною зброєю в руках недосвідченого спеціаліста. При потужності до 40 Дж/см² ще дотримується принцип селективного фототермолізу в максимумі поглинання меланіном, при збільшенні потужності принцип селективності втрачається і пошкоджуються судини і навколишні тканини. При потраплянні променя лазера на татуювання негайно утворюється глибокий опік, причому чим темніше пігмент татуювання, тим глибше і серйозніше виявиться пошкодження. Далі на цьому місці спостерігається зміна шкірного рельєфу (поглиблення на шкірі), келоїдні рубці, шрами, гіпопігментація. Виправити ситуацію можна не раніше ніж через 6 місяців після впливу лазером - робити лазерну шліфовку шкіри по рубцю. Навіть якщо і знайдуться охочі швидко звести татуювання діодним лазером і згодом відновлювати шкірний рельєф, видалення татуажу діодним лазером абсолютно не здається можливим.

І, нарешті, розберемося в дії наносекундного неодимового лазера.

Його головна відмінність від всіх інших лазерів - генерація імпульсів в наносекундному режимі від 0,3 до 0,8 нс, величезна різниця по тривалості дії променя на шкіру в порівнянні з мілісекундними лазерами (1 мс = 1/1000 с; 1 нс = 1/1000000000 с). Такий надкороткий режим впливу дозволяє безпечно видаляти татуаж і татуювання з будь-яких частин тіла. Через те що неодимовий лазер генерує хвилю в 1064 нм, максимум поглинання відбувається по оксигемоглобіну і дезоксигемоглобіну, далі по колагену, еластину (що дозволяє використовувати цей лазер для ліфтингу шкіри обличчя), воді і меланіну. Ця унікальна властивість неодимового лазера дозволяє працювати на всіх фототипах шкіри, не залишаючи плям, опіків, шрамів і рубців. Це найглибший з усіх теперішніх лазерів, проникає в шкіру на глибину 4-6 мм, що дозволяє справлятися з будь-якими татуюваннями. Використання спеціального фільтра дозволяє отримати на основі неодимового лазера зелений промінь з довжиною хвилі 532 нм - відмінно виводить всі теплі кольори, включаючи червоний, а також видаляє пігментацію на шкірі (веснянки). Інфрачервоний промінь 1064 нм дозволяє безпечно впливати на всі темні кольори татуажу і татуювань. Принцип роботи простий: лазерний промінь поглинається пігментом татуювання і розщеплює його на дрібніші частинки, які по лімфатичній системі виводяться з організму. Уже після першого впливу спостерігається помітне освітлення пігменту татуювання, а татуаж повік виводиться за одну процедуру. Тривалості наносекундного імпульсу недостатньо для пошкодження здорової шкіри, тому неодимовий Q-switch лазер по праву вважається «золотим стандартом» для видалення татуажу і татуювань всіх кольорів з усіх фототипів шкіри.

Незважаючи на унікальність неодимового лазера, існують протипоказання для видалення татуювань:

 • Свіжа засмага (після природної засмаги або відвідування солярію має пройти як мінімум 4 тижні);
 • Фотосенсибілізація (підвищена чутливість до сонячних променів, алергія на сонце);
 • Приймання препаратів, що належать до розряду фотосенсибілізаторів. Це гормональні контрацептиви, антибіотики тетрациклінового ряду, ретиноїди, сульфаніламіди. Їх приймання необхідно припинити за 2-4 тижні до візиту в косметологічний центр. Також варто виключити косметичні засоби, у складі яких присутні цитрусові і ефірні олії бергамоту;
 • Приймання вітаміну A і ізотретиноїну попередні півроку;
 • Захворювання шкіри (атопічний дерматит, екзема, псоріаз, червоний лишай, порфірія та інші);
 • Незагоєні рани або подряпини на шкірі;
 • Гострі інфекційні захворювання (табу на процедуру накладається навіть в разі загострення герпесвірусної інфекції);
 • Декомпенсовані стадії цукрового діабету;
 • Аритмія, важка ступінь гіпертонії, ішемічна хвороба серця;
 • Психічні захворювання;
 • Епілепсія;
 • Варикоз або тромбофлебіт, що протікають в зоні впливу лазера;
 • Злоякісні утворення;
 • Наявність в зоні процедури «золотих ниток»;
 • Наявність акустичних, електричних, металевих протезів, імплантатів, «пейсмейкера» (штучного водія серцевого ритму);
 • Схильність до утворення келоїдних рубців;
 • Знижене згортання крові або підвищена ламкість судин.

