-
Сортування за:
Вся правда про лазери для видалення татуювань
- 02 березня 2018
- Переглядів: 20044
«Лазер очікує велике майбутнє.
Важко передбачити, де і як він буде застосовуватися,
але я думаю, що лазер - це ціла технічна епоха. »
Луї де Бройль
Важко уявити собі сучасний світ без застосування лазерних технологій. Минуло вже понад півстоліття з моменту створення першого в світі лазера - рубінового. Незабаром з'явилися й інші лазери, які широко використовуються в медицині, військовій галузі, інженерії, космічних технологіях, фізиці та косметології. Косметологія, як і сфера краси, набуває все більшої популярності серед людей різного віку, статі, кольору шкіри. І ця популярність змушує удосконалювати лазерні технології, щоб задовольнити навіть найвимогливіший смак.
Серед усього різноманіття лазерів і всюдисущої реклами дуже непросто розібратися, який же лазер буде ідеальним для епіляції, для видалення судин, або для видалення татуажу і татуювань. На сьогодні неодимовий наноімпульсний (Q-switch) лазер визнаний найкращим для видалення татуажу і татуювань. Чи так це? Спробуємо з'ясувати.
Зараз для видалення татуажу і татуювань використовуються рубіновий, александритовий, діодний і неодимовий лазери.
Рубіновий лазер - найстаріший з усіх наявних. Відкритий в 1960 р. фізиком Т. Мейманом. Генерує монохроматичний когерентний промінь з довжиною хвилі 694 нм, що відповідає червоному діапазону спектра, в максимумі поглинання меланіном. Глибина проникнення променя в шкіру 1 мм, що не дозволяє йому впливати на глибокий пігмент татуювань. Гемоглобін при даній довжині хвилі поглинається слабо. Виробляє світлові імпульси тривалістю близько 3 мс, частотою 1 Гц, забезпечуючи потік енергії до 40 Дж/см². Невисока швидкість і мілісекундний режим роботи сильно нагріває нецільові об'єкти, через те що рубіновий промінь в першу чергу сильно поглинається меланіном шкіри, що призводить до сильних опіків, формування грубих рубців і шрамів, гіпопігментації. З цієї причини його неможливо використовувати для видалення перманентного макіяжу. Працює тільки з білою шкірою. Крім того, цей лазер розрізняє тільки темні кольори - чорний, сірий, синій, зелений, розташовані дуже поверхнево в шкірі. Безсилий до всіх теплих відтінків і зовсім не бачить червоний колір. Чому? Зі шкільного курсу фізики ми знаємо, що промінь з певною довжиною хвилі поглинає всі кольори спектра, за винятком своєї хвилі. Будь-які відтінки червоного кольору генерують випромінювання, відповідне червоній частині спектра.
Александритовий лазер з довжиною хвилі 755 нм на порядок перевищує свого рубінового попередника - це вже ближній інфрачервоний діапазон спектра. Він швидший, працює на частоті до 1,5 Гц, з тривалістю імпульсів до 300 мс і енергією до 40 Дж/см². Глибина проникнення в шкіру до 1,8 мм, що так само не дозволяє дістатися до глибоко розташованих татуювань. Максимум поглинання меланіном, що обмежує його область застосування I і II фототипами. В іншому повністю аналогічний до рубінового лазера, працює тільки з темними відтінками, перед теплими відтінками і червоним кольором практично безсилий. Мілісекундний режим роботи пошкоджує не тільки пігмент татуювання, а й навколишні тканини з усіма наявними наслідками - опіки, рубці, гіпопігментація.