Тонкощі видалення тату

 1. Найпростіше видаляються татуювання в області грудей, на руках і ногах, сідницях, причому на білій шкірі вони зникають швидше за все.
 2. На пальцях, а також в інших місцях, де кількість жирової тканини мінімально, видалення тату лазером більш тривале.
 3. Малюнки, які наносилися на шкіру десятиліття назад, зводяться простіше, ніж сучасні, нанесені в останні роки.
 4. Колір фарби має величезне значення. Тілесні відтінки видалити лазером практично неможливо. Темні фарби видаляються найпростіше. Проблематично видалити і «паленку» - фарбу, яку використовували кілька десятків років тому через відсутність якісної. Її робили з сажі і одеколону. Аналогічно складно видаляються також фарби на основі оксидів металів.
 5. Сучасні складні малюнки вимагають тривалого видалення. Причина цього - хитромудрість малюнка і стійкість чорнила.

Тонкощі видалення перманентного макіяжу

 1. Іноді теплі відтінки після впливу лазера стають темнішими.
 2. Видалення татуажу лазером за один сеанс можливо лише з повіка, тому що глибина проникнення пігменту в цій області мала, та й кількість барвника незначна.
 3. Процес видалення лазером татуажу брів більш тривалий і трудомісткий, як, втім, і аналогічна процедура на губах. Пояснюється це глибиною залягання пігменту і використанням теплих тонів.
 4. Після видалення перманентного макіяжу знову вдаватися до нього можна через кілька місяців.
 5. Якщо виконується камуфлювання непотрібних ділянок тілесними відтінками, скористатися лазером надалі вже не вдасться. Всі тілесні відтінки (особливо білий) містять оксид титану. Лазерний промінь його просто не бачить!
 6. Лазерне видалення татуажу брів обов'язково призводить до знебарвлення волосків. Але стимулюється зростання брів - приємний бонус при видаленні татуажу брів. Колір брів відновлюється разом з ростом нових волосків.
 7. Набряк з повіка сходить приблизно на третю добу.
 8. При загоєнні шкіри після лазерного видалення перманентного макіяжу дозволяється користуватися декоративною косметикою.

Як доглядати за обробленою ділянкою після видалення тату:

Після видалення тату або татуажу лазером необхідно щодня протягом 5-6 днів користуватися спеціальними гелями і кремами (Пантенол спрей, «Пантестин-гель», «Бепантен+», Олазоль спрей, Солкосерил, Еганохіл).

 1. 7-10 днів після лазерного впливу на шкіру слід уникати візитів у лазні й сауни, спортивні зали, масажні кабінети, також не рекомендується приймати гарячі ванни.
 2. Щоб уникнути гіперпігментації (потемніння оброблюваних лазером ділянок) необхідно 1,5 місяці захищати шкіру від потрапляння прямих сонячних променів. З цим завданням добре справляються сонцезахисні креми з максимальним показником захисту від радіації. Ще одна порада: найкращий час для видалення малюнків лазером - холодна пора року.
 3. Прискорити процес виведення фарбувального пігменту через лімфу допоможе збільшення кількості вживаної води. Денна доза - 8-10 склянок.

ВАЖЛИВО!

Повне видалення перманентного макіяжу може займати 3-4 сеанси (за винятком перманенту повіки). Досягти знебарвлення аматорських тату можна за 1-4 сеанси з перервою між ними в 6 тижнів. Професійні малюнки зводяться за 6-10 сеансів з паузами між процедурами в 6-8 тижнів.

І пам'ятайте: татуювання і татуаж, зроблені менш як 2 місяці назад, видаляти заборонено!

 

Лазер для видалення татуювань Nano-Light MV12
Лазер для видалення татуювань Nano-Light MV12

Неодимовий лазер Nano-Light MV12 від компанії MedicaLaser - перевірений часом, високоякісний і ефективний апарат. Неодимовий лазер Nano-Light MV12 - це серйозний інструмент для видалення татуювань і ..
Подробнее..

116 800 грн.

Лазер для видалення татуювань Nano- Light 60
Лазер для видалення татуювань Nano- Light 60

Неодимовий лазер Nano-Light 60 від компанії MedicaLaser - нова модель категорії "Premium", яка дає гарантовані результати процедур. Неодимовий лазер Nano-Light 60 - це серйозний інструмент для видале..
Подробнее..

237 250 грн.

Неодимовий лазер Nano-Light MV200
Неодимовий лазер Nano-Light MV200

Неодимовий лазер для видалення татуювань Nano-Light MV200 - нова модель лазерного апарата компанії MedicaLaser. Неодимовий лазер Nano-Light MV200 - це надійний помічник косметолога для видалення тату..
Подробнее..

87 600 грн.

Популярні статті