Діодний лазер, «золотий стандарт» епіляції, абсолютно непридатний для видалення татуювань і перманенту. Це вже досить глибокий лазер, з довжиною хвилі 810 нм, частотою до 10 Гц і тривалістю імпульсу до 400 мс. Глибина проникнення в шкіру 2-3 мм. Потужність можливо регулювати до 100 Дж/см², що робить діодний лазер небезпечною зброєю в руках недосвідченого спеціаліста. При потужності до 40 Дж/см² ще дотримується принцип селективного фототермолізу в максимумі поглинання меланіном, при збільшенні потужності принцип селективності втрачається і пошкоджуються судини і навколишні тканини. При потраплянні променя лазера на татуювання негайно утворюється глибокий опік, причому чим темніше пігмент татуювання, тим глибше і серйозніше виявиться пошкодження. Далі на цьому місці спостерігається зміна шкірного рельєфу (поглиблення на шкірі), келоїдні рубці, шрами, гіпопігментація. Виправити ситуацію можна не раніше ніж через 6 місяців після впливу лазером - робити лазерну шліфовку шкіри по рубцю. Навіть якщо і знайдуться охочі швидко звести татуювання діодним лазером і згодом відновлювати шкірний рельєф, видалення татуажу діодним лазером абсолютно не здається можливим.
І, нарешті, розберемося в дії наносекундного неодимового лазера.
Його головна відмінність від всіх інших лазерів - генерація імпульсів в наносекундному режимі від 0,3 до 0,8 нс, величезна різниця по тривалості дії променя на шкіру в порівнянні з мілісекундними лазерами (1 мс = 1/1000 с; 1 нс = 1/1000000000 с). Такий надкороткий режим впливу дозволяє безпечно видаляти татуаж і татуювання з будь-яких частин тіла. Через те що неодимовий лазер генерує хвилю в 1064 нм, максимум поглинання відбувається по оксигемоглобіну і дезоксигемоглобіну, далі по колагену, еластину (що дозволяє використовувати цей лазер для ліфтингу шкіри обличчя), воді і меланіну. Ця унікальна властивість неодимового лазера дозволяє працювати на всіх фототипах шкіри, не залишаючи плям, опіків, шрамів і рубців. Це найглибший з усіх теперішніх лазерів, проникає в шкіру на глибину 4-6 мм, що дозволяє справлятися з будь-якими татуюваннями. Використання спеціального фільтра дозволяє отримати на основі неодимового лазера зелений промінь з довжиною хвилі 532 нм - відмінно виводить всі теплі кольори, включаючи червоний, а також видаляє пігментацію на шкірі (веснянки). Інфрачервоний промінь 1064 нм дозволяє безпечно впливати на всі темні кольори татуажу і татуювань. Принцип роботи простий: лазерний промінь поглинається пігментом татуювання і розщеплює його на дрібніші частинки, які по лімфатичній системі виводяться з організму. Уже після першого впливу спостерігається помітне освітлення пігменту татуювання, а татуаж повік виводиться за одну процедуру. Тривалості наносекундного імпульсу недостатньо для пошкодження здорової шкіри, тому неодимовий Q-switch лазер по праву вважається «золотим стандартом» для видалення татуажу і татуювань всіх кольорів з усіх фототипів шкіри.
Незважаючи на унікальність неодимового лазера, існують протипоказання для видалення татуювань:
- Свіжа засмага (після природної засмаги або відвідування солярію має пройти як мінімум 4 тижні);
- Фотосенсибілізація (підвищена чутливість до сонячних променів, алергія на сонце);
- Приймання препаратів, що належать до розряду фотосенсибілізаторів. Це гормональні контрацептиви, антибіотики тетрациклінового ряду, ретиноїди, сульфаніламіди. Їх приймання необхідно припинити за 2-4 тижні до візиту в косметологічний центр. Також варто виключити косметичні засоби, у складі яких присутні цитрусові і ефірні олії бергамоту;
- Приймання вітаміну A і ізотретиноїну попередні півроку;
- Захворювання шкіри (атопічний дерматит, екзема, псоріаз, червоний лишай, порфірія та інші);
- Незагоєні рани або подряпини на шкірі;
- Гострі інфекційні захворювання (табу на процедуру накладається навіть в разі загострення герпесвірусної інфекції);
- Декомпенсовані стадії цукрового діабету;
- Аритмія, важка ступінь гіпертонії, ішемічна хвороба серця;
- Психічні захворювання;
- Епілепсія;
- Варикоз або тромбофлебіт, що протікають в зоні впливу лазера;
- Злоякісні утворення;
- Наявність в зоні процедури «золотих ниток»;
- Наявність акустичних, електричних, металевих протезів, імплантатів, «пейсмейкера» (штучного водія серцевого ритму);
- Схильність до утворення келоїдних рубців;
- Знижене згортання крові або підвищена ламкість судин.
Тонкощі видалення тату
- Найпростіше видаляються татуювання в області грудей, на руках і ногах, сідницях, причому на білій шкірі вони зникають швидше за все.
- На пальцях, а також в інших місцях, де кількість жирової тканини мінімально, видалення тату лазером більш тривале.
- Малюнки, які наносилися на шкіру десятиліття назад, зводяться простіше, ніж сучасні, нанесені в останні роки.
- Колір фарби має величезне значення. Тілесні відтінки видалити лазером практично неможливо. Темні фарби видаляються найпростіше. Проблематично видалити і «паленку» - фарбу, яку використовували кілька десятків років тому через відсутність якісної. Її робили з сажі і одеколону. Аналогічно складно видаляються також фарби на основі оксидів металів.
- Сучасні складні малюнки вимагають тривалого видалення. Причина цього - хитромудрість малюнка і стійкість чорнила.
Тонкощі видалення перманентного макіяжу
- Іноді теплі відтінки після впливу лазера стають темнішими.
- Видалення татуажу лазером за один сеанс можливо лише з повіка, тому що глибина проникнення пігменту в цій області мала, та й кількість барвника незначна.
- Процес видалення лазером татуажу брів більш тривалий і трудомісткий, як, втім, і аналогічна процедура на губах. Пояснюється це глибиною залягання пігменту і використанням теплих тонів.
- Після видалення перманентного макіяжу знову вдаватися до нього можна через кілька місяців.
- Якщо виконується камуфлювання непотрібних ділянок тілесними відтінками, скористатися лазером надалі вже не вдасться. Всі тілесні відтінки (особливо білий) містять оксид титану. Лазерний промінь його просто не бачить!
- Лазерне видалення татуажу брів обов'язково призводить до знебарвлення волосків. Але стимулюється зростання брів - приємний бонус при видаленні татуажу брів. Колір брів відновлюється разом з ростом нових волосків.
- Набряк з повіка сходить приблизно на третю добу.
- При загоєнні шкіри після лазерного видалення перманентного макіяжу дозволяється користуватися декоративною косметикою.
Як доглядати за обробленою ділянкою після видалення тату:
Після видалення тату або татуажу лазером необхідно щодня протягом 5-6 днів користуватися спеціальними гелями і кремами (Пантенол спрей, «Пантестин-гель», «Бепантен+», Олазоль спрей, Солкосерил, Еганохіл).
- 7-10 днів після лазерного впливу на шкіру слід уникати візитів у лазні й сауни, спортивні зали, масажні кабінети, також не рекомендується приймати гарячі ванни.
- Щоб уникнути гіперпігментації (потемніння оброблюваних лазером ділянок) необхідно 1,5 місяці захищати шкіру від потрапляння прямих сонячних променів. З цим завданням добре справляються сонцезахисні креми з максимальним показником захисту від радіації. Ще одна порада: найкращий час для видалення малюнків лазером - холодна пора року.
- Прискорити процес виведення фарбувального пігменту через лімфу допоможе збільшення кількості вживаної води. Денна доза - 8-10 склянок.
ВАЖЛИВО!
Повне видалення перманентного макіяжу може займати 3-4 сеанси (за винятком перманенту повіки). Досягти знебарвлення аматорських тату можна за 1-4 сеанси з перервою між ними в 6 тижнів. Професійні малюнки зводяться за 6-10 сеансів з паузами між процедурами в 6-8 тижнів.
І пам'ятайте: татуювання і татуаж, зроблені менш як 2 місяці назад, видаляти заборонено!
Подробнее..
Подробнее..
Подробнее..